Pes Etmeyen Jumanji / İşin rengi değişti

jumanji23

Yeni üye
Arkadaşlar hatırlayanlar olacaktı, daha önceden mevcut bir konum vardı, sistemimi ve yaptıklarımı anlatmıştım. Siz de ortak sorunun çamur vari toprak ve toprak kaynaklı besin eksikliği olduğunu söylemiştiniz.

Bitkiyi o çamurdan köklerine minimum zararla çıkarıp, 20lt kumaş saksı içerisinde all-mix biobizz topraklı karışıma yerleştirdim. Yapmadan evvel kök hormonunun içine daldırdım kökleri 30 sn kadar. 

Neyse bu işlemi yaptığımdan itibaren 9 gün geçti. Bitkinin şuanki durumunda o güne göre düzelme var ama ben ciddi bir gelişim görüyorum diyemeyeceğim.

Şuanda ek besin vermiyorum. Sadece rhitozonic+call mag Xtra ekliyorum düşük ölçeklerde seyreltik çözeltide. Bitkinin mevcut durumunun fotoğraflarını atacağım. Bu malzemeleri ne oranlarla vermeliyim bunu da merak ediyorum.

Bu arada ilk ekimden beri 2.5 ay oldu ve hala 17/7 ışıklandırma periyoduyla devam ediyorum(yeterli büyüklüğe gelmediğini düşünüyorum). 

Daha evvelde belirttiğim üzere genetik belirsiz, çorbacı tohumu :)

Fikirlerinizi bekliyorum.

https://ibb.co/iZbAvm
https://ibb.co/bMjxam
https://ibb.co/g3D11R

RE: Pes Etmeyen Jumanji / Tanımlanamayan hastalıklı bitkinin son durumu

Kanka 2.5 ay için aşırı küçük sorun ne bilmiyorum ama yaktığın elektriğe değmez. Birde ışık olarak ne kullanıyosun

prof33

Yeni üye

kanka 2buçuk ayını şunla heder etmişsin aldgn toprak gübre vanti saksı parasina zehir bi 50gr ciara alaydn daha iyi olurdu.alacagn hasat 1 2cigara olacak.cfl ile keşke 24Saat dayıyaydn ışık periyoduda sana özel olmuş başarılar dostum

ataydın 2auto 2lamba daha senin için o elindekine kıyasla 7Yıldızlı otelde 7gün tatil olurdu inş tatmin eder bi bazuka sardınmı.dikkatlı kullan mermiyi kanka

jumanji23

Yeni üye
Cvp: Pes Etmeyen Jumanji / Tanımlanamayan hastalıklı bitkinin son durumu

Dostlar fikriniz için sağolun, ama yurtdışı tohum getirmeyi riskli bulduğumdan içinde bulunduğum durumda devam etmek durumundayım. Ek olarak lambalarım biri 60W biri 80W CFL. Elektriğe giden para falan bunlar benim için dert değil. Bitkiyi koruyup, beslemek ve uğraşmaktan keyif alıyorum. O nedenle iyi ya da kötü sonu bir şekilde hasatlı bitirmek için uğraş veriyorum. O nedenle sök kökü gitsinden ziyade, çözüm önerilerinizi bekliyorum :(

jumanji23

Yeni üye

Eeeey ahali, buraya adeta böbürlenmeye geldim. Hani o çamur dediğiniz, ölmüş sök at dediğiniz bitkim vardı ya, bakın ben ne hale getirdim onu!

https://ibb.co/gRrfAw

M

Minik

Guest

Emeğine sağlık dostum ne demisler bakarsan bağ bakmazsan dağ ugrasmaya devam

prof33

Yeni üye

kanka bi kamyon 5tanede işçi ayarla hasatta seni ugraştıracak bunlar.takipteyim

nicanark

Yeni üye

kanka eline sağlık adamsın valla hasadın bol olsun

jumanji23

Yeni üye

Arkadaşlar tekrar merhaba. İş çok farklı bir boyuta ulaştı ve ben bitkiyi çiçeklendirmeye geçen pazartesi soktum. Tam olarak 1 hafta geçti ve bitki bana dişi olduğunu gösterdi. İş çok güzel yerlere gidiyor :)
https://ibb.co/fa6RNm
https://ibb.co/mJyj8R
https://ibb.co/ci70hm
İşin komiği ben yattığım odada bir bez dolabın içinde yapıyorum bunu. Bu süreçte beni etkilemez inşallah :)

Suyys

Yeni üye

O sisteme ayda kaç TL elektrik faturası geldi sadece sistemin harcadığı ?

jumanji23

Yeni üye

Genelde 50-70tl bandında gelen elektrik faturası bir kere 120tl ye çıkmak dışında normal seyrinden çok şaşmadı. 80 tl civarında seyretti.
Arkadaşlar bu arada soruma cevap arıyorum, bu zındık ile aynı odadayım, yanmadan thc etki göstermez değil mi ?

