PC Kasasında Yapmak İsteyenler İçin Hazırladım.

husyn

Doktor
Merhaba arkadaşlar, bazı arkadaşlar pc kasasında kenevir yetiştirmek istiyorlar, ben o şekilde yani pc kasası bana çok küçük geldi ve bende kendime göre oluruna baktım ve bu şekilde bir şey hazırladım sizinde görmenizi istedim.
1680896868324.png1680896924859.png
Genel olarak bu şekilde, ölçüleri; yükseklik 910mm genişlik 700mm derinlik 368mm Ben bu ölçülerin altına inemedim, yani bir şeyler olmasını istiyorsak bence en minimüze ölçüler.

Öncelikle Işıklandırma, kabin küçük ölçülede olduğu için ısı istemiyeceğimiz bir şey o yüzden, floresan lamba veya Neon Ampül bana göre tercih edilmeli.

Bir diğer önceliğimizde saksı, ben internette bakımdım ve resimdeki gibi 3,5litre olan plastik saksılar olumlu geldi, saksı hacmini arttıra bilirsiniz ama buyuna dikkat edin yükselmesin.

Tabiki önemli konulardan havalandırma, Arkadaşlar havalandırma için odamizda bize baca gerekecek, burda kontrol etmemiz gerek bacamızın havayı çekip çekmemesi yani çekiyor olması gerek eyer tıkalı değilse, bunun kontrolu için bir gazete kağıdı yakıp bacaya yaklaştırdığımızda ateşi içine tamamen çekmesi gerekiyor güçlü şekilde, tabi ateş yakmadan önce odaya bir kova ve içinde biraz su getirinki evi yakmayın. Bacamız çekiyorsa gerisi kolay.

İlk önce hazırladığım bu modelin ölçülerini verelim sonrada ışık ve hava landırma için konuşakım,

1680898500417.png

Sadece sunta kısmı,
1680898632216.png1680898654316.png1680898719471.png

Kesim ölçüleri bu şekilde marongozcu ölçüleri plakaya göre ayarlar,
1680900205190.png
1680900713202.png
1680900850335.png Burdaki delikleri fazla abartmayın sistemin hava çekişini etkiler.

Gelelim montajına, yerleri bence zaten belli montajını yaparken ince bir çizgi şeklinde mutlaka yapışkan kullanın ve ya ince çivi ile yada ince vida ile yapılır.

Işık meselesi;

Hava;
Baca kısmına birde isterseniz boru fanlardan taka bilirsiniz çekişini güzelleştirir fazla güçlü almanıza gerek yok 100-125m³/h yeterli olacaktır. 12cm pc fanları 12v 0.15Amper almanız hem sessiz hemde işinizi görecektir.

Sonra baca kısmındaki deliği siz kendi bacanızdaki deliğe göre yapacalsınız,

Bilgi amaçlı zamanında yaptığım sistemi paylaşayım bende.

husyn

Doktor
Bunun içinde hangi genetik rahat erişir? Çok güzel olmuş eline sağlık
yani boyu kısa olanlar sen 80-100cm boylanan bitki tohumu alsan ne yaparsın gelişimi dönemini kısa tutarsın daha doğrusu bunda her bitkinin 4 kelle yapsan boyu yarıya gelmeden çiçeğe sokarsın çiçeklenme aşamasında ve çiçekte de büyümeyle denk getirirsin

husyn

Doktor
Arkadaşlar bu tarz sistem yapacaklar, bitki ışık arasını 10cm tutmalı, bitkileri ışığa yaklaştırmak için saksı altından yükselteceksiniz yani,

bu arada 60cm lik fıloranslarda 36w yok 18w var. o yüzden bazı düzenlemeler yaptım ama leon ampullerde 55w var, onlar için 3 tane yeterli gibi,

1687543269020.png

1687543345297.png

Delikler bu şekilde olacak, çapları 4mm delikleri küçük görmeyin 42 delik var toplarsan 160mm çap yapar.

