Outdoor Deniyorum

Outdoor için mükemmel bir dış alanda 1adet bitkim var, ektiğim yeri çok iyi seçtim kendi toprağı bile torf gibi, güzel ışık alıyor ama fazla güneştende etrafındaki böğürtlen dalları onu koruyor, bana gelişimi güzel geldi sizlerde iyi kötü birşeyler söyleyin be arkiler ?

Ekli dosyalar

• 20220503_153056.jpg
    20220503_153056.jpg
    975.4 KB · Görüntüleme: 75

AwaKe4

Müptezel
Outdoor için mükemmel bir dış alanda 1adet bitkim var, ektiğim yeri çok iyi seçtim kendi toprağı bile torf gibi, güzel ışık alıyor ama fazla güneştende etrafındaki böğürtlen dalları onu koruyor, bana gelişimi güzel geldi sizlerde iyi kötü birşeyler söyleyin be arkiler ?
Bitki sağlıklı duruyor ama outdoor da böcek kedi örümcek vs gibi hayvanlardan korumak için bişeyler yapman iyi olabilir. alt dalın birinde açıklık var bişey yemiş gibi.

alt dal ilk zaman benden kaynaklandı, böcek problemi olabilir fakat kedi yada baska hayvan mumkun degil onların olmadığı biryerdeyim, peki ustam sulama konusunda ne dersin? normal suyu dokunce köküne gitmeden akıp gidiyor gibi hissettim eğimli arazi, köke doğru ince delik acsam toprağa suyu oraya döksem kurudukca sence nasi olur

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka araştırmalarımız sonucu (herkes biliyor) toprağa toz kükürt atarak önlem alabilirsin. 3 haftada bir yarım avuç toz kükürt böceklerden koruyor bitkiyi. Bitkinin üstüne atmana gerek yok sapından itibaren toprağına atabilirsin

AwaKe4

Müptezel
alt dal ilk zaman benden kaynaklandı, böcek problemi olabilir fakat kedi yada baska hayvan mumkun degil onların olmadığı biryerdeyim, peki ustam sulama konusunda ne dersin? normal suyu dokunce köküne gitmeden akıp gidiyor gibi hissettim eğimli arazi, köke doğru ince delik acsam toprağa suyu oraya döksem kurudukca sence nasi olur
O çok mantıklı olmayabilir. Toprak dışarıda olduğu için kuruyor ve sertleşiyor doğal olarak. Yapabiliyorsan sulamalarından önce kademeli olarak çapa yaparsan etrafına iyi olur. Ama unutma köklere zarar vermemen lazım dikkatli başla bitkinin olduğu yere yaklaştıkça derine inmemeye özen göster. Etrafını çevirerek yükselti oluştur. Üstüne daha iyi toprağın varsa çapa sırasında ekleyebilirsin. Yada verdiğin gübre vs bişey olur organik ne bileyim işte orda yaratıcılık araştırma sana kalmış onları ekleyebilirsin.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka iz düşümü dedikleri yani bitkinin boy çevresi kadar bitkinin etrafını ufaktan kazıp suyu etrafına toplayabilirsin. Bide yağmurlar şiddetli bu hafta 5 lt lik bidonu kesip kafasına koymanı tavsiye ederim. 5-10 tanede delik aç 5 litrelik şişeye hava alması için

çok yagmur gecti bu hafta tam 3gun durmadan yagdi ama bende poşet takmistim ama yere cubuk cakıp poseti etrafina gecirdim sera gibi oldu. hatta actigimda cokta guzel degisim.vardi bitkide, yagmuru guzel atlattık

Bitki güzel büyüyor hangi bölgedesin hava sıcaklığı iyi gibi kaç derece oluyor geceleri

erşan kuneri

Kıdemli Üye
bitkin kaç günlük bilmediğimden gelişimin hakkında yorum yapmayacağım ama boya gitmediğine göre yeteri kadar ışık alıyor. outdoor tecrübem var. elinde ne gübreleri var bilmiyorum böceklerin bitkini yememesi için nem azal kullanabilirsin 1 litreye 6ml nemazal dök ve bitkiye spreyle uygula yaprakların altını ve üstünü iyice ıslat tavsiyem güneş karardıktan sonra bu işlemi yapman. ayrıca outdoorda lst öneriyorum youtubede yada forumda nasıl yapacağına dair bir çok konu var. yağmurlar oldu demişsin havanın nemini bulunduğun ilçenin hava durumuna bakarak öğrenebilirsin %60ın altındaysa kovayı alttan kesip bitkinin üzerine kapatabilirsin hava sıcak değilse bu problem yaratmaz ve şişe geçireceksen üst kapak kesinlikle açık olmalı.

