Outdoor auto yetişir mi?

kokokoco

Üye
balkonumda yapacağım havalar iyileşince photo uzun sürüyor ve daha çok büyüyor auto dış mekana uyum sağlar mı ?

Kanka zaten Autolar disarisi icindir, auto lari indoor yapan arkadaslar bos bosa elektrik harciyor indoor auto yapcagna normal photo yapsa 3 ayda daha cok verim alir bu indoor auto sevdasi nedir anlamdim giti bi forumda

Uzun lafin kisasi: yapistir gelsin, auto tam da outdoor icindir.

Uyum saglar ister photo ister auto photo uzun süryor sende onu ona göre kücük saksiya koysan oda pek büymez :) yani uyum saglamasinin bir kac faktöre dikat edersen auto mu photomu fark etmez ama OUTDOOR hizli hasat istyorsan auto yap birde autoyu iki defa da yapabilirsin yilda

Bro vakit yok vakit
Brocum vakit yok diyorsunz Auto kac günde bitiyor? Var saylim 100 okeymiyiz? Simdi Photo al 30 gün ver veg 60 ver bloom ne Eder?90 günde hasat ve Auto ya karsi daha Az Elektrik yakip daha cok hast elde ediyon gelelim soruma Auto sevdasi inddoor nedir bu forumda:)?
Auto da sie 100 gün en Az 18/6 ceyran acik photoda ilk 30 gün 18/6 sonraki 60 gün 12/12 simdi de bakalim Auto mu photomu Indoor daha mantikli?

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Brocum vakit yok diyorsunz Auto kac günde bitiyor? Var saylim 100 okeymiyiz? Simdi Photo al 30 gün ver veg 60 ver bloom ne Eder?90 günde hasat ve Auto ya karsi daha Az Elektrik yakip daha cok hast elde ediyon gelelim soruma Auto sevdasi inddoor nedir bu forumda:)?
Auto da sie 100 gün en Az 18/6 ceyran acik photoda ilk 30 gün 18/6 sonraki 60 gün 12/12 simdi de bakalim Auto mu photomu Indoor daha mantikli?
Photo tabi her zaman daha mantıklı, ama 100 gün çok uçuk bir süre brom, 75 80 gün var sayman daha iyi olurdu, ayrıca boyut problemi de var, autoda gidip büyük büyük saksılarla uğraşmak zorunda değilim, elektrik faturası hesabın doğru ama aynı zamanda uygun yollu lambalar da autoda iş görüyor, 240w bi lambanın 24 saat yanması faturaya büyük bir etki etmezken tek saksı bir genetik ile 90 gün uğraşıp ondan sonraki growa kadar tek bir genetik takılmaktansa 3 4 saksı ekip farklı genetikler deneyimleyebilmek daha iyi oluyor. Olur da bir gün lan bu genetik iyiymiş sabit takılıyım dersem veya kendi evimde daha büyük bir alan kurabilirsem tabi photo yaparım, ama şuanki şartlarda auto güzel nimet :)

Ek olarak ben karanlıkta soğu kontrol etmekte zorlanıyorum, onun için uygun bir yerim yok, 4 saat karanlıkta sıcak kalmasını zor ayarlıyorum, 12 saat karanlık vermeye de müsait olamıyor insan her zaman, eldeki şartlara göre hareket ediyoruz keyfimize göre değil :/

tm var saylim 80 günde:) sende photoya 30 gün degilde bir iki hafta versen yine daha hasat elde edresin knaitom.

