Calmag. Bilgilendirme.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
C

Canna

Guest
Dostlar calmag bitkilerimiz icin olmaz ise olmaz olan bir gübredir, esas NPK gübresinden sonra gerekli ikinci gübre, ama bitkimize verirken cok dikkatli olmaliyiz, eger calmag fazla gelirse cok kisa bir sürede bitkimizi öldürebilir, bunu sebebi ise kalsiyum ve magnezyum bitkimizin kullandigi elemetlerden sabit olanlardir, yani bitkimiz bu elemetleri azot,fosfor,patosyum gibi bünyesinde gerekli yere tasimaz. Bundan dolayi calmag verirken 1 lt 1.5 ml oranini asmayin. Ayrica calmag kökten verildigi gibi püskürtme seklinde yapraktan da verilebilr, günde 1 kere.Genel olarak haftada bir 1 lt ye 0,7-1 ml calmag verilmelidir. Bitkiniz calmag eksikligi gösteriyorsa bu 1-3 -5 kere calmag vermekle de düzelmeyebilir. Taki yapraklar tek renk yesil olana kadar calmag vermelisiniz. Yapraklar karisik olarak yesil,acikyesil, beyaz renge dönerse bu bitkinizin calmag isteginin ilk isaretidir, hemen harekete gecmeniz lazim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

esrarii

Müptezel
calmag fazlalığı bitkiyi bir anda öldürüyor , tmm ama bazen öldürmeyecek kadar doz aşılırsa , araştırılır . benim kullandığım calmag da , 5n (azot) var , bitkimin calmag sonrası , azotun etkisiyle daha yeşil , magbezyumunda mavi bi renk olarak yaprakta görüyorum kafam iyiyken , calsiyum mu hücreyi geliştirip dalları mutlu ediyo bilmiyorum.

C

Canna

Guest
Ne marka calmag kullaniyorsun, adi üstünde calmag yani kalsiyum ve magnezyum, eger seni kulladiginda azot varsa o calmag degil.

esrarii

Müptezel
magnezyum ve calsiyumun ph frekansları farklı diye , tüm calmag lara biraz azot koyarlar , diye biliyorum

C

Canna

Guest
Dostum bilgini kücümsemiyorum ama daha EC nin ne oldugunu bile bilmiyorsun, gel sende benim gibi forumda ögren kötü bir öneri mi?

Sonne

Kıdemli Üye
Ne marka calmag kullaniyorsun, adi üstünde calmag yani kalsiyum ve magnezyum, eger seni kulladiginda azot varsa o calmag degil.
Hocam selam sadece meraktan sorucam,
An serisi calmag kullaniyorum uzerinde 4-0-0 yaziyor. Buradaki 4 azot miktar numarasi degil mi? Yani npk muahbbeti degil mi?

C

Canna

Guest
Hocam selam sadece meraktan sorucam,
An serisi calmag kullaniyorum uzerinde 4-0-0 yaziyor. Buradaki 4 azot miktar numarasi degil mi? Yani npk muahbbeti degil mi?
An serisini bilmiorum hic kullanmadim, ama 4-0-0 yaziyorsa o bence NPK gübresi bile degil sadece azot.

Sonne

Kıdemli Üye
ec nedir bilgilendir sende. ph ı biliyozda ec ölçünce ne oluyo ne bilim ben
Dostum bak sana dikkat ediyorum sınırlı bilgin ile insanlarin sorularına netmiş gibi cevaplar veriyosun benimde açtığım konuya aynisini yaptim. Bunu yapma fikrini söyle tabi ama kesinmiş gibi profmuş gibi konuşup insanları yanlış yönlendirme lütfen.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **