Paket olmak.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25337
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25337

Guest
Bro lar simdi eve 2 bitkilik bi sistem kurdum. Kimse gormez kokusunu almaz ama olurda elektrik faturasindan dikkat ceker paket olursam 2 bitki den alacagim yaptirim , ceza vs ne olur? Bitkinin boyutu , agirligi vs bu cezaya etki yaparmi? Daha once bu tur islerden hatta genel olarak hicbirseyden sicilim de kayit yok bu olay sicile isler mi? Basina gelen tecrubesini aktarmak isteyenler lutfen yesillendirsin konuyu , cunku ortada farkli farkli bircok soylenti mevcut. Uretici olursun yatarin olur diyen de var , 2 bitkiyi ciddiye almazlar kokleyip giderler diyen de var.

Ü

Üye silindi 25277

Guest
Bro lar simdi eve 2 bitkilik bi sistem kurdum. Kimse gormez kokusunu almaz ama olurda elektrik faturasindan dikkat ceker paket olursam 2 bitki den alacagim yaptirim , ceza vs ne olur? Bitkinin boyutu , agirligi vs bu cezaya etki yaparmi? Daha once bu tur islerden hatta genel olarak hicbirseyden sicilim de kayit yok bu olay sicile isler mi? Basina gelen tecrubesini aktarmak isteyenler lutfen yesillendirsin konuyu , cunku ortada farkli farkli bircok soylenti mevcut. Uretici olursun yatarin olur diyen de var , 2 bitkiyi ciddiye almazlar kokleyip giderler diyen de var.
dostum sen her söylentiye bakma. normalde yasalara gore hassas terazi, telefon tapesi, satıcılıkla suçlama gibi somut deliller yoksa sicilinde temizse guzel bi ifadeyle hic bir sorun yaşamazsın. 4 5 bitkiden sonrası sorun yaratabilor. ama turkiyede hic birseyin garantisi yok bi hakim tipine uyuz gider 5 sene ceza verir bunlar azda olsa mümkündür. ama asıl olan yukarda soylediklerimindir.

Ü

Üye silindi 25277

Guest
Tamamen polisin ve hakimin insafına bağlı Ve ne kadar iyi ağlayabilirsin kendini savunabilmene bağlı.
Elektrik faturasından anlamazlar da genelde paketler arkadaş kazığı oluyor, İhbar oluyor. En güzeli kendinden başka kimse bilmeyecek. Sırrını verme dostuna, onunda vardır dostu söyler dostuna.
ezcümle; 2 kişinin bildiği sır değildir :)

kaiser

Kıdemli Üye
kanka merhaba öncelikle faturanı sms ile almayı seç ve komşun vs. kimse görmesin ki şüphelenmesin. bu durumda elektrikten patlamazsın çünkü mahallende sigara yetiştirmeden 600-700 tl fatura ödeyen bir çok insan vardır çocuğundan, doğalgazından, mining yapmaktan falan. memurlar faturaya göre geri bildirim yapmıyor çünkü elektrik şirketleri özelleştirildi ve onlar için bir müşterisin. en fazla telefon açıp faturanın daha az gelmesi için tarife değiştirebileceğin kampanyaları sunarlar -ki bir arkadaşıma böyle yapmışlardı- :)

patladığın zaman da türkiyede her duruşma salonu gibi içeride bir tiyatro dönecek. hakim farkında savcı farkında ancak ifaden esas alınarak tavırlarına göre bile karar verebilirler. belki de polisler tutanak bile tutmayacak.. genelde 2 saksı için bir sıkıntı yaşamıyor insanlar, özellikle de gelişmemiş olursa. ama tabi polis bunu tutanağa geçirip aleyhine bir yazı yazarsa savcı da davayı açar.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Tamamen polisin ve hakimin insafına bağlı Ve ne kadar iyi ağlayabilirsin kendini savunabilmene bağlı.
Elektrik faturasından anlamazlar da genelde paketler arkadaş kazığı oluyor, İhbar oluyor. En güzeli kendinden başka kimse bilmeyecek. Sırrını verme dostuna, onunda vardır dostu söyler dostuna.
Yok brom burdan baska hicbiryerde konustugum bi konu degil zaten. Etrafimda icen tuketende cok yok , kimseye soylemem , e benimde daha once bu tur veya baska sekilde sabikam yok. 3 sene once bi tanidigim bahcesinde 13 kok yakalatti denetim ve para cezasi yedi , buraya kadar okeyim ama biraz arastirinca internette 3 koke 4 yil yiyen oldugunu gordum. Bu ciddi bi durum , korkutmadi degil hani

