Oda sicakligi dusurme taktikleri

Dostlar klima haric oda sicakligini nasil dusururuz bildiginiz bir taktik varmi ben 30 dereceden asagi indiremiyorum varsa bir taktigi olan yazabilirmi

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kanka vantilator alsak nolur bu ufak yuvarlaklar var ya.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Klima da nemi azaltır. Nem makimasi almak lazim bu sefer nem kokuyu artttiyo apartmanda oturuyoz karbonfiltre lazim oluyo karbonfiltreyi aliyoz bu sefer hava cikis fanı traktor sesi cikartiyo sesi yalitalim diyoz sessiz fan almamiz gerekiyo falan hay a. Sgsksgs bitmiyo abi bitmiyo. Elektrik ayri bi dert zaten

higthead

Jolly Green
Klima da nemi azaltır. Nem makimasi almak lazim bu sefer nem kokuyu artttiyo apartmanda oturuyoz karbonfiltre lazim oluyo karbonfiltreyi aliyoz bu sefer hava cikis fanı traktor sesi cikartiyo sesi yalitalim diyoz sessiz fan almamiz gerekiyo falan hay a. Sgsksgs bitmiyo abi bitmiyo. Elektrik ayri bi dert zaten

Dostummm bu işler böyle yarım yamalak yapılmazzzzzz ya tam yapıcaksın sorun yasamıcaksın yada yarım yapıcaksın hıcbır zaman senı tatmın etmıcek bıtkılerın.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Yok bro 1 senedir yapiyoruz zaten eksiklerimizin farkindayiz ama imkanlarin yettigi kadar yapabiliyoruz malesef. Pandemi şartlari falan zorladi herkesi. Simdilik yetcek kadar yapaalim ilerde belki prof bişeylere doneriz

noname35

Üye
30 dereceyi aşmaman gerekiyor yoksaçiçeğin üzerindeki yağlar yanıyor bitkin strese giriyor ne kafa kalır ne bişey onun için 30 dereceyi aşılmaması lazım gerçi benim kabinde bir haftadır 31 derece bakalım düşmüyor şuan ama 35 ler 36 lar ölüm yani

Kankalar ısıyı bu dönemlerde düşürmek ancak klima ile olacağından biraz meşakkatli ve masraflı bir iş. Ama vantilatörünüz döner başlıklı türlerden olursa ve egzaust bi tık güçlü ise hem ortamdaki sıcaklığın tahliyesi kolay olur hemde saksı bitki dairesi çok boğucu sıcak olmaz. Ben şu an ortamda min.26 max 36 dereceleri görüyorum ama döner başlıklı vantilatörle kızlar çok iyi durumdalar. Şu an td silent 100/180 egzaust kullanıyorum onu yine td silent 100/250 ye çıkarması düşünüyorum böylece 5-6 derece ve %50-60 arasında olan nemi de optimal düzeye düşeceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz kankalar

Dostlar klima haric oda sicakligini nasil dusururuz bildiginiz bir taktik varmi ben 30 dereceden asagi indiremiyorum varsa bir taktigi olan yazabilirmi
Kanka şuanda herkez de o sorun var bir sende değil. Malum havalar sıcak gidiyor şuan. Bende kabinin kapısına oraya 150 lik aspiratör yerleştir çünki neden dersen hava en çok orada birikiyor. Sende bunu far edebilirsin mesala kabinin kapısını açtıınnmı yüzüne sıcaklık vuruyor dimi vuruyorsa sıcaklık orda birikiyodur. Değilse çadır kabin de ise en alt havalandırma bölümlerine wc aspiratör leri var 100 Lük. Onlardan iki tane kabinin sağ ve soluna ve imkanın varsa çadırın tepe noktasına da koy ki bir vakum oluşsun. Malum sıcaklık arttı ı koku olayı artar. Buda bir risk tir. Bol hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
    S SuperKafa: ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** ****...