Nerde yanlış yaptım?

Vybz Kartel

Müptezel
Selamün aleyküm..

1 yıl growa ara verip olanla idare ettikten sonra yeniden growa başladım.
Gübrelerde AN Sensi A+B yerine bu defa AN connoisseur A+B aldım. Geri kalan AN gübre serisi aynı kaldı. 2 adet Mars Hydro TS1000 i değiştridim ve FC3000 aldım kankalar. Kabinim 90*90*180 dir.
Auto tohumlarımı ektikten sonra her zamanki gübreleme çizelgeme göre 10. günden itibaren beslemeye başladım.
Ancak bitkilerim minyatür kaldı ve kesip attım.. ( 25. gün>>> https://prnt.sc/y5cYyHSFN882 )

Şimdi nerde yanlış yaptığımı düşünüyorum. Sizce aşağıdakilerden biri sebep olabilir mi?

1 - Sensi yerine Connoisseur kullanmam ve aynı çizelgeyi uygulamam.
2- 1 yıl önce açılmış olan gübreleri kullanmam , mesela voodoo juice ( bozuldular mı acaba )
3- Excale CO2 torbasını aktif etmeden kabine asmam. Mantarlar küflenmiş ve muhtemelen kabin içine CO2 veya neyse sızıntısı olmuştur. 20. gün farkettim bozulduğunu. Aktif etmeden asmıştım ama, içinde hava vardı ve muhtemelen sızıntı oldu. https://prnt.sc/IJJ_SvUPA-DK
4 - Saksıların dibinde eski gübreli toparktan bırakmıştım az toprağım var diye, yarıdan fazlasını yeni toprakla doldurmuştum. Kökler fazla gübreye ulaştılar...

Sizce hata hangisi olabilir arkadaşlar?

Gübre listem

1.)Advanced Nutrients Connoisseur Grow A-B ( Önceki growlarda Sensi A+B )

2.)Advanced Nutrients Connoisseur Bloom A-B ( Önceki growlarda Sensi A+B )

3.)Advanced Nutrients Voodoo Juice, Tarantula ve Phriana

4.) Advanced Nutrients Big Bud

5.) Advanced Nutrients B-52

6.) Advanced Nutrients Carboload

8.) Advanced Nutrients Overdrive

9.) Advanced Nutrients Cal Mag

10.) Advanced Nutrients Rhino Skin

11.) Advanced Nutrients Sensizym

12.) Advanced Nutrients Bud Factor X

Resk01

Yeni üye
Çiçeğe girmediyse 1 hafta da toplardı kendini neden kestin. Havalandırma açıksa o torbaları boşa para verme hiç bir etkisi yok yazdıklarının hiç bir etkisi yok gelişimde kullandigin gübre a.n en iyisi onu geçtim auto da Light toprak da bilr 1 defa grow gübresi versen yeterli veg de...Nem sıcaklık nasıldı bide koparttigin bitkilerin ana gövdeleri nasıldı kalinmiydi kök yapmismiydi

Vybz Kartel

Müptezel
Çiçeğe girmediyse 1 hafta da toplardı kendini neden kestin. Havalandırma açıksa o torbaları boşa para verme hiç bir etkisi yok yazdıklarının hiç bir etkisi yok gelişimde kullandigin gübre a.n en iyisi onu geçtim auto da Light toprak da bilr 1 defa grow gübresi versen yeterli veg de...Nem sıcaklık nasıldı bide koparttigin bitkilerin ana gövdeleri nasıldı kalinmiydi kök yapmismiydi
çiçeğe girmişti kanka. Koparmasam 10 gr verecekti, yazık emeklere.

Herşey olması gerektiği gibiydi, keza 1 yıl öncesine kadar başarılı 5 tane grow yaptım. Tohum bankası aynı, şartlar aynı, herşey aynı. Yaptığım değişiklikler yukarıdaki gibi.

Yeniden başladım şimdi, bu defa ilk kez Fem yapacağım bakalım. İnş başarılı olur.

Son düzenleme:

Resk01

Yeni üye
çiçeğe girmişti kanka. Koparmasam 10 gr verecekti, yazık emeklere.

Herşey olması gerektiği gibiydi, keza 1 yıl öncesine kadar başarılı 5 tane grow yaptım. Tohum bankası aynı, şartlar aynı, herşey aynı. Yaptığım değişiklikler yukarıdaki gibi.

Yeniden başladım şimdi, bu defa ilk kez Fem yapacağım bakalım. İnş başarılı olur.

