Paketi Açılmış Toprak Bozulur mu ?

ifyouhighbro

Yeni üye
Selamın aleyküm kankalar. Yaklaşık 6-7 ay önce Biobizz all-mix toprak almıştım. Bu toprağın yarısını kullandım yarısı hala elimde duruyor, kullandıktan sonra kalan paketin ağzını dürüp yatağın altına koydum o zamandan beri orda. Şimdi gene bir growa başlayacağım sizce bu toprağı kullanabilir miyim ? İçindeki besinler hala kullanılabilir midir ?

Aguş

Doktor
Dostum mantık olarak toprağa ne olabilir ki durdukça kireç dökmemişsin saçma sulama yapmamışsın kullan gitsin sıkıntı olmaz

Organik

Kıdemli Üye
Simdii ben basima geleni size anlatayim ben actim guzelce topraklari saksilara koydum 2hafta bekledim sonra tohum geldi ektim suluyorum ulan var bi hikmet topragi eseliyorum toprak kuru ama suyu tepeden cekiyor baktiginda megerse acikta oldugu icin kuruyor kendiliginden nemli oluyor posetlerinde o yuzden guzelce bir topragi nemlendirmen lazim yada guzelce yikiycaksin kullanmadan 2-3gun once :) Sonra diledigince kullan bir sikinti olmaz ;)

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Yok knka bozulmaz. Icindeki gubre sadece etkisini gittikce yitirir o kadar. Bu bir sise organik gubre icinde aynidir. Bozulmaz ama degerleri duser raf omru gectikten sonra.Sentetik gubreler kolay kolay etkisini yitirmez organikler gibi. Topragin icindede organik gubre oldugunu dusunursek acilsada acilmasada ayni hizda etkisini yitirir bana gore. Gubresiz toprak veya topraksiz karisimlarda bu bahsettiklerimin hicbirisi olmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** **** ***** ****** ***** **** ********** ******* ****** ******** ******** ****** ****** ***** ** ** ***** ******** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ****** ******* ***** ***** hahahaha*** ** * ** ******** ****** *****
    hahahaha**** ********* *** ******** hahahaha* ***** ******* ****** ********** ***** ** ***** ** **** ****** ****** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** **** ***** ****** ***** **** ********** ******* ****** ******** ******** ****** ****** ***** ** ** ***** ******** ******** **** *** ***** ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
    +1
    hahahaha ***** *** *****
  • kkush kkush:
    **** ******** hahahaha ** ******** ****** *******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ***** ***** ******* ** ***** ********** ***** **** ****** **** ***** ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ********
    +1
    ****** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ********** ******* ***** *** **** ****** ******* ******* ********* hahahaha ****** ****** ******** ***** ********* ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ***** ****** ****** ******* *** **
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha**********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ******** ****** ******* **** * ** ******** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** hahahaha********** ******* ****** ** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ** ******* **
  • kkush kkush:
    ** ** ** hahahaha* ********* *****
  • kkush kkush:
    **** ***** **** hahahaha***** **
    ** ******* ********* ** ******** ****** ****** **** ***** ******** **
    TroubleStyla TroubleStyla: ** ******* ********* ** ******** ****** ****** **** ***** ******** **