Only Allah Can Judge Me !

secretgrower

Yeni üye
DOSTLAR HERKESE SELAM

4 ARKADAŞIZ BENIM DAHA ÖNCE GROW YAPTIĞIM KÖY EVİNDE BENDEN BASKA KİMSENİN BİLMEDİGİ GİRMEDİĞI BİR YER

BİZ BURADA KİSİ BASI 10 VEYA 20 KÖK CIVARİ BİR KURULUM YAPMAK İSTİYORUZ KURULUM MASRAFI İÇIN BÜTCE AYIRACAGIZ GROW İCİN KULLANACAĞIMIZ ALAN 40 M2 BEN ÖNCEKI GROWUMDA ÇİFT SPEKTRUMLU HPS KULLANMISTIM 2 ADET 600 W . BU DEFA LED DUSUNUYORUM . BUNUN ICIN ÖNERİLERİNİZİ TALEP EDİYORUM, HAVALANDİRMA ICIN 3500 M3 VE ÜZERI EKSTRA 2050 M3 EKLEME YAPMA DÜŞÜNCEM VAR . KOKUYU SIFIRA İNDİRİR DÜŞÜNCESİNDEYİM. EKSTRA BANA ATLADIĞIM YADA KARDEŞİM BU SANA COK BASİT GELIYOR ASLINDA ŞÖYLE ZOR YANLARI VAR YADA ŞUNLARA DİKKAT ET DİYEBİLECEĞİNİZ NOKTALAR NELERDİR. ORKODOŞOM BOROK BO OYOKLORO TÖCÖRÖT YOPOCOKSONOZ. DİYECEK OLANLAR OLABİLİR FAKAT BEN ECZACIYIM GERCEKTEN PARAYA İHTİYACIM PEK YOK . GÜNDE 2 GRAM KADAR TÜKETEBİLECEGIMI DÜSÜNUYORUM. AKTİF BİR MESLEK HAYATIMDA OLMADIĞI İÇİN GÜN İÇINDE DE BOKUNU ÇIKARMADAN İCEBILIYORUM. BU FORUM SAYESİNDE BU BİTKİ HAKKINDA KİTAPLARDAN DAHA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM. DEĞERLİ VAKTİNİZİ AYIRIP OKUDUGUNUZ İÇİN ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİZE VE KIZLARINIZA ESENLİKLER ...

VendettaX

Ordinaryüs
Selam kanka fazla bitki yetiştirmenin avantajları var elbet her cicekden koklamak babada cazip geliyor 10+bitki baktığım oluyor elbet fakat sulama, eğitim nem sıcaklık dengesini ayarlama kabının fsrkli bolgesinde sorun oluyor ugrastiriyor yani emek çok ister öyle 3 4 günde bir gidiyim suliyim cikiyim sorunları erken teşhis etmessen alio başını gidiyor grow tecruben var ise önerim kişi başı 10 kök yaparak uzun bı grow süreci düşünmeniz olucaktir inan bana yüz ağaçla başa cikman zor olucak bunalirsin daha az düşünürsün herşeyden tasarruf etmiş olursun 60 gün felan veg verirsin kaldırirsin kiloyla

VendettaX

Ordinaryüs
DOSTLAR HERKESE SELAM

4 ARKADAŞIZ BENIM DAHA ÖNCE GROW YAPTIĞIM KÖY EVİNDE BENDEN BASKA KİMSENİN BİLMEDİGİ GİRMEDİĞI BİR YER

BİZ BURADA KİSİ BASI 10 VEYA 20 KÖK CIVARİ BİR KURULUM YAPMAK İSTİYORUZ KURULUM MASRAFI İÇIN BÜTCE AYIRACAGIZ GROW İCİN KULLANACAĞIMIZ ALAN 40 M2 BEN ÖNCEKI GROWUMDA ÇİFT SPEKTRUMLU HPS KULLANMISTIM 2 ADET 600 W . BU DEFA LED DUSUNUYORUM . BUNUN ICIN ÖNERİLERİNİZİ TALEP EDİYORUM, HAVALANDİRMA ICIN 3500 M3 VE ÜZERI EKSTRA 2050 M3 EKLEME YAPMA DÜŞÜNCEM VAR . KOKUYU SIFIRA İNDİRİR DÜŞÜNCESİNDEYİM. EKSTRA BANA ATLADIĞIM YADA KARDEŞİM BU SANA COK BASİT GELIYOR ASLINDA ŞÖYLE ZOR YANLARI VAR YADA ŞUNLARA DİKKAT ET DİYEBİLECEĞİNİZ NOKTALAR NELERDİR. ORKODOŞOM BOROK BO OYOKLORO TÖCÖRÖT YOPOCOKSONOZ. DİYECEK OLANLAR OLABİLİR FAKAT BEN ECZACIYIM GERCEKTEN PARAYA İHTİYACIM PEK YOK . GÜNDE 2 GRAM KADAR TÜKETEBİLECEGIMI DÜSÜNUYORUM. AKTİF BİR MESLEK HAYATIMDA OLMADIĞI İÇİN GÜN İÇINDE DE BOKUNU ÇIKARMADAN İCEBILIYORUM. BU FORUM SAYESİNDE BU BİTKİ HAKKINDA KİTAPLARDAN DAHA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM. DEĞERLİ VAKTİNİZİ AYIRIP OKUDUGUNUZ İÇİN ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİZE VE KIZLARINIZA ESENLİKLER ...
Elektirik ve ısı problemleri hps olur biliyorsun maddi problemin yoksa LED ışıklarla takviye devam etmen toz gubreleri düşünmen ve organik gübre yapmayı ogrenmeni öneririm ..