Son düzenleme:
Kanka araştırmalarımız sonucu (herkes biliyor) toprağa toz kükürt atarak önlem alabilirsin. 3 haftada bir yarım avuç toz kükürt böceklerden koruyor bitkiyi. Bitkinin üstüne atmana gerek yok sapından itibaren toprağına atabilirsin
aaaa suanda tamda bir poşet toz kukurt var sarı yemin ederim gozumun onunde duruyor hicte aklima gelmedi ya suan sen diyince beynime dınkk etti

Sponsordan alabilirsin. Bana sorarsan alma :D ben hiç almadım. Yurtdışında getirte bilirsin. Bir çok site var ama garanti gelir diyebileceğim 1 adet site var. Onun adını burada veremiyorum sonra sponsora rakip oluyorlar :D
simdi tamda konusmak istemiyorum ama burda bilinen ortak tohum sayfalari patladi turkiyedekilere baskin olmuş. alisveris yapanlar riskte şuan, ben guney asyada yasiyorum ordan gelirken cebime 3tane koyup geldim buksalar havalimaninda bilmiyor gibi davrancaktim ama hicbirsekilde kapidan gecerken sorun olmadı, ama onun haricinde aliserisi daha once degenetica dan yapmistim, ordanda 10tane ruderalis snow ryder almistim minyatür ufacık zevkine

Ü

Üye silindi 23498

Guest
aaaa suanda tamda bir poşet toz kukurt var sarı yemin ederim gozumun onunde duruyor hicte aklima gelmedi ya suan sen diyince beynime dınkk etti
Ben inandım kanka yemin edince
simdi tamda konusmak istemiyorum ama burda bilinen ortak tohum sayfalari patladi turkiyedekilere baskin olmuş. alisveris yapanlar riskte şuan, ben guney asyada yasiyorum ordan gelirken cebime 3tane koyup geldim buksalar havalimaninda bilmiyor gibi davrancaktim ama hicbirsekilde kapidan gecerken sorun olmadı, ama onun haricinde aliserisi daha once degenetica dan yapmistim, ordanda 10tane ruderalis snow ryder almistim minyatür ufacık zevkine
kanka baskın olanlar diğer grow malzemeleri satan yerlerden alışveriş edenlere yapıldı. Sponsorda sorun yok şuan.
Ha yok ben işimi sağlam yaparım diyorsan eşinden dostundan istiyeceksin madem güney asyada yaşıyorsun
Ayrıca tohum genetiklerinin çoğu o bölgeden getirilip üretiliyor. Tohum bankaların çoğuda yazıyor şu bölgenin bu bölgenin tohumu diye. Savages filmi vardı o geldi aklıma bak

bitkin kaç günlük bilmediğimden gelişimin hakkında yorum yapmayacağım ama boya gitmediğine göre yeteri kadar ışık alıyor. outdoor tecrübem var. elinde ne gübreleri var bilmiyorum böceklerin bitkini yememesi için nem azal kullanabilirsin 1 litreye 6ml nemazal dök ve bitkiye spreyle uygula yaprakların altını ve üstünü iyice ıslat tavsiyem güneş karardıktan sonra bu işlemi yapman. ayrıca outdoorda lst öneriyorum youtubede yada forumda nasıl yapacağına dair bir çok konu var. yağmurlar oldu demişsin havanın nemini bulunduğun ilçenin hava durumuna bakarak öğrenebilirsin %60ın altındaysa kovayı alttan kesip bitkinin üzerine kapatabilirsin hava sıcak değilse bu problem yaratmaz ve şişe geçireceksen üst kapak kesinlikle açık olmalı.
direkt ufak bi seyyar sera yaptım, onu kapatiyorum hava uygun degilse, toprak mukemmel burdaki balkan orman topragi, meşe ve palamut yapraklari yere dusup curuyup topraga karisip doğal donguyle gübre oluyor zaten burdan insanlar cuvallarla evlerine gotururyor bu topraktan, bende direkt burda diktim bitki henuz 1ay bile olmadi ama gelişimi cok iyi gitti toprak ana kendini gosteriyor, bu onemsiz bitki 5tohum almistim yaninda 6nciyi hediye etmislerdi bende onu gozden cikartip buraya ektim tamamen özensiz sekilde nasil buyuyecegini gormek istedim
Ben inandım kanka yemin edince

