Organik gübreler hakkinda bilgi talebi.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25603
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Merhaba dostlar, bitkimizin saglikli büyümesi ve gelismesi icin gerekli 12 elementi asagida siraladim, bu elementler hangi gübrelerde var ,nasil kullanacagiz. Bilgilerinize ihtiyacim var. Organik growu taktim kafaya. :) Sadece organik lütfen, hazir gübreler hakkinda yeteri kadar bilgim var..... Tesekkürler. @IcBlue kankanin organik tariflerini okudum.
Azot (N)
Kalsiyum (Ca)
Demir (Fe)
Fosfor (P)
Kükürt (S)
Manganez (Mn)
Potasyum (K)
Magnezyum (Mg)
Bor (B)
Bakır (Cu)
çinko (Zn)
Molibden (Mo)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Teskkürler dostum, canna yi birakmam diyordum ama birakacagim senin ve @OttoMan47 nin organik gübrelere dönecegim. Varsin az versin ama kalite olsum.Attim arsivime bu bilgileri :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Organik ama bu dostlarin tam organik tariflerini demek istiyorum. Hemen birakmiyacagim önce o tarifleri deneyecegim. YAni hem canna hem o tariler, sonuca bakacagim.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yerim müsait 1 kücük ayri kabin 1 saksi ve organik gübreler. Dostum ben yillardir zaten canna kullaniyorum ve cok memnunum, ama yeni birseyler denemek zarar vermez

Eimal

Müptezel
Merhaba dostlar, bitkimizin saglikli büyümesi ve gelismesi icin gerekli 12 elementi asagida siraladim, bu elementler hangi gübrelerde var ,nasil kullanacagiz. Bilgilerinize ihtiyacim var. Organik growu taktim kafaya. :) Sadece organik lütfen, hazir gübreler hakkinda yeteri kadar bilgim var..... Tesekkürler. @IcBlue kankanin organik tariflerini okudum.
Azot (N)
Kalsiyum (Ca)
Demir (Fe)
Fosfor (P)
Kükürt (S)
Manganez (Mn)
Potasyum (K)
Magnezyum (Mg)
Bor (B)
Bakır (Cu)
çinko (Zn)
Molibden (Mo)
Usta, bu tarifler ile canna hasatta çok fark ediyormu?

mami10_

Doktor
dürüst olmak gerekirse ikisinin de kendine has artıları ve eksileri var. sera domatesiyle organik domates arasındaki fark gibi düşün. organik hasat miktarından ziyade hasat kalitesiyle ilgilenir. kimyasal hasat kalitesinden ziyade hasat miktarıyla ilgilenir. hangisinden gideceğine kendi ihtiyacına göre sen karar verirsin :D sonuç olarak ikisi de başarılı sonuç verir.
Ustam bir şey sorayım, bilmiyorum bilgin var mı bu konuda, bildiğimiz üzere baklagiller gibi bitkilerin kökünde azot bakterileri (Leguminocae) oluyor ve havadaki azotu bağlayarak bitkinin kulancağı azota (NH4+;NO3-) dönüştürüyor. Şimdi soru şu biz kızların yanına fasulye ve s gibi bakla gil eksek ne gibi sonuç verir? Ben her grow bir bitki deneme amaasçlı yetiştiriyorum önümüzdeki grow böyle bir şey denemek istiyorum

mami10_

Doktor
kankacım kenevir doğası gereği kavgacı bir bitki. tek sezonluk bir bitki olduğu için dehşet bir yaşama mücadelesi var. yanında güneşini engelleyen bir bitki varsa onu geçmek için bütün enerjisini uzamaya verir, yanında kökü değen bir bitki varsa onu geçmek için bütün enerjisini kök salmaya verir. bu verimi düşürdüğü gibi aynı zamanda bitkinin kendi kendine zarar vermesine de yol açar, kökleri hassastır zarar görür ölür, boyu ince uzun olursa narin olur en ufak streste ölür. böyle de b*k yoluna gitmeyi sever yani. o yüzden aynı saksıya ekilmez, dışarı dikimlerde muhakkak arasında mesafe olması gerekir falan. sebze fidanı gibi değil de ağaç fidanı gibi müdahale ister yani, öyle davranmak lazım.
Peki şöyle bir şey yapsak fasulyeleri ayrı bir saksıya eksek kök s aldıktan sonra kökleri öğütüp versek sonuç ne olur? Bu bakteriler kökle ortak yaşıyor canabis kökünde yaşar mı acaba? Deneysel her zaman deniyorum ben bildiğim bir çok şeyi deneme yanılma ile öğrendim
Bu sezon bir bitkimi organik yetiştirmek istiyorum o yüzden böyle aykırı fikirler üretiyorum