secretgrower

Yeni üye
şöyle 100 değil ama 50 tane en azından yapma düşüncem var ayrıca ben o eve hemen hemen hergün gidiyorum çünkü eczanem o ilçede ekstra olarak öncelikle growumda yazılım kullanıyordum Sulama nem sıcaklık vs tüm değerleri 360 derece dönen kamera ile uzaktan izleyip müdahale edebiliyodum tecrübem var altından kalkarım düşüncesindeyim ama bilemedim
Elektirik ve ısı problemleri hps olur biliyorsun maddi problemin yoksa LED ışıklarla takviye devam etmen toz gubreleri düşünmen ve organik gübre yapmayı ogrenmeni öneririm ..
şöyle ki hps kullanmak istiyorum aslında bitki için çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum hpsnin fakat ısı sorunu ne olur bilemem 9000 btu değerinde önceki growdan kalma bir ayaklı klima var o iklimlendirme için yeterli olur mu bilemedim tabi havalar zaten soğuk ama zorlanirim diye düşündüm elektirik sorunum yok güneş enerjisi var akülü

VendettaX

Ordinaryüs
Herşey güzel görünüyor sadece genotip ve fenotip farklardan bı çok sebeple hepsine ayrı gübre şeması eğitim vs çok ağaçta zorlar bitki sayısını düşürüp veg süresini bı kaç hafta uzatıp iyi eğitim doğru gübreleme M2 doğru ışık hesabı photo bitkilerden 250 400grm aradinhayal değil ama 50 bitkilere çıktıkça ilgi alaka dusucek elbet

VendettaX

Ordinaryüs
50 ağaç auto olabilir mantıklı oln bu bence 10 lt saksılar ile bitki başı 40 60 gram arası ortalama yeterli gelmezmi md

secretgrower

Yeni üye
kanka tüm genetikler bir avrupadan alacağım ekstra auto değil photo yapacağım. Her gün en az vaktimin 4 saat kadarını evde geçirmeyi planlıyorum yani bitkiler ile günün en az 1 buçuk saati ilgilenebilecegim net olarak. ayrıca herşeyin bilim temelinde bir ABC sinin olduğunu düşünüyorum herseyin bir matematiği var bunu kusursuza yakın bir şekilde atlamadan tıpkı tek gelir kaynagi hasadi olan ciftci gibi yaparsam hydro bile yapılabilir (abartı)

Avare

Doktor
Kanka sana alan ışığı ve havalandırma konusunda yardımcı olabilecek en tecrübeli iki kişi var. @higthead @nasa

Yorumuma gelecek olursak yalnız başına 10 bitki desen mantıklı ama 4 arkadaş 50 bitki benim şahsi olarak söyleyeyim almanı tavsiye edeceğim bir risk değil kanka.

her birinizin farklı hayatı, ortamı vs var. İki kişinin bildiği sır değildir diyorlar siz 4 kişi bir sır tutmaya adım atacaksınız.

İşlerin kötü gittiğini varsayarsak hem organize hem de ticaret damgası yemeniz kaçınılmaz olur. 50 kök bitki ile polislerin yüzüne bakıp kusura bakmayın abi bilmiyorduk diyemezsin.
@Uranyum Kamil kankama da selam olsun...

higthead

Jolly Green
DOSTLAR HERKESE SELAM

Dostum havalandırman bu denlı buyuk hava hacmıne sahıp alanda 2 cıkıs 2 gırıs uygulaman lazım

2 adet cıkıs setın quıte serisi drkarbon sponsorumuzdur

girişin ise 2 adet

Işık oalrak her 2 bıtkı uzerıne 1 adet qboard konumlandırırsan tadından yenmez hem ıklımlendırmen hemde ısıklandırman prof olmus olur.
Gardengarage ile iletişime geç gerekli desteği atıcaklardır sponsorumuzdur.

