Organik gübre ve kimyasal gübre aynı anda kullanılır mı

Arkadaşlar canna seri ve oragnik gübreyi aynı sulamada (ikisini karıştırıp)kullansam sorun olurmu bu konu hakkında bilgi bulamadım formda

Yesil888

Ordinaryüs
Ikisinide ayni anda kullanabilirsin, ama karistirma: bir sulamada organik ver-bir sulamada kimyasal. Ayni suda karistirisan reaksiyona girebilirler ve bitki icin zarali element ortaya cikabilir. Kesinlikle calmag baska gübre ile karistirma, kalsiyum reaksiyona girer ve kimyasal tuz cikar ortaya.

Ikisinide ayni anda kullanabilirsin, ama karistirma: bir sulamada organik ver-bir sulamada kimyasal. Ayni suda karistirisan reaksiyona girebilirler ve bitki icin zarali element ortaya cikabilir. Kesinlikle calmag baska gübre ile karistirma, kalsiyum reaksiyona girer ve kimyasal tuz cikar ortaya.
Teşekkür ederim kankam

Ağabey ben calmag i blom topmax gibi gübrelerle karışıp veriyorum bı sıkıntı olur mu 3 defa verdim bişey gibi duruyor

Yesil888

Ordinaryüs
Sikinti bir kac kere ile olmaz, bos sulamada alttan bir su bardagi su cikana kadar su ver 14 günde bir, saksidaki tuzu temizlersin. Ben hep 14 günde 1 bos sulamada bu sekilde yapiyorum. Kanka saksida cok tuz birikirse ki hep birikir, sadece calmagtan dolayi degil, yaptigin gübreli sulamadan da.Verdigin suyun bir kismi buharlasir ama tuz saksida kalir,bundan dolayi tavsiye ettigim gibi 14 günde bir tuzu temizle. Calmag hep ayri ver kanka. Ayrica bitkinin yapraklari sana calmag ver demeden vermene gerek yok.

Sikinti bir kac kere ile olmaz, bos sulamada alttan bir su bardagi su cikana kadar su ver 14 günde bir, saksidaki tuzu temizlersin. Ben hep 14 günde 1 bos sulamada bu sekilde yapiyorum. Kanka saksida cok tuz birikirse ki hep birikir, sadece calmagtan dolayi degil, yaptigin gübreli sulamadan da.Verdigin suyun bir kismi buharlasir ama tuz saksida kalir,bundan dolayi tavsiye ettigim gibi 14 günde bir tuzu temizle. Calmag hep ayri ver kanka. Ayrica bitkinin yapraklari sana calmag ver demeden vermene gerek yok.
Sonrasında engel

Yesil888

Ordinaryüs
Sakin ha, sen buradan kisisel bilgi vermedikten sonra, tripe girmene gerek yok. Bu konuda kendi adina netten,growsitelerinden alisveris yapma,kredi kart,ad-soyad vs hic bir bilgin kayitlara girmesin, takma kafana.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    *** **** ****** ****** *
  • A ax-b:
    *** ****** *** **** ****** ********* *** ******* ***** ***** ********** *** **********
  • kkush kkush:
  • A ax-b:
    ** **** ***** *** ***** ***** ******* ***** **
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • kkush kkush:
    *** ******* ** ******* hahahaha ******* * ** **********
  • kkush kkush:
  • A ax-b:
    **** ******** ***** hahahaha*** ***** hahahaha **** **
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ******** ***** hahahaha** ******* ***** **
  • kkush kkush:
    ******** **** **** **** ***** *** *** ********* ********* ****** ********* ** **** *** ***** *****
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **** ***** ******** **
  • kkush kkush:
    +1
  • A ax-b:
    ******** **** ********** ******** ******** *** ******* *** **
  • D despotdes:
  • A ax-b:
    *** ***** **** hahahaha* ******** ********* *****
  • D despotdes:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** ***
  • D despotdes:
    **** *** **
  • A ax-b:
    ******* ****** ***** ****** ****** ****** ** * **
  • A ax-b:
  • D despotdes:
    ** ***** **** ******* ****** ********* hahahaha ***** ********** ******* ******** *****
    D despotdes: ** ***** **** ******* ****** ********* hahahaha ***** ********** ******* ******** *****