Outdoor bitki yetiştirme.

Arkadaşlar merhaba. 
12 nisanda tohumu filizlenen bitkimin bugün 29. Günü. Outdoor yetiştirme. Toz gübre ve npk ağırlıklı sıvı gübre kullandım sürekli. Günde 11 saat gün ışığı ve 7 saat direk güneş ışığı alıyor. Gelişimi bana biraz yavaş geldi. Resim ekleyeceğim. Görüşleriniz benim için çok önemli. Her türlü tavsiyeye ve eleştiriye açığım.

https://imgyukle.com/i/r3oHuM

https://imgyukle.com/i/r3oXcj

Dumanınız bol olsun.

Kanka tohumun ne tohumu olduğunu yazarsan daha fazla fikir sahibi olunur. Auto mu photo mu / Köfteci mi ...

Kanka Anladığım kadarı ile sen auto tohum almamışsın. Yani otomatik çiçeklenen tohumlardan yetiştirmiyorsan zaten hızlı bir gelişim bekleme. Auto tohumlar 2,5 3 ay gibi bir sürede hasat edilirken photo tohumlar 5 aydan önce hasat edilmiyor dolayısı ile senin bitkin daha çok uzun süre gelişim sürecinde kalacak. 21 haziran gündönümünden sonra bitkin yavaş yavaş çiçeklenmeye doğru evrilir ama hasatın tahminen eylül gibi olur. Aşağıya bıraktığım linki bi oku istersen.

https://www.elephantos.com/tr/info/kendinden-%C3%A7i%C3%A7eklenen-tohumlar.html

Bevelk2

Yeni üye
10 litrelik su şişenin ağzını kes ve yanlarından 6 tane delik aç nem yapıp büyümeği hızlandıracaktır emin olabilirsin bide şişeyi günde bir gün su ile fısfısla

@Morphine teşekkürler dostum. Önümde uzun bir süreç var o halde.

@Bevelk2 kanka bulunduğum yerde nem problemi yok. %40 ın altına hiç düşmüyor nem.

Bevelk2

Yeni üye
Bir denemeni tavsiye edebilirim kardeşim :)

35 günde outdoor bitkilerimin halini görmeni isterdim her yerden dal atıyor boy atıyor benim ki auto bitki bu sistemden önce 40 gram alıyordum bu sistemi öğrendikten sonra 70

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Outdoor bitki yetiştirme.

Ev ortamı gibi ortam da büyümez hep dışarda mı bu bitki?  Nemi az almış gibi duruyor ufak bitkiler için nem çok önemli nemsiz ise yeri büyümemiştir.
Toprak hava almıyorsa sert ise büyümez. 
Havalar soğuk ve soğuk hava da büyümez. 20 dereceden aşada yavaşlar 10 dereceden aşada daha çok yavaşlar belki şoka bile girer benim Soğuktan çok bitkim öldü. Bir ton nedeni var Büyümemesinin... sebebi büyük İhtimal 
saydıklarım dan dolayı sayın abicim.

@Vedoo eyvallah.. ilk filizlenme aşamasında geceleride aynı yerde durdu soğuk yedi. Hatta yaprak ve ana gövdede morlaşma oldu soğuktan dolayı. Üstüne pet şişe koydum geceleri soğuğu atlatsın die. Ama gündüz nem %30-40 arası olduğu için pet koymadım. Şimdi havalar ısındı. Kendine geldi gibi. Hatta yanında red thunder var genetik auto tohum. Filizlendi ve 22. Gününde olmasına rağmen hala 2 yaprağı var :)

greyfurt

Yeni üye
5-6 tane muz kabuğunu 1.5 litrelik su şişesine kçük kçük doğra üzerine suyu doldur 1 hafta ağzı kapalı beklet sonra bitkiye uygula müthiş bir gelişim gösteriyor ben 2 senedir yapıyorum bunu çok farkını gördüm

Arkadaşlar bitki gelişiminin yavaş olmasının asıl nedeni soğuk yemesiydi. Havalar ısınınca bitki kendine geldi ve hızlı bir gelişim dönemine girdi. Hatta bu hızlı gelişim döneminde cinsiyetinide belli ederek bir kız olduğunu bana gösterdi. Fikir öneri ve eleştiriler için bir kaç yeni fotoğraf koyuyorum. Hepinizin dumanı bol olsun.

https://imgyukle.com/i/r7i4Jy https://imgyukle.com/i/r7iAwo https://imgyukle.com/i/r7sVcI

Simdi sana ned3nlerini sayiyom 4 kulaginla dinlee 1 saksinn ufakk ama suan ufak kalmasina sebeb o degil gordugum 2 kadariyla kopugun ixinde gibi duruyo bunu neden yaptin onu sok at 3 topragin normal.toprak gibi duruyo bu toprakla cok bi gelisim bekliyemessin ayni sekilde ilerler bizim grow icin kulla digimiz allmix mall mix diyolar ben sana acilimi ni yapayim bi fidanci olarak iclerinde yuzde 10 20 toprak var bunlarin 50 60 torf var knkam ozmokop taslari var beyaz ufak falan torfun nedeni hafif olmasi taslar hava almasini kolaylastiriyo falan filan fistik beni takipte kal saksidaki fidanlarimin konusu mevcuk yere ektiklerimide paylascam aradaki farki goreceksin sende emin oll bence ilk olarak guzel bi toprak almalisin hafif ve karisimli sadece torf alirsanki bitki topragi diye gecer butun a 101 lerdede var buda sen cocoda yapiyo olursun gubrelerinide ona gore alirsin ve cok gubre vermen gerekir

@kanunsuz34 dostum toprağı kendim hazırladım. %40 ı torf %10 yıkanmış deniz kumu %10 çakıl ve %40 gübreli kırmızı toprak. Saksım küçük değil fotoğrafta küçük görünüyor 20lt lik saksı. Ayrıca bir avuç kadar perlit karıştırdım. Alt kısmına 3cm kadar drenaj çakılı serdim. Hiçbir masraf etmeden deneme amaçlı balkonda yetiştiriyorum. Amacım bitkiden çok hasat almak değil. Minimum değerlerle bana vereceği nedir onu görmek ve bu bitkiyle üstümdeki acemiliği atıp azda olsa tecrübe edinmek. 50 gram kadar toz gübre kullandım filizlendiğinden bu yana. Bide tüm bitkiler için çiçekçide satılan 5tl lik sıvı gübre. Npk içerikli.

Knkam o zmn gubrelerin cok iyi degil agacin pic gidiyo gorundugu uzere  vede muhtemelen auto bir bitki cunku photo olsa tutamazdin beklitelim gorelim hepbirlikte o zmn keske cicekcilerden alsaydin topragini kendin yapmak yerine biz ole yaptik mesela tam karisimli toprak aldik cuvali 15 tl ye cokda guzel gerci simdi 20 olmustur ama bitki cok seviyo bu topragi

Kanka açıkçası photo mu auto mu bilmiyorum. Samsun bafrada içirdiler cigarayı çok hoşuma gitti 50gram otun içinden sadece 1 tohum çıktı onuda saksıya koydum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
    G ghostt7: ******* ********* ********** **