Outdoor Yetiştirme Hakkında Bilgi

donpablo

Yeni üye
Arkadaşlar herkese merhaba tohumsuzu ilk yüklediği videodan beri tanırım izlerim kafamda zirilyon tane karmaşık bilgi var şimdi aranızda tecrübeli olanınız vardır buraya sormak istedim artık tak etti kendim yetiştirmek istiyorum.

Outdoor yetiştirmek zorundayım indoor yerim yok.

Öncelikle tohumlar çok pahalı ben seedsman dan 5 adet farklı genetic tohum getirtmek istiyorum.(3 sene önce dinafem seedsten sorunsuz gelmişti **** oldu fideler neyse hatırlayınca moralim bozuldu **** şevkim kaçmıştı o zaman)

5 adet tohumu indoorda büyütüp clone alıp saksıda büyüyen cloneları outdoor a ekmek isityorum.

1 adet white widow
1 adet superlemonhaze
1 adet granddaddy purple
1 adet ak 47
1 adet cheese

tohum almak istiyorum. (tek tek bulmak zor ama mevcut bi şekilde denkleyeceğim)

Sormak istediğim sorular başlıca şunlar : 

5 adet tohumu (indoor sistemi kuracağım klonlamak için sadece)

5 adet tohumu indoor yetiştirsem. bu ay sonu veya ocak başı gibi başlasam mart nisan ayına kadar 5 bitkiden kaç klon alabiliririm. ?

Mart nisan ayı bitkileri outdoora geçirme için uygun bi zaman mıdır ?

Outdoor için photoperiod genetic mi seçmeliyim yoksa auto mu ?

Feminised yerine regular seeds alsam ne artısı olur ne eksisi olur ?

Photoperiod'dan mı daha fazla yield alabilirim autodan mı ?

Şubat sonu mart başı gibi ektiğim bitkilerden eylül ekim gibi hasat alabilir miyim ? 

Bitkileri insan girmek hayvan gezmez bi ormana parça parça ekmeyi düşünüyorum su işini nasıl yapabilirim. 

ISONEM duyan deneyen oldu mu verim alabilir miyim ? 

bitkilerim dışarıda olacağından hangi sıklıkla gidip dolaşmam ilgilenmem gerekir haftada 1 -2 kez gitsem yeterli olur mu ?

(5 tohumdan 50 veya 100 clone alabilir miyim bu süre zarfında bilmediğimden soruyorum oha **** 100 clone nah alırsın felan gibi tepkiler vermeyin ne kadar çok olsa o kadar iyi ölen giden kalan bana kalır hani.)

Sorularım bunlar hepinize çok teşekkür ediyorum şimdiden !

Cvp: Outdoor Yetiştirme Hakkında Bilgi

2.Mart-Nisan ayları kenevir ekimi için uygundur.
3.Photo ekersen hasatı alman eylül ekime denk gelir.Bitkilerin daha büyük olur daha fazla sömek alırsın.Autolarda ise hasatı ortalama 3 ay civarında alabilirsin.Autolar genelde photolara göre daha küçük ve nazik olur.
4.Feminised(Dişi) bitki sömek üretir erkek bitki ise tohumlaşma için polen.Regular tohum aldığında Erkek ve Dişi tohum karşık olur hangi bitkiden esrar çıkacağını çiceklenmeye girene kadar bilemezsin.
5.Photoperiod
6.==>"3."
7.Yakınlarda bir su kaynağı bulacaksın "Akarsu,ceşme vb" yada sırtında taşıyacaksın (Önerilmez) şayet sırtında su şişeleri ile ormanda avcılarla yada yerel halkla denk gelirsen karakolu ziyaret edebilirsin.
9.Haftada 2 defa uygundur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    hahahaha* ***** **** ***** ********* **
  • NONTRAVELLER NONTRAVELLER:
  • ax-b ax-b:
    **
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ****** ***** *** **** *** **
    ***** ****** ********* *** **** ****** ******** **** *** ******** ** **** ****** ****** *** **********
  • Bomberx Bomberx:
    ******* ** ****** **
    *** **** hahahaha ***** **** ******* hahahaha** ****** ******* ****** ** hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
  • Bomberx Bomberx:
    ******** ***** * **** * ****** **** ********** ******* ****** ****** **** hahahaha* ********** ***** ***** ******** *** ***** ***** ********* ****** **** **
    ***** *** ** ***** ***** ******* ** hahahaha ******** ****** ***** *** **** *** **
  • ax-b ax-b:
    ***** ** ****** ******** * hahahaha* *******
    ***** ****** ***** hahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha* ***** **** ***** ******** ***** ********* ******* ********
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha*** *****
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx: