Patlayan tohumu toprağa geçirme

Houp53

Yeni üye
Sayın arkadaşlar tohum patladı 1 2 cm bardak saksıya toprağa koydum tamamen karanlık sokak lambası ışığı vurmayan sadece güneş ışığı vuran yere mi koymam lazım outdoor projem ve sulama nasıl olmalı nasıl devam etmeli

Houp53

Yeni üye
Sayın arkadaşlar tohum patladı 1 2 cm bardak saksıya toprağa koydum tamamen karanlık sokak lambası ışığı vurmayan sadece güneş ışığı vuran yere mi koymam lazım outdoor projem ve sulama nasıl olmalı nasıl devam etmeli
Evimin 3. Katına aldım çok az sokak lambasının ışığı geliyo ama karanlık gölgede duruyor ışık çevresine yansıyor burada olurmu

wooZ

Üye
Hocam uyku modunda iken ışık alması daha güzel olur eğer alırsa problem, eğer dışarıda iken sulamadan bahsediyorsanız gübre vakitlerinde gidip gübreli su verebilirsiniz, eğer daha çok uğrama şansınız varsa ph ayarlı suyla (5,5ph-6,5ph) toprak kurudukça verebilirsiniz. Toprağın kuruma süresi sıcaklığa, neme ve aldığı güneş süresine göre değişebilir. Sokak lambası ışığını da kesebildiğiniz kadar kesmenizi tavsiye ederim, bazen sadece indoor çadırlarda aradan aldığı ufak ışıklar ile bile problem yaşayan arkadaşlar var, tedbiri elden bırakmamak lazım.

Houp53

Yeni üye
Hocam uyku modunda iken ışık alması daha güzel olur eğer alırsa problem, eğer dışarıda iken sulamadan bahsediyorsanız gübre vakitlerinde gidip gübreli su verebilirsiniz, eğer daha çok uğrama şansınız varsa ph ayarlı suyla (5,5ph-6,5ph) toprak kurudukça verebilirsiniz. Toprağın kuruma süresi sıcaklığa, neme ve aldığı güneş süresine göre değişebilir. Sokak lambası ışığını da kesebildiğiniz kadar kesmenizi tavsiye ederim, bazen sadece indoor çadırlarda aradan aldığı ufak ışıklar ile bile problem yaşayan arkadaşlar var, tedbiri elden bırakmamak lazım.
Hocam o zaman karanlık olucaksa tamamen olsun 0 ışık gündüzleride sadece güneş ışığı görsün doğrumuyum toprağa attım tohumu daha baş vermedi bu sabah attım toprağınıda parmağımla kontrol ediyorum toprak tamamen kurursa sulama yapıcam

wooZ

Üye
Hocam o zaman karanlık olucaksa tamamen olsun 0 ışık gündüzleride sadece güneş ışığı görsün doğrumuyum toprağa attım tohumu daha baş vermedi bu sabah attım toprağınıda parmağımla kontrol ediyorum toprak tamamen kurursa sulama yapıcam
Sulama o şekil devam, sakın fazla su vermeyen boğulur kızcağız. Şuanlık sadece gün ışığı yeter gibi ama eğer boya doğru giderse ek bir ışık takviyesi olabilir belirli bir büyüme seviyesine kadar ondan sonrası dışarı zaten.

wooZ

Üye
Bu arada güneş ışığını direkt olarak mı alıyor ?

Houp53

Yeni üye
Bu arada güneş ışığını direkt olarak mı alıyor ?
Hayır balkonumda olduğu için belirli saatlerde güneş ışığı alıyor karadenizde yaşıyorum sulak arazilerdeyiz birde yağmur yağdığında yağmurdan koruyayımmı burası genelde hep yapmurlu olduğu için :D

Houp53

Yeni üye
Sulama o şekil devam, sakın fazla su vermeyen boğulur kızcağız. Şuanlık sadece gün ışığı yeter gibi ama eğer boya doğru giderse ek bir ışık takviyesi olabilir belirli bir büyüme seviyesine kadar ondan sonrası dışarı zaten.
Ek bir ışık takviye verme durumum yok hocam sadece gün ışığı ve gece karanlığım var :D

wooZ

Üye
Hayır balkonumda olduğu için belirli saatlerde güneş ışığı alıyor karadenizde yaşıyorum sulak arazilerdeyiz birde yağmur yağdığında yağmurdan koruyayımmı burası genelde hep yapmurlu olduğu için :D
Problem olcağını düşünmüyorum cannabis saten genelde nemli yerlerde yetişiyor karadeniz gayet verimli ve uygun diye biliyorum.
Ek bir ışık takviye verme durumum yok hocam sadece gün ışığı ve gece karanlığım var :D
Eğer güneş ışığını yeterli kadar alıyorsa bir problem olmaz, onu bitki sana söyler zaten büyürken.

Houp53

Yeni üye
Problem olcağını düşünmüyorum cannabis saten genelde nemli yerlerde yetişiyor karadeniz gayet verimli ve uygun diye biliyorum.

Eğer güneş ışığını yeterli kadar alıyorsa bir problem olmaz, onu bitki sana söyler zaten büyürken.
Yarın sabah bakıcam ne kadar aldığını şimdi karton ile etrafı kapalı sadece üstü açık sağ sol ön arkadan sokak lambasının ışığını kestim sadece üstü açık sabah ola hayrola kontrol ederiz

wooZ

Üye
Yarın sabah bakıcam ne kadar aldığını şimdi karton ile etrafı kapalı sadece üstü açık sağ sol ön arkadan sokak lambasının ışığını kestim sadece üstü açık sabah ola hayrola kontrol ederiz
Bitki ilk başlardayken nemini arttır kankam, yeterli bir büyüklükteki pet şişeyi kes delikler açarak üstüne kapat kızların.

Houp53

Yeni üye
Bitki ilk başlardayken nemini arttır kankam, yeterli bir büyüklükteki pet şişeyi kes delikler açarak üstüne kapat kızların.
Toprağı bardağa doldurdum dibinde yuvarlak delikler açtım balkona koyduğum için böcekden falan koruma amaçlı büyük bir kaseye su koydum etrafını su ile kapattım böcek gelince direk suya girsin diye bu yeterli olurmu nemi falan

wooZ

Üye
Toprağı bardağa doldurdum dibinde yuvarlak delikler açtım balkona koyduğum için böcekden falan koruma amaçlı büyük bir kaseye su koydum etrafını su ile kapattım böcek gelince direk suya girsin diye bu yeterli olurmu nemi falan
açık alan hocam bir işe yaracağını zannetmiyorum bütün karadenizin nemini nasıl arttıracaksın :D

Houp53

Yeni üye
değişebilir hocam tohumu patlatıp koyduysan 1-2 haftaya büyümeye başlar
Peki hocam cannabisin cinsini türünü nasıl anlayacam bir kardeşimden almıştım biraz onun tohumları bu lar ama cinsini bilmiyorum ömrüm boyunca içtiğim en sağlam cigaraydı tatı çok güzel kokusu çok güzel kafası mükemmal türünü nasıl öğrenirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
  • M Marryhuana:
    ******* ****** ******* * ** ******* ** ******* *** ******** *** ****** ***** * *** ******** ***** * ***** ** ** ****** **** ******* ******** **** ***** **** ******* ******** *** ****** ***** ** ****** ***** ** ***** ********** * * ********* ******* **** ***** ********* ********* ****** ** ** hahahaha**** hahahaha* ****** ***** *** *** * ***** ******* *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ** ** ** ** * ***** **** ****** hahahaha*** ******** ********* ****** **** ***** ***** *** ******* **** *** ******** hahahaha **
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    ********* ***** **** ******* **** hahahaha* ***
    M Marryhuana: ********* ***** **** ******* **** hahahaha* ***