O autolar icin uygun olan isiklari Photo ya versin yine daha az elektrik yakiyon :) ne argüman kulanmak istersen iste auto indoor hic bir "mantikliyci" acikalamsi yok en azindan benim mantigma göre

Ek olarak ben karanlıkta soğu kontrol etmekte zorlanıyorum, onun için uygun bir yerim yok, 4 saat karanlıkta sıcak kalmasını zor ayarlıyorum, 12 saat karanlık vermeye de müsait olamıyor insan her zaman, eldeki şartlara göre hareket ediyoruz keyfimize göre değil :/
Bunu az cok anlarim yani yerin okadar soguksa okey neden olmasin daha cok isik yakip "ortami sicak tutma" anlaminda okeyim güzel ve dogru ve kabul edecgim bir agrüman :)

Vallah kanklar olay buysa : en kisa zamanda en cok hasat elde edip etmekse, rotasyon seklinde yapiyorum, kendime bir anne seciyiom o anedende her iki ayda 14 ile 36 arasi klon aliyorum onlarida iki üc haftaa tamam oluyor direk baska kabine atip bloom her iki ayda 120x120 kabinde the ranger 1400 ile sorunsuz bir sekilde her hasata 600g üstü alabiliyorum evet yine uzatim biraz:)

Hayaller paris ,gerçekler , "lafla" ne güzel hasatlar alınıyor geniş geniş
Ne alaka? Ispatlasam ne yapcan parisk dayi?

Paristen selamlar

Birde Kamile göre bir hesap yapalim, var saylim 20 Klon atin icine klon basina 30g elde etin carp 20 ki dedigim gibi buda alt sinir Led Dandik degilse 1.5 sorunsuz cikarsanlight 2.0g cikabilirsin dememoki neresi hesablamnin hayal :)bana böyle mantikli aciklasana k

Son düzenleme:

DarthVader

Yeni üye
balkonumda yapacağım havalar iyileşince photo uzun sürüyor ve daha çok büyüyor auto dış mekana uyum sağlar mı ?
Selam Bro öncelikle merhaba aklındaki soruyu cevaplamak İçin burdayım;

Auto Bitkiler dışarı uygun değildir bunun sebeplerinden birisi bir çok böcek olması kökleri kemirebilirler,yaprakları yiyebilirler nem sıcaklık dengesi tutturma imkanın olmadığı İçin veremin 20-30 Gr bile olabilir auto yapmanı tavsiye etmem denemek için 1 ağaç 15 L AirPort saksı da - 1 ağacı ise plagron bath mix toprak ile direkt yer de yaptım AirPot da olan 20 direkt yerde olan ağaç 45 gram civarı verdiğini hatırlıyorum ama bitkileri keserken yaprak vs ölüydü :)

Eğer balkonunda yapacaksan nem oranını ve organik böcek ilaçları ve trapleri kullanmalısın günde en az 12 saat Işık görmesi gerekiyor bitkinin saksıyı air pot seç dediklerime dikkat edersen seni üzmeyecek bir balkon Grow ortaya çıkar.

Uzun lafın kısası yapılmaz üzer :(

istr

Ordinaryüs
Vallah kanklar olay buysa : en kisa zamanda en cok hasat elde edip etmekse, rotasyon seklinde yapiyorum, kendime bir anne seciyiom o anedende her iki ayda 14 ile 36 arasi klon aliyorum onlarida iki üc haftaa tamam oluyor direk baska kabine atip bloom her iki ayda 120x120 kabinde the ranger 1400 ile sorunsuz bir sekilde her hasata 600g üstü alabiliyorum evet yine uzatim biraz:)
ben de 50x70 de mümkün mertebe genetik deneyimlemeye çalışıyorum :) o yüzden bi süre daha auto devam

kamil99

Üye
İndoor da hasat 500 ise outdoorda hasat 100 dür , mükemmel bir bakımla / oto 24 saat çalışır , photo sadece 12 saat çalışır./ photo bi bitki 90 günde otodan az bir tricom üretimi yapar @Landrace Only . / klon un çiçeğe girip çıkması da 90 günden sayarsan otoyla aynı hasattır belkide. Kısaca ouutdor 1 ise indoor 5 tir hasatta(yapay güneş)