@higthead , konuya senin bir yorumun olur mu kanka?
Yazdıklarının etkisi olacağını sanmam kankacim torba bozulmuş başka bir gaz salgılasa kokudan anlarsın diye düşünüyorum

AwaKe4

Müptezel
Kanka keşke söküp atmasaydın, gördüğüm kadarıyla bitkinde hastalık, sorun vs gibi durumlar yokmuş. Evet biraz küçük normale göre fakat bitkinde dediğim gibi herhangi bir problem yokmuş. Eski toprağı kullanman daha önceki growda hastalık varsa bu bitkiye de geçebilirdi fakat bununla alakalı da herhangi bir sorun yaşamamışsın.
An serisi ben de kullanıyorum, kolay bozulmuyorlar ama uzun süre raf ömrü sorun yaratabiliyor. b-52 en hızlı bozulanlardan.
Senin asıl problemin ya bitkin indica bir tür ve biraz genetik olarak dayanıklı bir strain değilmiş.
Yetiştirmenle alakalı bir durum değil, belki yaptığın ufak tefek yanlışlar bitkini 2-3 gün geriye atmıştır ama dediğim gibi asıl problemin bitkin muhtemelen indica bir strain ve pek dayanıklı güçlü bir tür değil.

Vybz Kartel

Müptezel
Kanka keşke söküp atmasaydın, gördüğüm kadarıyla bitkinde hastalık, sorun vs gibi durumlar yokmuş. Evet biraz küçük normale göre fakat bitkinde dediğim gibi herhangi bir problem yokmuş. Eski toprağı kullanman daha önceki growda hastalık varsa bu bitkiye de geçebilirdi fakat bununla alakalı da herhangi bir sorun yaşamamışsın.
An serisi ben de kullanıyorum, kolay bozulmuyorlar ama uzun süre raf ömrü sorun yaratabiliyor. b-52 en hızlı bozulanlardan.
Senin asıl problemin ya bitkin indica bir tür ve biraz genetik olarak dayanıklı bir strain değilmiş.
Yetiştirmenle alakalı bir durum değil, belki yaptığın ufak tefek yanlışlar bitkini 2-3 gün geriye atmıştır ama dediğim gibi asıl problemin bitkin muhtemelen indica bir strain ve pek dayanıklı güçlü bir tür değil.
Kanka sökmeseydim 10 gr verecekti. 3 ay 10 g için uğraşamam. Çiçeğe girmiş hali o gördüğün.

Aynen indicaydı ve güzel bir kokusu vardı. Bitkide sorun yoktu, sadece minyatür kaldı.

İlk kez fem büyüteceğim, bakalım neler olacak.. Değerlendirmen için teşekkürler.

Mordecai

Moderator
auto tohumlar strese dayanıklı değil bro fem yap veg süresini uzun tutup scrog ağına yay bitkiyi, iyi hasat alırsın bu gübrelerle.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Benimde autolardan biri o şekilde solocup gibi bazen genetik farklılıktan dolayı cüce kalabiliyor diye düşünüyorum diğer bir kardeşine lst yaptım 4 tane kellesi var gelişimi yerinde sonuçlarını buraya paylaşırım.

Vybz Kartel

Müptezel
Benimde autolardan biri o şekilde solocup gibi bazen genetik farklılıktan dolayı cüce kalabiliyor diye düşünüyorum diğer bir kardeşine lst yaptım 4 tane kellesi var gelişimi yerinde sonuçlarını buraya paylaşırım.
Bende bişey oldu ya, kesin o CO2 torbası ufak ufak sızıntı yaptı yada eski topraktaki aşırı yüklü gübreye ulaştı kökler, bitki tribe girdi. Çok güzel kokuyordu ama... çok az verirdi değmez. Fem attım iki tohum. Bir günlük yaparım belki.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • fold fold:
    ******* ******** ********** ********** ***** ********** ****** *** ********* *** ****** ****** hahahaha*** *** *** ***** *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******* *** *** *** hahahaha ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** hahahaha*
  • fold fold:
    *** ******* ** ******** ***** *** * ****** ** hahahaha*** * ***** ***** **********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** *** *** hahahaha ****** *** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ***** ****** ********** **** ********** *** *** hahahaha ****** *** ****
  • fold fold:
  • fold fold:
    *** *** *** hahahaha ****** *** **** **** *** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ***** ***** ****** *** **** ******* ******* ***** ***** *** *** **** ***** ******* * ******* ******* ***** *** *** *** *** *** **** ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • fold fold:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • M merto1835:
  • 5.yaprak 5.yaprak: