Outdoor yardım edin lütfen

Arkadaşlar yaprak diplerinden sararmalar başladı ayrıca sömekler çok cılız ve ufak gelişiyor biitki mi nasıl düzene sokabilirim ne yapmam gerekiyor en ufak fikrim yok yani ne yaparsam sömekler şişer bitki düzer girer yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

https://ibb.co/R01S2KY
https://ibb.co/VBvjXmT
https://ibb.co/nbTshvF

yada son 2 haftaki sulamada aşırı gübre kullanmışsın ikisinden birisi olabilir
Kanka öncelikle yardımın için teşekkürler bitki hiç gübre görmedi ama toprak eski bu toprakta daha önce yetiştirmiştim senin dediğine göre heralde toprakta besin kalmamış sorun bundan kaynaklanıyor doğrumu anlamışım

KushieKush

Yeni üye
Kanka öncelikle yardımın için teşekkürler bitki hiç gübre görmedi ama toprak eski bu toprakta daha önce yetiştirmiştim senin dediğine göre heralde toprakta besin kalmamış sorun bundan kaynaklanıyor doğrumu anlamışım
kanka eğer imkanın varsa o toprağı boşalt ve torflu toprak kullan o toprağı bir kez kullanmışsın zaten ve alabileceğini almışsın

HighMann

Müptezel
ana besinlerin genelinde zaten calmag da takviyeli oluyor calmag eksikliğide varda ilk öncelik npk bitkin acayip şekilde aç kalmış hasatın bol olsun

HighMann

Müptezel
kanka eğer imkanın varsa o toprağı boşalt ve torflu toprak kullan o toprağı bir kez kullanmışsın zaten ve alabileceğini almışsın
bu aşamada herhangi bi transplant herma olmasına sebep verir faydadan çok zarar sağlar canım kardeşim yapacak başka bişeyi yok npk verip toprağı üstten havalandırmaktan başka bitki bloomu bitirecek toprak değiştir diyosun kafaya hayran kaldım :D :D

FullHD1

Kıdemli Üye
Kankacim daha bitkinin cicegi bitirmesine 6 hafta falan var bence (tahmini soyluyorum dogru olmak zorunda degil) somekler cılız demissin ama daha oyle aman bi someklenme falan goremedim ben , sen high ustanın dediklerini uygula gubresini ver herseyi ayarla cekil ;) kolay gelsin kardeşim

Son düzenleme:

KushieKush

Yeni üye
bu aşamada herhangi bi transplant herma olmasına sebep verir faydadan çok zarar sağlar canım kardeşim yapacak başka bişeyi yok npk verip toprağı üstten havalandırmaktan başka bitki bloomu bitirecek toprak değiştir diyosun kafaya hayran kaldım :D :D
o toprakla biraz zor çamur olmuş sen diyosun npk :D sağlıklı transplant nasıl yapılır öğrenmeni tavsiye ederim, 3 yıllık deneyimim oldu her türlü şeyi denedim, Her growumda kendime hedef tahtası olarak 2 3 bitki ektim. Yani transplant deneyimimde oldu çiçeklenme döneminde ve zararı değil faydasını bile gördüm :D hayran kalırsın kafama.

oturanboga35

Müptezel
o toprakla biraz zor çamur olmuş sen diyosun npk :D sağlıklı transplant nasıl yapılır öğrenmeni tavsiye ederim, 3 yıllık deneyimim oldu her türlü şeyi denedim, Her growumda kendime hedef tahtası olarak 2 3 bitki ektim. Yani transplant deneyimimde oldu çiçeklenme döneminde ve zararı değil faydasını bile gördüm :D hayran kalırsın kafama.
Knk outdoor da en azından dört beş yılım var. Foruma bu yıl katıldım. Bu güne kadar geleneksel tarım yöntemleri ile ilerledim. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Bir bir yaşanmışlıkla yani. Çiçeklenme döneminde denediğim her transfer işlemi herma ile sonuçlandı. Açık ve net istisnasız hepsi.

KushieKush

Yeni üye
kanka sağlıklı transplant yapmayı araştır yabancı Facebook sayfaları var takip et adım adım onu da gösteriyorlar emin ol

zehir0t

Üye
Facebook sayfası bu sayfanın yanından gecemez :) tohumsuz affetmez aga ayrıca bu bitkiye herangi toprak müdahalesi yalnis olur olan olmuş bitki çiçeğe girmiş artık bu saaten sonra gübre senin isin sen buna potasyum ağırlıklı gübreler verebilirsin yerinde olsam ziraatten potasyum alıp şerbet yapıp verirdim ayriyetten somege iyi gelen internetten kuru yarasa gübresi alıp şerbet yapip verirdim çiçeğe ne zaman girdi bilmiyorum ama çiçekte 2 ay geçiriyor bitki hemen hemen şişer someklern o gübreleri verirsen bitkinin blom dönem gübre ihtiyacını minumim masrafla karşılamış olursun gerisi mukadderat :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* ******** ****** ****** ********* *** hahahaha *** hahahaha* *** ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** ** ******** hahahaha* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** ****** *** ****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ** ******* ****** *** ****** ****** ******* ******** ***** ******* ***** ****** ******** **** ****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ** ******* hahahaha* hahahaha** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ********* ********** ********* hahahaha** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ******* ********* *** ****** ******* hahahaha** *** **** *** ******** *** ********* ********* ****** *** ******* ****** *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** **** ******* **** ***** ****** ********** ****** ******* ** ** ***** ****** ******* ******* * *** ********* ********** *** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ********* hahahaha* ******* *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    * ***** ******* ****** hahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • T Turco:
  • Night owl Night owl:
  • C ceroot:
    C ceroot: ********