1687543497563.png

Night owl

Müptezel
Knka rırch
Merhaba arkadaşlar, bazı arkadaşlar pc kasasında kenevir yetiştirmek istiyorlar, ben o şekilde yani pc kasası bana çok küçük geldi ve bende kendime göre oluruna baktım ve bu şekilde bir şey hazırladım sizinde görmenizi istedim.
Ekli dosyayı görüntüle 16791Ekli dosyayı görüntüle 16792
Genel olarak bu şekilde, ölçüleri; yükseklik 910mm genişlik 700mm derinlik 368mm Ben bu ölçülerin altına inemedim, yani bir şeyler olmasını istiyorsak bence en minimüze ölçüler.

Öncelikle Işıklandırma, kabin küçük ölçülede olduğu için ısı istemiyeceğimiz bir şey o yüzden, floresan lamba veya Neon Ampül bana göre tercih edilmeli.

Bir diğer önceliğimizde saksı, ben internette bakımdım ve resimdeki gibi 3,5litre olan plastik saksılar olumlu geldi, saksı hacmini arttıra bilirsiniz ama buyuna dikkat edin yükselmesin.

Tabiki önemli konulardan havalandırma, Arkadaşlar havalandırma için odamizda bize baca gerekecek, burda kontrol etmemiz gerek bacamızın havayı çekip çekmemesi yani çekiyor olması gerek eyer tıkalı değilse, bunun kontrolu için bir gazete kağıdı yakıp bacaya yaklaştırdığımızda ateşi içine tamamen çekmesi gerekiyor güçlü şekilde, tabi ateş yakmadan önce odaya bir kova ve içinde biraz su getirinki evi yakmayın. Bacamız çekiyorsa gerisi kolay.

İlk önce hazırladığım bu modelin ölçülerini verelim sonrada ışık ve hava landırma için konuşakım,

Ekli dosyayı görüntüle 16793

Sadece sunta kısmı,
Ekli dosyayı görüntüle 16794Ekli dosyayı görüntüle 16795Ekli dosyayı görüntüle 16796

Ekli dosyayı görüntüle 16799
Ekli dosyayı görüntüle 16800
Ekli dosyayı görüntüle 16801 Burdaki delikleri fazla abartmayın sistemin hava çekişini etkiler.

Gelelim montajına, yerleri bence zaten belli montajını yaparken ince bir çizgi şeklinde mutlaka yapışkan kullanın ve ya ince çivi ile yada ince vida ile yapılır.

Işık meselesi;

Hava;
Baca kısmına birde isterseniz boru fanlardan taka bilirsiniz çekişini güzelleştirir fazla güçlü almanıza gerek yok 100-125m³/h yeterli olacaktır. 12cm pc fanları 12v 0.15Amper almanız hem sessiz hemde işinizi görecektir.

Knka torch Led de iş görür Ayrıca bu taslağı marangoz a göstersem direk anlar yapar mı

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Ekli dosyayı görüntüle 16791Ekli dosyayı görüntüle 16792

Ekli dosyayı görüntüle 16793

Sadece sunta kısmı,
Ekli dosyayı görüntüle 16794Ekli dosyayı görüntüle 16795Ekli dosyayı görüntüle 16796

Ekli dosyayı görüntüle 16799
Ekli dosyayı görüntüle 16800
Ekli dosyayı görüntüle 16801 Burdaki delikleri fazla abartmayın sistemin hava çekişini etkiler.

Işık meselesi;

Hava;

Kralsın

esrarii

Müptezel
boşa harcanmış emek , ilkel bi sunta dolabı.. çok gereksiz . / bunu bir karton kutu ile yapabilirsin o kadar ilkel , topraksız tarım sisteminde , kova da bir akvaryum motoru bir hava taşı yetiyor ileri seviye olarak

husyn

Doktor
ben en çok bulunan 18mm mdf den yaptım, ama 6mm kadar mdf var

yarm plaka cıvarnda kullanılır, sen düşün
1687566309439.png

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C clackster:
  • A ax-b:
  • C clackster:
    ** ****** ***** ***** **** ****** **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ***** hahahaha* ***
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **** ***** ****** ******* hahahaha* ***
  • C clackster:
  • A ax-b:
    *** *** **** hahahaha ******* ******* ***
  • A ax-b:
  • C clackster:
    ******** ***** ********** **** ******** ******** ********* ***** ***** ******** **** ******** **** *** ****** **** ****** ******* *** ****** ** **** ***** ***** *** ****** ********** ****
    C clackster: ******** ***** ********** **** ******** ******** ********* ***** ***** ******** **** ********...