Outdoor ekim için su tutucu

Hakan-Batur

Yeni üye
Reklamında gördüm bir avuç toprağın içine atıyorlar hacminden 600 kat fazla su tutuyor. Suyu bayağı bir süre muhafaza ediyor, ağaç veya bitki susuzluktan ölmüyor. Adı Soil Water. Türkiye’de güvenilir bir firma tarafından satışı yapılıyor. Sizce bu malzeme outdoor ekimde denenebilir mi ? Düşününce 1 sezonda bir bitkiye 3 kez su vermek çok basit olur. Bence en büyük sorun gübre konusunda olabilir. Bu sistem uygulanınca gübreleme sorunu nasıl çözülebilir. Bu sistemle kuru gübre mi katı gübre mi kullanılmalı. İyi forumlar.

Lekejeans1

Yeni üye
Ürün akillica.. Ama gel görki kitapta yazdigi gibimi ? Ayrica outdoorda gerilla usülü ekimlerde kuru gübre tabiki..sivi gübreyi bitki çabucak emip bitiriyor ama kuru gübre hop diye çözünmedigi için yavaş yavaş çözünüyor buda bizim tamda istediğimiz olay..topraga karistir bitki ufak ufak yiyip bitirsin

Hakan-Batur

Yeni üye
Cvp: Outdoor ekim için su tutucu

Lekejeans1' Alıntı:
Ürün akillica.. Ama gel görki kitapta yazdigi gibimi ? Ayrica outdoorda gerilla usülü ekimlerde kuru gübre tabiki..sivi gübreyi bitki çabucak emip bitiriyor ama kuru gübre hop diye çözünmedigi için yavaş yavaş çözünüyor buda bizim tamda istediğimiz olay..topraga karistir bitki ufak ufak yiyip bitirsin

Biz geçtiğimiz sene bebek bezinin içindeki emici maddeyi kullandık. Çok güzel oldu. Bu ürün onun 2 katı performans gösterse en az 21 gün sulamaya gerek yok. Bulunduğum yer gerilla ekime çok müsait. Bu sene bunu deneyeceğim. 3 kg 75 TL. Bir saksıya 1 avuç yetiyor. Eğer ürün bahsedilen performansı gösterirse artık esrar yetiştirmek çocuk oyuncağı demektir.

sinan789

Üye
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]İSONEM SOİL WATER TRAP  diye geçiyor ismi ama köklere zararlımıdır bitkinin hasadı içileceği için bir etki yaparmı acaba suyun ph ı gün geçtikçe değişirmi kafamı karıştırdı :)[/font]

Hakan-Batur

Yeni üye

sinan789' Alıntı:
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]İSONEM SOİL WATER TRAP  diye geçiyor ismi ama köklere zararlımıdır bitkinin hasadı içileceği için bir etki yaparmı acaba suyun ph ı gün geçtikçe değişirmi kafamı karıştırdı :)[/font]

Bilinen herhangi bir zararı yok sebze meyvede de kullanılıyor. Bu ürün esrar konusunda çığır açabilir. Ben sipariş verdim bile ::)
Bir sezonda bir ağaca 3 kez su verilecek, daha ne olsun.
Bitkinin performansı illa ki biraz düşebilir. 
Ayrıca kullanan birisini de buldum. Afrika’da çalışan bir adam var. 40 günde 1 izne geliyormuş. Dolu dolu suluyorum, 40 gün sonra gelip tekrar suluyorum bu şekilde cigara yapıyorum dedi. Ben bu sene 4-6 bitki yapıp deneyeceğim bunu.

sinan789

Üye

Hakan-Batur' Alıntı:
Bilinen herhangi bir zararı yok sebze meyvede de kullanılıyor. Bu ürün esrar konusunda çığır açabilir. Ben sipariş verdim bile ::)
Bir sezonda bir ağaca 3 kez su verilecek, daha ne olsun.
Bitkinin performansı illa ki biraz düşebilir. 
Ayrıca kullanan birisini de buldum. Afrika’da çalışan bir adam var. 40 günde 1 izne geliyormuş. Dolu dolu suluyorum, 40 gün sonra gelip tekrar suluyorum bu şekilde cigara yapıyorum dedi. Ben bu sene 4-6 bitki yapıp deneyeceğim bunu.

herkes gerilla grow yapsın kanka bedava hasat ama gübrelemeyi nasıl yapmak daha doğru olur sence güvercin gübresi şerbetini nasıl verebiliriz ?

eren4222

Yeni üye
Ben bu yıl osmocote Bloom kullanıcam 2-3 ay lık yavaş salınımlı gübre istenirse başka çeşitleride var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****