100 :D mü ? 100 ne gram mi kilo mu? outdor photodan 1kg diyorsan evet almak mmkün kardes sen neyi taristyon ? :D benim yazidklarimi niye yineliyon
photo bi bitki 90 günde otodan az bir tricom üretimi yapar @
Bunun bana kaynagini da versene havadan sikma

klon un çiçeğe girip çıkması da 90 günden sayarsan otoyla aynı hasattır belkide.
la havle..
Tm kanka sen 90günde autodan daha cok hasat elde edip daha cok az isik yakiyon :)

. ROTASYON DIYORUM ROTASYON ANNE DIYORUM O ANEDEN KLON ALCAN DIYOM SEN NE DIYON ? ANNE KABIN 1 DE ilk seferinde 4 hafta ver o sana yeterli klon verir o klonlari 3hafta veg ver, o verdigin klonlari kabin 2 al bas bloomu bu arada kabin 1 anne sana yeni klon yetisryor kabin 2 hasataa 3 ha diyelim 4 hafta yaklasin al yeni klonlari anneylen birlikte ayni kabinde veg devam kabin iki bi 4 hafta sonra biti al kabin 1 yeni klonlari zaten b¨üyümsler kabin 2 koy bas bloom ve bu sekilde rotatrsyon la her 60/65 gün al hastaini SEN BANA TAM OLARAK Ne anlatmaya calisyon AUTO INDOR PHOTODAN DAHAMI IYIMI DIYON NE DIYON fazla uzatma türkcem de pek iyi degil .
500g gellelim indoor diyon olmaz yani :D 120x120 kabin den bahsetigmi isigimi hangisini oldugnu okdun ama demi ?
Bir böyle özet gec ne demek istedigni trolmusun nemisin analadmim

kokokoco

Üye
Selam Bro öncelikle merhaba aklındaki soruyu cevaplamak İçin burdayım;

Auto Bitkiler dışarı uygun değildir bunun sebeplerinden birisi bir çok böcek olması kökleri kemirebilirler,yaprakları yiyebilirler nem sıcaklık dengesi tutturma imkanın olmadığı İçin veremin 20-30 Gr bile olabilir auto yapmanı tavsiye etmem denemek için 1 ağaç 15 L AirPort saksı da - 1 ağacı ise plagron bath mix toprak ile direkt yer de yaptım AirPot da olan 20 direkt yerde olan ağaç 45 gram civarı verdiğini hatırlıyorum ama bitkileri keserken yaprak vs ölüydü :)

Eğer balkonunda yapacaksan nem oranını ve organik böcek ilaçları ve trapleri kullanmalısın günde en az 12 saat Işık görmesi gerekiyor bitkinin saksıyı air pot seç dediklerime dikkat edersen seni üzmeyecek bir balkon Grow ortaya çıkar.

Uzun lafın kısası yapılmaz üzer :(
iklim olarak en iyi yerlerden birindeyim 5 photo 5 auto yapayım o zaman deneme yanılma olsun

kamil99

Üye
100 :D mü ? 100 ne gram mi kilo mu? outdor photodan 1kg diyorsan evet almak mmkün kardes sen neyi taristyon ? :D benim yazidklarimi niye yineliyon

Bunun bana kaynagini da versene havadan sikma

la havle..
Tm kanka sen 90günde autodan daha cok hasat elde edip daha cok az isik yakiyon :)

