Organik ve Kimyasal Gübrelerin Artıları ve Eksileri

Jack.Herer

Yeni üye
Öncelikle herkese selamlar.dumanınız da hasatınızda bol olsun dostlar.

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kimsayal ve organik gübreler arasında uçurumlar kadar olmasa da önemli sayabilceğimiz farklar var.esrar yetiştirmeye başlamadan önce biz nasıl bir sigara içmek istiyoruz bunun kararını vermemiz lazım.Mesela kokusu ve aroması şahane bir sigara istiyorsak organik gübreler kullanmalıyız.aga benim derdim aroma,tat ve koku değil ben aldığım hasat'a ve sömeklerin şişliğine bakarım diyorsanız dayanın kimyasal gübreye.Şimdi diyeceksiniz ki arkadaşım iyi güzel diyorsun da yetiştirdiğimiz ürünü hasat etmeden önce flush atıyoruz zaten sen ne anlatıyorsun bize diyenleriniz olacak biliyorum.yapmış olduğun o flush kimyasal gübreler de çok işe yaramaz.uzun dönem yetişen bir bitkiyi göze alarak örnek vermek gerekirse 4-5 ay boyunca verdiğin gübre bitkinin DNA'sına kadar işlemişken sen bunu flush'la atamazsın.Bu konuda aksini iddaa eden varsada konu tartışmaya açıktır buyrun.zaten böyle birşey mümkün olsaydı gübre firmaları bitkinizi tatlandıran,kokusunu güzelleştiren gübreleride piyasaya sürmezlerdi.kimyasal gübreler de doğru bakım ve eğitimlerle aldığınız hasat sizi tatmin eder.organik gübreler de ise aroma,tat ve koku tatmin edicidir hasat olarak kimsayal gübreler kadar bitkiye etki etmesede.yinede yetiştiriciyi üzmeyecek hasatlar alırsınız organik gübreler ile.Bizler ehli keyf insalarız arkadaşlar yani bunu çok sık tüketen insanlarız o yüzden ciğerlerimiz'den kana bulaşan dumanında organik olması her zaman önemli olmalı.

ELİMDEN GELDİĞİNCE SİZİ BU KONUDA BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM YANLIŞIM VE EKSİĞİM VARSA KUSURA BAKMAYIN...
SAĞLICAKLA KALIN.

Kimde Bu

Müptezel
Ben kimyasal gubre kullaniyorum flush attigim bitki ile atmadigim bitkiler arasinda ne tat ne kafa ne de koku hicbir fark goremedim

Jack.Herer

Yeni üye
Ben kimyasal gubre kullaniyorum flush attigim bitki ile atmadigim bitkiler arasinda ne tat ne kafa ne de koku hicbir fark goremedim
Yani sen bitkiye örnek veriyorum 3 ay gübre vereceksin bitkin topraktan emdiği gübreyi sömeklere verecek sen flush atacaksın herşey tamam olacak öylemi.fark göremiyorsan müptezellik yolunda emin adımlarla ilerliyorsun demektir.DEVAMKEE

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ********* ******* *** ******* ******* hahahaha **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ******** ******* ******* hahahaha **
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** hahahaha* ********* *** ******* ****** ***** ********* ******** ********* ******** ****** **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha ********* ********* ******* ****** ****** ********* ***** *** *******
    **** hahahaha* ***** ** **** ******** ****** ******* ******** *** ***** ****** ******* ** **** **** **** ****** ***** ********* ***** hahahaha ** ******** ***** hahahaha**** hahahaha**** ***** ****** *** ****** ******* **** ******** *** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
    ***** ********** ****** ***** **** ***** ********* hahahaha*** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** **
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ********* *** *** hahahaha hahahaha *** ****** ****** ***** ******* hahahaha **** **** ******* ******** ***** ***** ********** *****
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** ***** ****** ******* *** ***** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** **
    **** **** ****** ***** ****** hahahaha* ***** ** **** ******** ****** ******* ******** *** ***** ****** ******* ** **** **** **** ****** ***** ********* ***** **
    ****** ***** ******* ** ********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
  • lavrens lavrens:
    ********* ****** *** ********** * ********* ***** hahahaha********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
    *** ******* **** *** hahahaha** hahahaha*** *****
    ****** ********** ***** *** ********* ********** ********** **** ** *** ********** ****** **** ****** ***** **
  • lavrens lavrens:
    ********** *** ****** ****** hahahaha ********** ****** ***** **** ***** ********* *********
  • H herhauzundibiayni:
    ******** **** hahahaha* **
    *** ***** **** ** ***** ****** ********** **** hahahaha* **
  • H herhauzundibiayni:
    ***** hahahaha
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha****** ** ** hahahaha ********** ***** ********** **** hahahaha* **
    ***** ** ***** ** **** *** ***** ****** ********* hahahaha *** **** ** ** hahahaha ******** ********* ** *** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ********* *** *** hahahaha hahahaha *** ****** ****** ***** ******* hahahaha **** **** ******* ***** **** ******* *** hahahaha
    Houp53 Houp53: *** ********* *** *** hahahaha hahahaha *** ****** ****** ***** ******* hahahaha ****...