Oda Kurulum Yardım İsteği

Selamlar herkese,

Grow işine yeni başlayacağım, ekipmanlara bakıyordum ve bugün hazır bir kit gördüm.

Kit içeriği:
Başlangıçta sadece tek bir bitki düşünüyorum, sonrasında da max 2 bitki olacak şekilde yeterli olur diye düşünüyorum. Bu belirttiğim kitin fiyatı yaklaşık 9000 TL. Bu kit hakkında merak ettiklerim:
  • Işık gücü yeterli olacak mıdır?
  • Belirtilen filtre ve fan yeterli olacak mıdır? (Apartmanda yaşadığım için koku olmaması gerekiyor)
  • Burda yazılanlar dışında nelere kesinlikle ihtiyacım var?
Bunun dışında hem ekipman hem de genel grow konusunda önerilerinize açığım. Bütçem 20.000 TL ancak mümkünse bütçemin daha altında kapatmak isterim.

Teşekkürler ve iyi forumlar.

No Panic

Üye
Bende 20 gün önce toplama yaptım an gübrelerle beraber 25k civarına denk gelmişti, ama eğer daha sonra 2 bitki çıkacaksan 240w samsung qb almanı öneririm. 240w qb + 80x80x180 uzunluğunda kabin olarak ilerliyorum. Ve kabin içi havalandırma için dr sponsordan tavsiye almanı öneririm. Whatsapp numaralarına yazarsan kabinin için gerekli ses/ısı izoleli ekipmanları önerirler. Bende o şekilde ilerledim.

No Panic

Üye
3 anabaş vardır o yüzden asla havalandırma fiyatından kaçma benim gibi apartman dairesinde yaşıyorsan

2 Bitki için kullandıklarım

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırman yanlıs @chill dostumuzun yazdıgı havalandırma alanına gore dogru. sen 60x60 alanda 190 m3h o fanı kullanırsan karbonu taktıgında fanın 80-90-100m3 lere dusucek ve ccıkıs fanın hıc debısı kalmıcak ve cekıste zorlanıcakj ve ıklımlendırmen bozulucak dostum.

o 60x60x140 işe yaramıcak kkabıne nıye okadar para verıyorsun boyu 140 ve senı kurtarmazzz alıcaksan adam gıbı kabın al altta lınkını attım hem @chill dostumuzun attıgı havalandırma lınktekı urunler 80x80 kabındede kullanabılırsın bence 60x60x140 gıbı kotu kabını alma 140 boy hıc bırsey olmaz.

sana guzel 3 demırbası olan alan(kabın) - havaladnırma - ısık bu 3 demırbasını saglam kur gerısınden korkma cunku 7-24 bu 3 demırbasını klullanıcaksın

Kabın

Havalandırma

cıkıs setın

quıte ultra sessız serısı drkarbonfıltreden sasma bu ısın ehlıdır.

yada butcene gore aynı m3 ve m3hler

girişin ise

ışık olarak 240w qb seç 80x80 alanda 2 bıtkıde yapabılırsın 60x60 alan ıle aynı masrafa gelıyor

Son düzenleme:

Seksendört

Yeni üye
Bütçene göre alabileceğin ve eğer işi öğrenirsen ortalama 1 growda 300 civarı hasat verecek bir set bakmak istersen googleled de hazır sete bakabilirsin 3 ana demirbaş için.
çoğu kişi gereksiz pahalı şunu bunu al der ama dediğim gibi fiyat performans konusunda sıkıntı yaşamadığım bir ürün.B77EA053-B5DA-4F2F-9125-EFE68A4E57B9.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
    420x 420x: ** *** *********