secretgrower

Yeni üye
çok teşekkürler kankam zaman ayırdığın için bu iki aktif karbon ve tavsiye ettiğin çıkış fanlari ile koku yaşayabileceğimi düşünmüyorum sence de öyle olur mu

secretgrower

Yeni üye
Kanka sana alan ışığı ve havalandırma konusunda yardımcı olabilecek en tecrübeli iki kişi var. @higthead @nasa

Yorumuma gelecek olursak yalnız başına 10 bitki desen mantıklı ama 4 arkadaş 50 bitki benim şahsi olarak söyleyeyim almanı tavsiye edeceğim bir risk değil kanka.

her birinizin farklı hayatı, ortamı vs var. İki kişinin bildiği sır değildir diyorlar siz 4 kişi bir sır tutmaya adım atacaksınız.

İşlerin kötü gittiğini varsayarsak hem organize hem de ticaret damgası yemeniz kaçınılmaz olur. 50 kök bitki ile polislerin yüzüne bakıp kusura bakmayın abi bilmiyorduk diyemezsin.
@Uranyum Kamil kankama da selam olsun...
kanka şöyle ki 4 arkadaşım 2 si zaten aynı şehirde değiliz 1 i burada ve bulunduğum ilçeye çok uzak yaşıyor. grow yapacağım köyde eczanem var 2 km kadar uzağında dağ eteğinde ev var oraya kimse gelmiyor girmiyor güvenlik konusunda hiçbir sorunum yok en emin olduğum şey güvenlik tek beni yoracak olan şey kabin kurulumu sistemi ve nasıl yapacağım

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka kabine gerek yok, zaten cok sayida yapmak istiyorsunuz. Pencereleri blackout dedikleri isik gecirmez perde var onla kapatirsin, Havalandirma isik yeter sana.Ama elektirik nasil olacak. O kadar bitkiye cok isik lazim, buda cok elektirik parasi demektir,öyle bir evde dikkat cekmez mi?

secretgrower

Yeni üye
Dostum havalandırman bu denlı buyuk hava hacmıne sahıp alanda 2 cıkıs 2 gırıs uygulaman lazım

2 adet cıkıs setın quıte serisi drkarbon sponsorumuzdur

girişin ise 2 adet

Işık oalrak her 2 bıtkı uzerıne 1 adet qboard konumlandırırsan tadından yenmez hem ıklımlendırmen hemde ısıklandırman prof olmus olur.
Gardengarage ile iletişime geç gerekli desteği atıcaklardır sponsorumuzdur.

kanka gösterdiğin 3500 m3 olan setten iki tane mi almam gerekiyor 1 adet yeterli mi yada abartı gelebilir ama mesela direk içeri şöyle birsey atsam işe yarar mı

bkz.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
    ***** ***** hahahaha** ****
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ***** ******** *********
    ***** **** ***** hahahaha
    ** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** *** * **** **** ***** ***** ****** ********* ***** ******** ***** * * **** ******* ****** ***** ******* ********* hahahaha ****** *** * ******** ********** hahahaha* *** ** **** ********* hahahaha*** ***** *** ******** ***** hahahaha*
  • A ax-b:
    ***** *** ***** ***** ****** ***** hahahaha ***** ** ***** *** * **** **** ***** ***** ****** ********* ***** ******** ***** * * **** ******* ****** ***** ******* ********* hahahaha ****** *** * ******** ********** hahahaha* *** ** **** ********* hahahaha*** ***** *** ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • A ax-b:
    ***** hahahaha ****** * ******* ********* hahahaha****
  • New Rookie New Rookie:
    ********** ********* ** ****** ****** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha*
    hahahaha* * ********* ******* ***** ** ********** ** ***** ******* ***** ***** ******* hahahaha ****** * ******* ********* hahahaha****
  • A ax-b:
    * ******** hahahaha* ****** ******* ******
  • A ax-b:
    hahahaha **** ****** **********
  • A ax-b:
    *** **** ***** ***** ****** hahahaha ******** *********
    ***** ******* ******* *** * ****** ***** ******* * ****** ****** ******* * ****** * **** hahahaha ****** ******* **** ** *** ****** hahahaha* ** ***** ***** *** ***** ******* ***** ****** ********* ******* *** ********* hahahaha*** **********
    ***** hahahaha ********* **** *** ***** **** ******** * ** ********** ******** ****** ****** *** ******* ***** ***** hahahaha ******* ********* ***** ***** ***** ***** hahahaha
    * **** ** ***** ****** hahahaha ********** * **** **** ** ******* ***** ********* * ****** ****** ***** hahahaha
    VisneliKadayif VisneliKadayif: * **** ** ***** ****** hahahaha ********** * **** **** ** ******* ***** ********* * ******...