Otomatik sulama

420zombi

Yeni üye
Havalar ısındı malum , çiçekleri dışarı alacağım
Bir çiçek günlük ne kadar suya ihtiyaç duyuyor
Otomatik sulama yapsam sorun yaşar miyim

Entrikaci

Kıdemli Üye
Saksı boyutuna göre değişir istenilen su miktarı. Şöyle özetleyeyim transplant yapmayacağını varsayıyorum şuanki saksıya sen normal sulamanı yap yavaşça bocalama dökme 5 dakikalık bir zamana sığdır sulamayı sonra alttan su geldiğini görünce su vermeyi bırak saksının ne kadar suya ihtiyaci olduğunu öğrenmiş olursun

Entrikaci

Kıdemli Üye
Şunu da belirteyim damlama sulama yapacağını söylüyorsun ama bunun gübresini ve Ph sorununu nasıl halledeceksin? Şuanki sistemini bilmiyorum ama küçük bir tankerden basınçla pompalama işlemi ile gübreli ph ayarlı suyu çiçeklere ulaştırabilirsen herhangi bir sorun yaşamamış olursun

420zombi

Yeni üye
Şunu da belirteyim damlama sulama yapacağını söylüyorsun ama bunun gübresini ve Ph sorununu nasıl halledeceksin? Şuanki sistemini bilmiyorum ama küçük bir tankerden basınçla pompalama işlemi ile gübreli ph ayarlı suyu çiçeklere ulaştırabilirsen herhangi bir sorun yaşamamış olursun
Saksı değil direk bahçeye o sebepten sordum ne kadar suya ihtiyacı olduğunu 20 lt lik 2 tane şişeyi birbirine geçirip 40 lt tank yaptım kendime içine ayarlı suyu koyup oto damlatma yapmak istiyorum 3 tane çiçeğe sorun kaç günde bitmesi gerektiği çünkü toprakta olacak ve sürekli nemli kalması sorun yaratır mı hiç deneyimleyen yokmu acaba

Entrikaci

Kıdemli Üye
Nem başlı başına sorun indoor yapanlar için ve fazla nem köklerde çürümeye sebep oluyor malum.. belki ilerleyen günlerde bitkinde köklerden başlayıp yapraklara dogru ilerleyen bir mantar enfeksiyonu olabilir son mesajını ele alırsam böyle bir şeyin olma ihtimali var tabiki ama dediğin sistemde outdoor yapmadığım için kesin bir şey söyleyemem hic bir sey de olmayabilir gayet sağlıklı şekilde ilerleyebilir yegane tavsiyem küfe böceklenmeye dayanıklı bir medya kullanıp 30 litrelik bir saksıyla birlikte toprağa gömmen onunla uğraşamam dersen bitkiyi edeceğin yeri derinden kaz toprağı kükürtle mixle o şekilde bir nevi hastalıkların böceklenmelerin önüne geçmiş olursun outdoor yapan arkadaşlar yazar konuya zaten

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ***** ****** ******* ******** ******* ******** ******** ***** hahahaha** ******** *** ******* hahahaha ******
    *** hahahaha ** ** **** ** ****** *** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** ***** ** *** hahahaha ** ** **** ** ****** *** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ****** ***** ** **** ***** ***** ***** *** *** ******* ****** ***
    ***** ****** **** **
  • Emmy Emmy:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahaha ***** *******
    hahahaha ***** ******* ****** ****** * ***** *****
    **** ******* ** ******** ***** *** **
  • Emmy Emmy:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ****** hahahaha* ********* ********** ****** ***** ** **** ********* ***** ******** *** hahahaha* *** *** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: ******* +1