Netten bilgi.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi

Kimde Bu

Müptezel
Tam olarak bu abi, ezbere şeyler konuşuluyor sürekli. Birine tecrube ettigim şeyleri anlatarak yardımcı olmak istediğimde burda böyle yazıyor bu böyleymiş gibi cevaplar alıyorum. O yuzden artık tecrubesine guvendigim kişilerden bişeyler öğrenmeye bakıyorum öğrenmenin sonu yok yeterki insanda bilgi açlığı olsun

Eimal

Müptezel
Usta sabah baktığımda bitki ortadan katlanmış vaziyetteydi.
2 patrça hasat yapma kararı almıştık zaten, tam yerinden bükülmüş :D
Biliyorsun tek dişi bitkim denek olarak kullandığım çıktı. Cılızdı zaten sömek ağır geldi taşayamadı. Az ışık gören bir yere astım kurumaya aldım kabinde. Işığı aşağıya çekip geri kalanın gelişmesini bekleyecem

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Çok önemsiyorum burayı usta boşver bukadar takma bilgi isteyen alır kafasinin dikine giden yakar bok eder Ne yoruyon kendini bukadar

MalrukLord

Doktor
mesela ışık mesafesi uzak olduğunda ilk başlarken bitki uzun gövde yapıyor ya onun geri dönüşü yok o bitki ince uzun bir şey oluyor çok yanlara da dallanmıyor.

Mertali54

Doktor
ustam ben boyle bır konu actıgın ıcın cok tesekkur ederım cok kıbar nazıksınız ve anllayıslısınız . benım tecrube ettıgım sey ıse sudur plagrom batmız cok yogun gubrelı bır toprak oldunu soyledıklerınde ben topragımı suzgece koyup 2 3 kez yıkamıstım ve ıse yaradı bıtkı yanmadı guzel buyuyor sımdılık yanı gubrelı toprk yıkandıgında gubresınden arınıyor ve tohumları bu topraga ekebılıyoruz

MalrukLord

Doktor
Bazı semptomplar alt yapraklarda ya da üst yapraklarda olmasına göre farklı adlandıralabiliyor. Mesela en yaygın olan azot yanığı durumu, üst yapraklarda olduğunda genelde cal/mag eksikliğini işaret ediyor. Azot yanığı için yaprak kavrulmasının yanında bakılması gereken yaprakların aşırı koyu olup olmadığı. Ve azot yanığı her zaman alt yapraklardan başlar.

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Hg olarak ben sorayım :D 300w cob led mesafe 30 cm giriş çıkış fan açık nem 70-80 arası toprak solucan gübresi perlit drenaj olarak da pomza var 12x2 saksı ısı max 29 görüyor ışık kapalı 22-23 bu şartlar da 2 kız da 5 cm boyutun da büyümüyor 2 ekimde baş çıkardı (1 eylülde ektiğim de aynı çıktı sökmüştüm) sorun tohum da olabilir mi?

Kimde Bu

Müptezel
Hg olarak ben sorayım :D 300w cob led mesafe 30 cm giriş çıkış fan açık nem 70-80 arası toprak solucan gübresi perlit drenaj olarak da pomza var 12x2 saksı ısı max 29 görüyor ışık kapalı 22-23 bu şartlar da 2 kız da 5 cm boyutun da büyümüyor 2 ekimde baş çıkardı (1 eylülde ektiğim de aynı çıktı sökmüştüm) sorun tohum da olabilir mi?
Knk sorunlu buyumeyen tohumlar var evet ama senin ışıkta çok yakın onu biraz yuksege cek 50 cm gibi en azindan biraz boylansın

Kimde Bu

Müptezel
Tamamı mı çöp çıktı kanka bende 6 tanenin 4 tanesi gelişmeyen çöp 2 tanesi düzgün, yazık vallla ona göre plan yapiyoruz ediyoruz herşey altüst 2 tanesini sökmedim duruyo o ikisi toplam 30 gr verirse şükredecem

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Tamamı mı çöp çıktı kanka bende 6 tanenin 4 tanesi gelişmeyen çöp 2 tanesi düzgün, yazık vallla ona göre plan yapiyoruz ediyoruz herşey altüst 2 tanesini sökmedim duruyo o ikisi toplam 30 gr verirse şükredecem
2 sağlam 5 çöp kanka şuan 3 tane ekili 5 cm sökmedim 10 gr bile çıkmaz çöpe gidicek

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Yazık valla su insanlarin emeklerine paralarını zamanlarına yazık

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Eyvlh abi iyi diyelim iyi olsun Corona olduk ama bitti galiba yarın testim var inşallah negatif çıkar senin keyifler sihatler nasil

C

Canna

Guest
Ben iyiyim TC deyim ama yakinda dönecem gene Almanya ya. Nasil ettin o corona isini. Asilarinin tam miydi. Asi olmayanlarin yüzünden bitmiyor bu meret.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Ben ta ilki Nisan ikinci Mayıs'ta oldum yeğen okuldan getirdi ama şükür kurtardik asılı oldum için kolay geçti ağır girip gibi oldu yarında test var bakalım ne cikicak sende keyiftesinbtr de burda grow yapican diyodun yaptinmi

C

Canna

Guest
Maglesef basladim bir arkadasima biraktim , tatile gittim öldürmüs hepsini. Bir tanidigim gene istiyor bakarim diyor bilmiyorum, dostum uzun süre Almanya veya TC de kalamadigim icin yaklasik 1 senedir grow yapamiyorum

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Senin için sıkıntı yok almanyada istedinse kolay buluyon sıkıntı bizde cezası ayrı parası ayrı grm 200 diyorlar icermisin oturup seredermisin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • T Turco:
    * *
    ErdemRS6 ErdemRS6: **