Otomatik sistem

5.yaprak

Üye
S.a kankalar
Otomatik sistem.kuran oldumu olduysa sonuc ne neler ile karsilasti nelere dikkat etmek lazim nem isi isik fan olayini ben denemek istiyorum

Night owl

Müptezel
Benim aklımda uzun zamandır böyle bir konu var knka ilki nem ve ve sıcaklık regülatörü bir tane nem için alcan nem makinesini bağlıyorsun istediğin aralıkta çalışıyor o çok iyi bir şey hem ucuz, ikincisi fanlara takılır soğuk yada sıcak yerde yaşayanlar için güzel olabilir.

Tabi en güzeli paran varsa bir tane mobil klima alıcaksn nem alanlardan hem soğuk hem sıcak otomatik ayar yapılanlar onunla sıkıntısız iklim oluşturursun zaten tohumdan ışıktan daha önemli bir şey varsa oda iklimlendirmedir..

Bir diğeri ise otomatik sulama düşünüyorum benim aklıma gelen şu akvaryumcudan boru alıp bitkilerin etrafına el işi çevreleyip iyice sonrasında bi zamanlayıcı sonra Bi dalgıç motoruna bağlı şekilde belli saatler ph ve ec ayarlanmış kovadan su çekecek bakıp ayarlıyacaksn kaç dakika akıta ağını vs ayrıca yüksekte olursa iyi olur su dolu tank yoksa güçlü bir dalgıç almalı.. Sizinde katkı ve fikirlerinizi bekliyorum

GrowX

Üye
Benim aklımda uzun zamandır böyle bir konu var knka ilki nem ve ve sıcaklık regülatörü bir tane nem için alcan nem makinesini bağlıyorsun istediğin aralıkta çalışıyor o çok iyi bir şey hem ucuz, ikincisi fanlara takılır soğuk yada sıcak yerde yaşayanlar için güzel olabilir.

Tabi en güzeli paran varsa bir tane mobil klima alıcaksn nem alanlardan hem soğuk hem sıcak otomatik ayar yapılanlar onunla sıkıntısız iklim oluşturursun zaten tohumdan ışıktan daha önemli bir şey varsa oda iklimlendirmedir..

Bir diğeri ise otomatik sulama düşünüyorum benim aklıma gelen şu akvaryumcudan boru alıp bitkilerin etrafına el işi çevreleyip iyice sonrasında bi zamanlayıcı sonra Bi dalgıç motoruna bağlı şekilde belli saatler ph ve ec ayarlanmış kovadan su çekecek bakıp ayarlıyacaksn kaç dakika akıta ağını vs ayrıca yüksekte olursa iyi olur su dolu tank yoksa güçlü bir dalgıç almalı.. Sizinde katkı ve fikirlerinizi bekliyorum
Elektrikli damacana su çekme aparatı suyun yukarıda kalması durumunu çözebilir, örme konusunda da serum seti iş görebilir, bu konuda bir yazı hazırlamak isterim

5.yaprak

Üye

Ben daha once civciv vs kanatli hayvan yumurtasi ile ilgilendim kulucka makinesi vs gecmisim var tek kart ile isi nem olayi ok yani isi ve nemde sorun yok sulamada zaman ayarli yapabiliyorsun pilli sistem var bu bahcede kullanilan yada dedigin gibi akvaryum motoru

5.yaprak

Üye
Yanliz bu sistemi yapilirsa ve 1-2bi5kid3n fazlasi ile baskin yerseniz mimkun d3gil iciciyim d3m3niz bilin direk tvde röportaj verirsiniz iklimlendirme bilgisi hakkinda .
Ben karton kabinde yaoacagim .

5.yaprak

Üye
Yolda yururken yazdim ekrana bakmadan harfler karışmış yazarken birde parmaklar biraz dolgun yazarken sorun oluyor

Öncelikle WhatsApp gibi yazmana gerek yok dostum , forumda otomatik sistem kuranlarda var. Kendi sistemini oluşturanlarda var. Otomatik sistem kurmak istiyorsan , en yakin xiaomi magazasindan akilli priz + nem makinesi + termometre ve bağlantı hub ı aliyorsun hepsi birbirine bağlı çalışıyor hersey otomatik olarak çalışıyor . Ayni sekilde tapo markasıda olur. Ben xiaomi oto sistemini kullanıyorum. Ama foruma sponsor olma kafası bambaşka bir kafa zaten hersey magazada satılıyor isteyen adam gider alir.