. ROTASYON DIYORUM ROTASYON ANNE DIYORUM O ANEDEN KLON ALCAN DIYOM SEN NE DIYON ? ANNE KABIN 1 DE ilk seferinde 4 hafta ver o sana yeterli klon verir o klonlari 3hafta veg ver, o verdigin klonlari kabin 2 al bas bloomu bu arada kabin 1 anne sana yeni klon yetisryor kabin 2 hasataa 3 ha diyelim 4 hafta yaklasin al yeni klonlari anneylen birlikte ayni kabinde veg devam kabin iki bi 4 hafta sonra biti al kabin 1 yeni klonlari zaten b¨üyümsler kabin 2 koy bas bloom ve bu sekilde rotatrsyon la her 60/65 gün al hastaini SEN BANA TAM OLARAK Ne anlatmaya calisyon AUTO INDOR PHOTODAN DAHAMI IYIMI DIYON NE DIYON fazla uzatma türkcem de pek iyi degil .
500g gellelim indoor diyon olmaz yani :D 120x120 kabin den bahsetigmi isigimi hangisini oldugnu okdun ama demi ?
Bir böyle özet gec ne demek istedigni trolmusun nemisin analadmim
Senin dediklerinin hepsini denedim , kısaca moonster crop (canavar klon) ile , çiçekdeki bitkinin tricomlarından taze dallar çıkardım(reveg) , çok uzun konu. Kısaca sen kitapdan okuyorsun , teori üretiyorsun çarpma bölme ile hesap tutturmak ile hasat almak arasında en az 90 gün lük bi deneyim lazım.

?
4 hafta sonra biti al kabin 1 yeni klonlari zaten b¨üyümsler kabin 2 koy bas bloom ve bu sekilde rotatrsyon la her 60/65 gün al hastaini SEN BANA TAM OLARAK Ne anlatmaya calisyon

Son düzenleme:
tm var saylim 80 günde:) sende photoya 30 gün degilde bir iki hafta versen yine daha hasat elde edresin knaitom.

O autolar icin uygun olan isiklari Photo ya versin yine daha az elektrik yakiyon :) ne argüman kulanmak istersen iste auto indoor hic bir "mantikliyci" acikalamsi yok en azindan benim mantigma göre

Bunu az cok anlarim yani yerin okadar soguksa okey neden olmasin daha cok isik yakip "ortami sicak tutma" anlaminda okeyim güzel ve dogru ve kabul edecgim bir agrüman :)

Kanka
*egitimle ugrasmana gerek yok
*Son saksisinda baslayip bitiyor
*Kucuk alanlar icin cok uygun
*Phtotoya gore daha az besin ihtiyaci var
*75 90 günde hasat aliniyor iyi kotu.
*12 saat karanlikta kalmadigindan iklimlendirme sorunlari yok
*Benim icin en onemlisi gece isik sızması olup hermaya donusme ihtimali yok.

Bence harmanlik varsa auto cok mantikli secim,
Ama imkan hasat ve zamanin varsa kesinlikle phtoto cok daha mantikli.

Autodur severiz ama biyere kadar savunuruz sonrasinda photo dover herturlu:)

kokokoco

Üye
Kanka
*egitimle ugrasmana gerek yok
*Son saksisinda baslayip bitiyor
*Kucuk alanlar icin cok uygun
*Phtotoya gore daha az besin ihtiyaci var
*75 90 günde hasat aliniyor iyi kotu.
*12 saat karanlikta kalmadigindan iklimlendirme sorunlari yok
*Benim icin en onemlisi gece isik sızması olup hermaya donusme ihtimali yok.

Bence harmanlik varsa auto cok mantikli secim,
Ama imkan hasat ve zamanin varsa kesinlikle phtoto cok daha mantikli.

Autodur severiz ama biyere kadar savunuruz sonrasinda photo dover herturlu:)
yani auto 5 saksıdan en kötü ihtimalle 100-150 gram verir mi
5 tane de photo ekicem ondan ortalama ne kadar hasat çıkar

yani auto 5 saksıdan en kötü ihtimalle 100-150 gram verir mi
5 tane de photo ekicem ondan ortalama ne kadar hasat çıkar
Kanka hasat odakliysan photo yapmak cok mantikli, ama hasat icin bisy diyemem suanda sana, ama ortalama growcu adam autoda 50 ile 80 gr, photoda 100 uzeri hasat alır saksi basina. Saksilarda onemli tabi. Auto icin 14 lt phototo icin 20 lt icin hasat tahminleri.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********