kanka baskın olanlar diğer grow malzemeleri satan yerlerden alışveriş edenlere yapıldı. Sponsorda sorun yok şuan.
Ha yok ben işimi sağlam yaparım diyorsan eşinden dostundan istiyeceksin madem güney asyada yaşıyorsun
Ayrıca tohum genetiklerinin çoğu o bölgeden getirilip üretiliyor. Tohum bankaların çoğuda yazıyor şu bölgenin bu bölgenin tohumu diye. Savages filmi vardı o geldi aklıma bak
hiç denkde gelmedim oralarda yetişirme kulturune de rastlamadım, getirdigim tohumda orda sigaradan cikan tohum, belki hindistan yada wietnamda falan vardır fakat endonezyada bugune kadar hiç bu esrar ekme yetiştirme olayini gormedim orda şimdi ilk kez senden duydum, diger ulkeleri bilmemde endonezyada yok oyle bisey. ordakiler ssdece kristal meti biliyor

birde ben az once toz kukurt attim bitkiye fakat sapsari oldu komple, kokusu da kesildi, zarari olmaz umarım ufledim fazla tozu yok ettim

Ü

Üye silindi 23498

Guest
birde ben az once toz kukurt attim bitkiye fakat sapsari oldu komple, kokusu da kesildi, zarari olmaz umarım ufledim fazla tozu yok ettim
Kanka üstüne atma dedim toprağına at dedim ben. Zararı olmaz kanka faydalı hatta ama sonuçta içicez bu yüzden üstüne atlaya gerek yok. Herhangi bi zararı yok korkma. 3 haftada bir toprağına 1-2 kaşık serp

Ü

Üye silindi 23498

Guest
direkt ufak bi seyyar sera yaptım, onu kapatiyorum hava uygun degilse, toprak mukemmel burdaki balkan orman topragi, meşe ve palamut yapraklari yere dusup curuyup topraga karisip doğal donguyle gübre oluyor zaten burdan insanlar cuvallarla evlerine gotururyor bu topraktan, bende direkt burda diktim bitki henuz 1ay bile olmadi ama gelişimi cok iyi gitti toprak ana kendini gosteriyor, bu onemsiz bitki 5tohum almistim yaninda 6nciyi hediye etmislerdi bende onu gozden cikartip buraya ektim tamamen özensiz sekilde nasil buyuyecegini gormek istedim

hiç denkde gelmedim oralarda yetişirme kulturune de rastlamadım, getirdigim tohumda orda sigaradan cikan tohum, belki hindistan yada wietnamda falan vardır fakat endonezyada bugune kadar hiç bu esrar ekme yetiştirme olayini gormedim orda şimdi ilk kez senden duydum, diger ulkeleri bilmemde endonezyada yok oyle bisey. ordakiler ssdece kristal meti biliyor
kanka asyada yaygın olmamakla beraber kenevir bitkisini herkes bilir yasak olan ülkelerde dahi bulmak çok kolay. Denk gelmemene şaşırdım çünkü bu bölgelerde bulmak daha kolay ve ucuz olmalı. Ben olsam bi adaya ekerdim hımmıma :D
Sera yapmakla akıllılık etmişsin eline yakışıyor demekki. Hasatın bol olsun inşallah
Kanka satır aralarında gördüm 5 genetik aldım diktiğim hediye demişsin.
Banada sigaradan çıkan tohum dedin. Genetikmi değilmi anlamadım

erşan kuneri

Kıdemli Üye
topraka katı formda kükürt atılmasını doğru bulmuyorum kenevir için.kenevir tek yıllık bi bitki ancak toz veya granül kükürtün toprakta sağlıklı ortamda çözünmesi bile 6 ay ila 3 yıl arasında başlıyor toz kükürt uygulaması kışın yapılır ve kükürt çözücü mikro organizmalarla desteklenir.kükürt kullanacaksan elemental sıvı kükürt kullanmanı öneririm çoğu %80 formunda oluyor zaten litre başına veg dönemde 1ml çiçeklenmede 2 ml kullansan kafi olur ayda 1 tekrar yeterli.gübrelemeni doğru yaparsan hem daha sağlıklı bitkiler yetiştirirsin hemde hasat aldığında bünyene toksik sayılan ametalleri sokmamış olursun. organik tarım için tavsiyelerim em-a mikrobiyal gübre(ayda 1 tekrarla 2ml/l),solucan gübresi(katı veya sıvı forumda olabilir ama sıvı olması daha pratik),yarasa gübresi,muz kabuğu ile yapılmış potasyum gübresi (bunu sende yapabilirsin sitede gereği kadar bilgi var bunun için)
solucan gübresi kullanımı 2 haftada bir(gerek duyulursa daha kısa zamanlardada uygulanabilir)
yarasa gübresi çiçeklenmeden önce yarım çay bardağı kadar doz 2 haftada bir çiçeklenmeye başladıktan sonra 2 haftada bir 1 su bardağı kadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    B bongalov: **