Ü

Üye silindi 25337

Guest
kanka merhaba öncelikle faturanı sms ile almayı seç ve komşun vs. kimse görmesin ki şüphelenmesin. bu durumda elektrikten patlamazsın çünkü mahallende sigara yetiştirmeden 600-700 tl fatura ödeyen bir çok insan vardır çocuğundan, doğalgazından, mining yapmaktan falan. memurlar faturaya göre geri bildirim yapmıyor çünkü elektrik şirketleri özelleştirildi ve onlar için bir müşterisin. en fazla telefon açıp faturanın daha az gelmesi için tarife değiştirebileceğin kampanyaları sunarlar -ki bir arkadaşıma böyle yapmışlardı- :)

patladığın zaman da türkiyede her duruşma salonu gibi içeride bir tiyatro dönecek. hakim farkında savcı farkında ancak ifaden esas alınarak tavırlarına göre bile karar verebilirler. belki de polisler tutanak bile tutmayacak.. genelde 2 saksı için bir sıkıntı yaşamıyor insanlar, özellikle de gelişmemiş olursa. ama tabi polis bunu tutanağa geçirip aleyhine bir yazı yazarsa savcı da davayı açar.
Bi tanidigim bahcede 13 kok yakalatti , daha once esrar bulundurmaktan sabikasi oldugu halde denetim ve para cezasi yedi , ama nette arastirma yapinca sabikasiz adamin 3 kokle 3 , 4 sene yedigi durumlarla karsilastim. Bu durum neye gore degisiyor ben neyle karsilasirim olasi aksi durumda merak ettim acikcasi

kaiser

Kıdemli Üye
Kapının deliğinden bir bakarsın amcalar var. Veya yolda biriyle kavga edersin, silah yakalatırsın bir durum yaşayıp telefonuna el koyarlar. İncelemeye gidince fotoğraf, internet geçmiş veya benzeri bir incelemede grow yaptığın ortaya çıkarsa evine giderler el koyarlar tutanak tutarlar. Dikkat etmen gereken olaylar aslında bu şekilde yan olaylar

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kapının deliğinden bir bakarsın amcalar var. Veya yolda biriyle kavga edersin, silah yakalatırsın bir durum yaşayıp telefonuna el koyarlar. İncelemeye gidince fotoğraf, internet geçmiş veya benzeri bir incelemede grow yaptığın ortaya çıkarsa evine giderler el koyarlar tutanak tutarlar. Dikkat etmen gereken olaylar aslında bu şekilde yan olaylar
Kavgam gurultum yok cok sukur , genel olarak sakin bi insanim. Bu tarz olaylar korkutmuyor beni , cok basima gelmedigi icin. Ama normalde elektrik faturam 300 lira civari geliyor , grova girince 500 leri gorurum diye dusunuyorum. Genelde okudugum da hep yuksek faturadan ve ihbardan yakalatanlar. Ihbari da eliyorum , bi fatura kaliyor geriye.

pupilla

Üye
Geçmişe dönük dosyaların varsa patlarsın yoksa denetim serbestlik alırsın baskada bişey çıkmaz.. :cool:

kaiser

Kıdemli Üye
Kanka faturadan yakalanmazsın o eskidendi artık insanlar evine bi klima alıyor bi pc koyuyor aylık +300 fatura geliyor. Kimse kimsenin kapısını fatura yüzünden çalmaz durduk yere, o sadece şüpheli bir durumda destekleyici olabilir -ki zaten adamlsr seni o kadar yakından incelemeye aldıysa işin zor yani-

Kuşcu

Üye
Faturayı SMS olarak alma olayını bi çözemedim gitti internette de baktım nasıl yapıldığına anlamadım varmı bilen

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Sana bahsettiğim şekilde en fazla 150tl farkeder faturada. 50w×6 oda bişey ifade etmez onlar için. Ha işi abartır büyük oynamaya kalkarsan büyük ışıklar büyük wat lar. 300tl gelen eve 5000tl fatura gelirse herkezin dikkatini cekebilir
Yok brom keyifci adamim ben , 2 saksi yapicam bekledigim verimi alirsam saksi basina 50,75 gr arasi alirim toplam 100/150 gr da bana rahat rahat 6,7 ay yeter artar bile. Yilda 2 grow yapsam 150 lira fark dedigin gibi dikkat cekmez. Zaten dolabi kapali balkona koyucam guzel havalandirmayla kokuda sorun olmaz gecinir giderim. Ama forumda gordum bi kac arkadas aylik 300 , 500 lira arasi ekstra fark dan bahsetmis faturada e 300 de ben normalde veriyorum dedigin gibi 1000 leri gorurse sorun olurdu. Neyse ki olmaz diyosun zaten aksi durum olursa 2. Ay gun isiginin kollarina birakirim kizlari