Otomatik sulama sistemi olmaz çünkü suya koyduğun bakteriler ölür. Yani verecegin gün hazirlaman lazim o yuzden her halükarda sisteme müdahele etmen gerekiyor . Topping yapman gerekiyor vs vs ben nem - sicaklik - ışık sistemini oto yaptim. Hergun acar bakarim genede gerekiyorsa topping yaparim veya su veririm duruma göre hareket ederim. O yüzden indoor yapacaksan o cadira giriyorsun :)

5.yaprak

Üye
Öncelikle WhatsApp gibi yazmana gerek yok dostum , forumda otomatik sistem kuranlarda var. Kendi sistemini oluşturanlarda var. Otomatik sistem kurmak istiyorsan , en yakin xiaomi magazasindan akilli priz + nem makinesi + termometre ve bağlantı hub ı aliyorsun hepsi birbirine bağlı çalışıyor hersey otomatik olarak çalışıyor . Ayni sekilde tapo markasıda olur. Ben xiaomi oto sistemini kullanıyorum. Ama foruma sponsor olma kafası bambaşka bir kafa zaten hersey magazada satılıyor isteyen adam gider alir.
Otomatik sulama sistemi olmaz çünkü suya koyduğun bakteriler ölür. Yani verecegin gün hazirlaman lazim o yuzden her halükarda sisteme müdahele etmen gerekiyor . Topping yapman gerekiyor vs vs ben nem - sicaklik - ışık sistemini oto yaptim. Hergun acar bakarim genede gerekiyorsa topping yaparim veya su veririm duruma göre hareket ederim. O yüzden indoor yapacaksan o cadira giriyorsun :)
Dostum hatirlatman icin tesekkurler. Telefondan baktigim icin forumu gerektiği kadar kullanamiyabilirim. Alt alt a msj sebebi bu , bunu karistirdim kesfettim hatirkatma icin sagol.

Yazan gormedim baktigim konular icinde diyeyim o yuzden zaten yapan deneyen deneyimlerini sordum sende gubre sebebini soyledin benim aklima gelmedi çorbacı tohumum var 2 aylik sadece guvercin guoresi sulandirdim pette bekliyor 1 2 japak alip sulandirip veriyorum sonuc bitki de gubre sorunu yok gibi soylenilen

https://ibb.co/nPp6Wkj bu kiz ama isik benim yetersiz cim isi 100 waat specrumlu led ve 60 w torch var su an led ile bos koli icinde bu kadar

Sponsor hikayesi zaten espiriydi

Dostum hatirlatman icin tesekkurler. Telefondan baktigim icin forumu gerektiği kadar kullanamiyabilirim. Alt alt a msj sebebi bu , bunu karistirdim kesfettim hatirkatma icin sagol.

Yazan gormedim baktigim konular icinde diyeyim o yuzden zaten yapan deneyen deneyimlerini sordum sende gubre sebebini soyledin benim aklima gelmedi çorbacı tohumum var 2 aylik sadece guvercin guoresi sulandirdim pette bekliyor 1 2 japak alip sulandirip veriyorum sonuc bitki de gubre sorunu yok gibi soylenilen

https://ibb.co/nPp6Wkj bu kiz ama isik benim yetersiz cim isi 100 waat specrumlu led ve 60 w torch var su an led ile bos koli icinde bu kadar

Sponsor hikayesi zaten espiriydi
İsik yetersiz diye ümidini kesme bakmaya devam et güzel boylanmis o isikla ama yapraklar koyu mu rengi yoksa açık mı anlamadim. Güvercin gübresi güzel ama haftada 1 gübre ver 1 kere boş sulama yap toprakta gübre kalmasın. Yaprakları ustten cekip atsana renginden neye ihtiyaç var söyleyelim kanka

5.yaprak

Üye
İsik yetersiz diye ümidini kesme bakmaya devam et güzel boylanmis o isikla ama yapraklar koyu mu rengi yoksa açık mı anlamadim. Güvercin gübresi güzel ama haftada 1 gübre ver 1 kere boş sulama yap toprakta gübre kalmasın. Yaprakları ustten cekip atsana renginden neye ihtiyaç var söyleyelim kanka
https://ibb.co/3Rmxr4N kanka bu dun cekilmis hali

Guvercin gubresi 5 lt su ile inceltip 1 sefer suladim, oncesi bos aritma suyu ama toprakda torf ve bolca solucan gubresi yumurta kabugu cicek vitamini ve bahce topragi var ilk zamqnkar 60 w torch vardi sonrasi 100 w tam spectrum grow led cin isi 24 saat yaniyor 25 subatta topraga aldim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
    M Marryhuana: ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ********...