Suyys

Yeni üye
Cvp: Pes Etmeyen Jumanji / İşin rengi değişti

Hayır göstermez tabi. Bide o isi ,nem ölçer cihazı saksınin içinde heralde  toprağın üstünden al onu başka yere koy isi ve nem değişecektir al onu oradan

jumanji23

Yeni üye
Isı ve nem ölçeri kastiyen oraya koydum. Kabin içerisinde vantilatör havaya doğru ampüllere üflediğinden ve kabinin tavanı delik olduğundan o kısımlarda ciddi bir hava sirkülasyonu var ve o bölge göreceli olarak daha soğuk oluyor. Maksimum sıcaklığı görmek adına oraya koydum, kısacası bilinçli bir hareketti.
Ayrıca yukarıda fatura olayını çok iyi anlatamamışım, yanlış anlaşılmalara yol açabilir. 50-70tl bizim normal elektrik faturamızdı. Sistem çalışmaya başladığından itibaren 80tl civarlarında seyretti, sadece bir ay sebebi belirsiz 120tl oldu.

jumanji23

Yeni üye

Arkadaşlar şuanki durumum bu. Sizce toplama dönemine geçmek için gerekli zaman geldi mi? Eğer geldiyse, bununla ilgili rehber olacak kaynakları paylaşır mısınız?

https://ibb.co/mUbNWb

tohumsuz38

Yeni üye

jumanji23' Alıntı:
Arkadaşlar şuanki durumum bu. Sizce toplama dönemine geçmek için gerekli zaman geldi mi? Eğer geldiyse, bununla ilgili rehber olacak kaynakları paylaşır mısınız?

https://ibb.co/mUbNWb
hocam merhaba. gayet güzel görünüyor. 12/12'ye mi sokup bu hale getirdin yoksa kendisi mi bu hale geldi? Eğer Sokmadıysan 12/12'ye bence sokman için tam sırası. bol hasatlar :)

HowHigh

Yeni üye
Kanka hasatin bol olsun. Kullandığın ışık tasarruflu ampul sanırım. 50w wat yada üstü gün ışığı renk degilmi?. 12/12 sokma zamanı gelmiş çoktan. İnşallah güzel mahsul alırsın. Dumanın bol olsun

jumanji23

Yeni üye
Arkadaşlar kullandığım tasarruflu ampüller evet. 3 adet 80W. Ayrıca 12/12 periyodundayım zaten neredeyse 1 aydır. Fotoğrafı iyi çekemedim sanırım çiçekler bayağı bayağı oluştu halbuki. Benim sorum hasatı ne zaman yapmam gerektiği idi aslında. Bir de nasıl yapacağım konusu var tabii ilk denemem.

JeffreyLebowski

Yeni üye
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Çiçeklen[/font][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]me için yanılmıyosam en az 8 hafta diyolar kanka (istisnaları olmakla beraber) yani eğer 2 ay gibi bi süreyi görmediysen çiçeklenmede, biraz daha bekle derim.[/font]

chezidek

Yeni üye
Son yolladığın fotoğraftan anlaşılan çiçeğin biraz daha beklemesi gerektiği. Hatta şuan en güzel dönemleri, biraz daha sömeklenmesini bekle. Bu arada kenevirin de ne kadar dayanıklı bir bitki olduğunun kanıtısın resmen. Doktor, hastaya yürüyemezsin demiş ama alternatif tıp işe yaramış. Tebrikler! :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** *** **
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** *** ** ****** ** ********** ******** ******** ****** ******* **** ********** ******* hahahaha *** ******** ********* *** ********* ******** *** *** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ******* ********* hahahaha* **** **** hahahaha **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    ** *** ******* ********* hahahaha* **** **** hahahaha **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** hahahaha**** ********** ***** *** ***** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    **** ******* *** **** *** ******** ***** ****** ******* ******* ****** ****** ******** ***** ***** **** ** ****** ******** ******** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ****** *** ** **** ********* *** *** ******* ***** ***** ******** ********* ***** ******* ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ****** ** ******* ********** hahahaha**** *****
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** **** *** ******** hahahaha *** * ** ********** ** ********** **** *** ********* **** ***** *** ** ******* **** **** **** ******** ***** ******* ******** ***** ** ******* ** ****** ******* ******** hahahaha**** ********** ***** *** ***** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ******** **** ****** ** ******* ********** hahahaha**** *****
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* *** ** ******* hahahaha* *** ** ******* ********** ********** *** **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** ****** ******** ** *** ****** ******* ****** ******** ******** ***** ********* ********* ********** ******* * **** ***** hahahaha* ****** ** ******* ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** *** ****** ********* ** *** ** **** ***** ** ******* ****** ******** ******** ****** hahahaha** ** hahahaha* *** ** ******* hahahaha* *** ** ******* ********** **********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ***** ** ***** ******** * **** ***** ****** ********* hahahaha* ******** ********* ****** **** * ******* ****** ******** *** ** ******* **** * ***** ******** ** hahahaha* *** ** * **** ******** *** ***** ** ****** ******* ******* **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ********
    Bandaleros Bandaleros: ***** * ***** ** ***** ******** * **** ***** ****** ********* hahahaha* ******** *********...