mami10_

Doktor
kankacım ben fasülyeyi sst (seed sprout tea) tekniğiyle çimlendirip çayını yaparak, sömek şişirmek için kullanıyorum. kökünden faydalanmak istersen toprak kompostuna karıştırmanı öneririm. eski bitkilerin kökü de güzel iş görüyor kompostta. ancak özellikle fasülye kökünü hiç denemedim, teorik olarak güzel bir fikre benziyor denersen lütfen beni de haberdar et :) bol şans
Bu grow deneyeceğim üstad Bayadır kimyasal takılıyorum, senden de fikirler alırım muhtemelen denerken
Hepimize bol şans dostum

WDT

Üye
kankacım ben fasülyeyi sst (seed sprout tea) tekniğiyle çimlendirip çayını yaparak, sömek şişirmek için kullanıyorum. kökünden faydalanmak istersen toprak kompostuna karıştırmanı öneririm. eski bitkilerin kökü de güzel iş görüyor kompostta. ancak özellikle fasülye kökünü hiç denemedim, teorik olarak güzel bir fikre benziyor denersen lütfen beni de haberdar et :) bol şans
Selam dostum. Şu fasulye olayını biraz anlatırmışım. Sömekleri şişirmek için demişsin. Nasıl yapacağız ve ne zaman kullanacağız. Topmax kullanıyorum fasulyede yapayım mı ?

Eimal

Müptezel
dürüst olmak gerekirse ikisinin de kendine has artıları ve eksileri var. sera domatesiyle organik domates arasındaki fark gibi düşün. organik hasat miktarından ziyade hasat kalitesiyle ilgilenir. kimyasal hasat kalitesinden ziyade hasat miktarıyla ilgilenir. hangisinden gideceğine kendi ihtiyacına göre sen karar verirsin :D sonuç olarak ikisi de başarılı sonuç verir.
2side dene, tarafını seç. :D:D

azmuabbeded

Yeni üye
kankacım kenevir doğası gereği kavgacı bir bitki. tek sezonluk bir bitki olduğu için dehşet bir yaşama mücadelesi var. yanında güneşini engelleyen bir bitki varsa onu geçmek için bütün enerjisini uzamaya verir, yanında kökü değen bir bitki varsa onu geçmek için bütün enerjisini kök salmaya verir. bu verimi düşürdüğü gibi aynı zamanda bitkinin kendi kendine zarar vermesine de yol açar, kökleri hassastır zarar görür ölür, boyu ince uzun olursa narin olur en ufak streste ölür. böyle de b*k yoluna gitmeyi sever yani. o yüzden aynı saksıya ekilmez, dışarı dikimlerde muhakkak arasında mesafe olması gerekir falan. sebze fidanı gibi değil de ağaç fidanı gibi müdahale ister yani, öyle davranmak lazım.
kankacım yanlışın var, cannabis companion plants diye googlela detaylı olarak bir sürü kaynak bulabilirsin.
bu arada azot için yonca kullanılıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ****** *** ***** ** hahahaha*** ** **** ***** *** ********* *** ***** hahahaha **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** ****** ******* *** hahahaha **** ********** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ******** **** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********* hahahaha**** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • Emmy Emmy:
    ****** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • VendettaX VendettaX:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ******* *** ********* *** ***** ******* **** ***** ******** ** ******* ******* ***** ******* ****** ** ***** ***** ******* ********* ****
  • VendettaX VendettaX:
    ****** **** ******* hahahaha ** ***** ****** ****** ******** ******* ***** ******* ** **** hahahaha ****** ******** *********
  • VendettaX VendettaX:
    ***** ** hahahaha ***** hahahaha ******* ****** ******* ***** ****** ****** ***** ******** ** ********** ****** ****** *** ***** hahahaha** ** **** **** ******* ******* hahahaha ******* ******* ** ** **** **** *** ****** *** *****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
    Emmy Emmy: hahahahahahahaha