Micotakis

Yeni üye
Kimse senin elektrik faturana bakıpta evine baskın yapmaz,neden bu kadar elektrik kulanıyon dıyede sormaz kendi kendine vesvese yapıpta hayatını zindan etme derim.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kimse senin elektrik faturana bakıpta evine baskın yapmaz,neden bu kadar elektrik kulanıyon dıyede sormaz kendi kendine vesvese yapıpta hayatını zindan etme derim.
Basima gelmis bi olay degil , hatta konuyu merak edip arastirmadan once boyle bisey oldugunu bile bilmiyodum ama biraz bakininca genelde bu nedenle paket olundugunu gordum. Tabi 1 , 2 saksi zaten faturaya da ekstra yuk bindirmez ama okuyunca akli karisiyo insanin. Yoksa okumam sadece dikkatli olmaya sevk etti beni , hala grow yapma istegim ve eylemim devam ediyor.

Chester

Yeni üye
Elektrik faturasından korkuyorsan kaçak bağla aydınlatma için bunuda kimseyle paylaşmazsan haberleri olmaz

nasa

Doktor
Yok brom burdan baska hicbiryerde konustugum bi konu degil zaten. Etrafimda icen tuketende cok yok , kimseye soylemem , e benimde daha once bu tur veya baska sekilde sabikam yok. 3 sene once bi tanidigim bahcesinde 13 kok yakalatti denetim ve para cezasi yedi , buraya kadar okeyim ama biraz arastirinca internette 3 koke 4 yil yiyen oldugunu gordum. Bu ciddi bi durum , korkutmadi degil hani
dostum uyuşturucuya verilen cezalar güncellendi maalesef 4 2 devri kapandı artık 2 katı kadar veriyorlar diye biliyorum yani anlıyacağın 13 kökle şimdi yakalansan mümkün değil denetimli yiyemezsin

Ü

Üye silindi 25337

Guest
dostum uyuşturucuya verilen cezalar güncellendi maalesef 4 2 devri kapandı artık 2 katı kadar veriyorlar diye biliyorum yani anlıyacağın 13 kökle şimdi yakalansan mümkün değil denetimli yiyemezsin
Yok brom zaten 13 kök kim ben kim , benim max 2 kök olur. Onlada yatarim olmaz diye umuyorum.

nasa

Doktor
Yok brom zaten 13 kök kim ben kim , benim max 2 kök olur. Onlada yatarim olmaz diye umuyorum.
yani sadece grow malzemeleriyle yakalanırsan sabıka yoksa denetim yersin ama o grow malzemelerinin yanında yöresinde tartı tarzı eşyalar bulurlarsa yatarın olmadan kurtarman imkansız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ******* ********* *** **** ******** ******* ********** *** *** ****** ******** ********* ****** ***** ****** ******** *** ***** **** *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
    +1
  • W wickedstick:
    *** ****** * ***** ****** * ** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********* ******* ******* hahahaha*** **** ******* ********** ***** ******* hahahaha ******* ***** ** ******** *****
  • Night owl Night owl:
  • S sefaledd11:
    ****** ***** ****** ***** ********* ******* ****** ****** ***** ********** ********** *** ***
  • W wickedstick:
    ****** *** ********* hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha ****** hahahaha** ******* ***** ***** ***** ******** ***** **
    +1
  • W wickedstick:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* ***** ****** * ***** ****** * ** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********* ******* ******* hahahaha*** **** ******* ********** ***** ******* hahahaha
    +1
  • W wickedstick:
    ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** hahahaha* * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha*** ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    * ** ***** ****** ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ****** ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha***
    +2
    +2
  • W wickedstick:
    ******** ******* ***** ******* ****** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ********** ******** ******* ****** ********* ******** ** ****
  • W wickedstick:
    ****** ****** hahahaha* ****
  • S sefaledd11:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ********** ******** ***** hahahaha ***** ******** ****** *** hahahaha ******* ********* *** ******* ********* ********* ******** ***** *** ** ***** ***** ****** ** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ******* ****** ***** ******** **
    W wickedstick: ******* ****** ***** ******** **