orta veg de fosfor penta oksit p2o5

gübrelerim bitiiyor , internetten sipariş vermek istemedim.
tarımcıdan suda eriyen kalsiyum agırlıklı : azot 10 kalsiyum oksit 16 bor 3,5 amino asit 3,5
magnezyum için : azot 3,25 magnewzyum 2 burası canımı sıktı fosfor penta oksit 25
haricen bunu tavsiye etti
azot 11 fosfor penta oksit 5
potasyum oksit 19
kalsiyum 9
magnezyum oksit 2
bakır 0,01
demir 0,05
çinko 0,05
bu 3 ayrı gübreden ppm ölçerek 1 litre suya 200 200 200 olcak sekılde toplam 600 ppm ph lı su vericem birazdan
hayırlısı artık neolacak bilmiyorum :)

sorum şu orta veg döneminde fosfor penta oksitin zararı olur mu
ve ne kadar magnezyum a ihtiyaç duyar

MrTiger420

Müptezel
Kenevir için %25 Fosfor (P2O5) çok fazla. Fosfor bitkinin yaşlanmasını hızlandırır. Fosforu sonda iteliyorlar bitkiye sömekler dahada dolsun diye ama tadını bozuyor. Hele TA Final Part (Ripen,Overdrive) gibi ürünleri kullanmayada erken başlanmışsa tam potansiyeline ulaşamadan bitkiyi daha erken yaşlandırır bu tür fosfor ağırlıklı gübreler. Fosfor ağırlıklı gübreler (Overdrive,Ripen) sadece son 1 hafta kullanılır. Bundan başka çiçeklenmenin 3-4 haftası kenevir için fosfor kapısı açılıyor. O zaman 1-2 kere kullana bilirsin.

Magnezyum ihtiyacı %2 üstüne çıkmamakta fayda var.

Son düzenleme:

Fırlama

Üye
Büyüme döneminde Fosfor olmaz, bitkinin büyümesine kadar durduruyor. Bitkiler çiçeğe başladıktan sonra daya fosforu al thcyi. Bitki en çok azot,kalsiyum ve potasyuma ihtiyaç duyar bu büyüme döneminde.

MrTiger420

Müptezel
Bitki tüm dönemlerinde makro ve mikro elementlere ihtiyac duyar. Burda önemli olan büyüme ve çiçeklenme döneminde kenevir bitkisinin hangi oranlarda ihtiyacı olduğu. Dostum sen NPK nedir bi araştır ve bilgilerini güncelle istersen...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********