Outdoor için genel sorularım

Tohumcuk

Yeni üye
Yazın 40 dereceye kadar ulaşan bir yerde yaşıyorum, nem oranı da 65-70leri görüyor. İndoor yerim yok outdoor yetiştirmeyi ve auto ile başlamayı düşünüyorum.

Şimdi autodan clone alırken yine aynı işlemle mi clone alıcam? Birincisi bunu merak ediyorum.

Bir diğer sorumda outdoorda yetiştirmek istersem haziran aylarında yüksek sıcaklığa ulaşmaya başlıyor 35civarında bir sıcaklık oluyor ne zaman ekim işlemine başlamalıyım bu sıcaklık yüzünden sık sık sulama yapmalı mıyım?

Outdoor yetiştirirken hangi gübreyi tavsiye edersiniz ve auto olmak kaydıyla hangi tohumu almalıyım sizce? gübre istemeyen her toprakta yetişen auto bir bitki yok mu yahu [img=21x21]https://forum.tohumsuz.com/images/smilies/emoji5.png[/img] Ekelim suyunu verelim hasatını toplayalım.. [img=21x21]https://forum.tohumsuz.com/images/smilies/emoji5.png[/img]

Şuan bile 20derece civarında bir hava mevcut her mevsim yetiştirme yapabilir miyim?

Yardım ve cevaplarınızı bekliyorum kankalar esrarınız bol olsun.

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Eger auto yapicaksan ektigin yerden 2 kez hasat alabilirsin yeteri kadar tohumun varsa. Nisan gibi ilk tohumlari eksen haziran ortasi ilk hasatini toplar. Haziran ortasi 2. tohumlari ekip eylul gibide 2. hasati alabisin. Ama autodan clone alamazsin. Anca tohumla ilerliyebilirsin growuna oda cok basit bi sebepten dolayi. Aldigin clone her zaman alinan bitkinin yasini temsil eder. Yani clone u aldigin bitki 1 aylik ise o klone da hayata 1 aylik olarak baslar. Bu clone a tohumlara verilen miktar gubre verilirse clone icin az gelebilir bazen cunku clone kendini boyundan cok daha buyuk saniyor. Durum boyle olunca autoda clone almak neredeyse imkansiz. Autolari sitressiz bir ortamda tutman lazim ustelik, dallarini kesmen hasatta oldukca buyuk eksiye yol acikcaktir.

Tohumcuk

Yeni üye
Cvp: Outdoor için genel sorularım

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Eger auto yapicaksan ektigin yerden 2 kez hasat alabilirsin yeteri kadar tohumun varsa. Nisan gibi ilk tohumlari eksen haziran ortasi ilk hasatini toplar. Haziran ortasi 2. tohumlari ekip eylul gibide 2. hasati alabisin. Ama autodan clone alamazsin. Anca tohumla ilerliyebilirsin growuna oda cok basit bi sebepten dolayi. Aldigin clone her zaman alinan bitkinin yasini temsil eder. Yani clone u aldigin bitki 1 aylik ise o klone da hayata 1 aylik olarak baslar. Bu clone a tohumlara verilen miktar gubre verilirse clone icin az gelebilir bazen cunku clone kendini boyundan cok daha buyuk saniyor. Durum boyle olunca autoda clone almak neredeyse imkansiz. Autolari sitressiz bir ortamda tutman lazim ustelik, dallarini kesmen hasatta oldukca buyuk eksiye yol acikcaktir.

Peki bu sıcak topraklarda yine aynı zamanda mı ekim ve hasat yapmam daha iyi olur?

Ü

Üye silindi 2874

Guest
Ege bölgesindeyim bende. Outdoor toprak ve saksıda bahçede yapmak istiyorumm ama bir bilgim yok.sıcak iklime sahip hot Climate dediğin auto ve 2 kez hasat yapılan tür hangisidir

koppek

Yeni üye
Cvp: Outdoor için genel sorularım

Tohumcuk' Alıntı:
Yazın 40 dereceye kadar ulaşan bir yerde yaşıyorum, nem oranı da 65-70leri görüyor. İndoor yerim yok outdoor yetiştirmeyi ve auto ile başlamayı düşünüyorum.

Şimdi autodan clone alırken yine aynı işlemle mi clone alıcam? Birincisi bunu merak ediyorum.

Bir diğer sorumda outdoorda yetiştirmek istersem haziran aylarında yüksek sıcaklığa ulaşmaya başlıyor 35civarında bir sıcaklık oluyor ne zaman ekim işlemine başlamalıyım bu sıcaklık yüzünden sık sık sulama yapmalı mıyım?

Outdoor yetiştirirken hangi gübreyi tavsiye edersiniz ve auto olmak kaydıyla hangi tohumu almalıyım sizce? gübre istemeyen her toprakta yetişen auto bir bitki yok mu yahu [img=20x21]https://forum.tohumsuz.com/images/smilies/emoji5.png[/img] Ekelim suyunu verelim hasatını toplayalım.. [img=20x20]https://forum.tohumsuz.com/images/smilies/emoji5.png[/img]

Şuan bile 20derece civarında bir hava mevcut her mevsim yetiştirme yapabilir miyim?

Yardım ve cevaplarınızı bekliyorum kankalar esrarınız bol 
işin ustası değilim ama bu sene ben de belirtmiş olduğun koşullarda bi işlem yapmayı düşünüyorum. ilk seferini mart sonu gibi çimlendirmiş olmayı planlıyorum. bu tam sıcaklara gelmediği için çok bi teferruat yok ama ikincisi tam haziran ortasına çok sağlam sıcaklara denk gelecek. bunun içinde bi çalı dibi falan düşünüyorum. kısmen  hüneş alması bakımından.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********