PH Ölçer İçin Yardım

coobur

Üye
Arkadaşlar merhaba, sarı ph ölçer için kalibrasyon yaptım fakat ph 8 gösteren damacana suları ölçtüğümde oranı 7lerde gösteriyor. Herhangi biri varsa kullanan bir denemesini yapabilir mi? Sizde kaç gösteriyor?

coobur

Üye
Knka Çeşme suyu bile 7 7,5 aralarında sanki bi yanlışlok var gibi kalibre ederken saf su kullanman lazımdı

evet çeşme suyu da o değerlerde çıkıyor istanbul için. bu içinden çıkan tozla kalibrasyon yaptım, sonra aklıma içme suyunu ölçmek geldi fakat üsteündeki değeri vermiyor cihaz :S

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Kanka sarılar boş iş ama durumun yoksa sıvı kalibrasyon al suyu 25 derece yap sülisyon poşetini içine koy 'içine dökme poşeti içine at' 25 dereceyi sabitle poşetin kafasını kes içine daldır sonra arkasındaki vida dan ayarla ph metreyi olabildiğince sabit tut sallama titretme önce 7.1 sonra 4.1 olarak kalibre et durumun varsa Adwa ad12 al kurtul

Market sularının çoğu üstünde yazan değeri vermez

Ü

Üye silindi 14336

Guest
K
Kanka sarılar boş iş ama durumun yoksa sıvı kalibrasyon al suyu 25 derece yap sülisyon poşetini içine koy 'içine dökme poşeti içine at' 25 dereceyi sabitle poşetin kafasını kes içine daldır sonra arkasındaki vida dan ayarla ph metreyi olabildiğince sabit tut sallama titretme önce 7.1 sonra 4.1 olarak kalibre et durumun varsa Adwa ad12 al kurtul

Kanka bu anlattığın olayı link ve görüntüyle anlatabilirsen benim gibi anlaması kıt kankaların için daha hayırlı , grupta ki ph zedelerinde faydasına olacağını düşünmekteyim. Saygılarımla

BosCo

Kıdemli Üye
kanka garanti bi yöntem varmı tavsiye edeceğin.bu ph ayarlama işi acayip canımı sıkıyor.aylarca uğraşıp bi kıçı boklu alet yüzünden kızlarım üzülsün istemiyorum
Kanka, bende sari aletten var tornavida ile ph 4 ve 6.8 olan solusyon ile Her seferinde kalibre yapiyorum ve inan bana biktim bu durumdan.
Ama gecen gun istranca marka su vardi kalibre ederek olctum, 6.4 6.5 verdi. Bi postta daha okumustum cene marka su da bu orani veriyomus.
Bu arada ben gubre olarak biobizz kullaniyorum. 6.5 olan suya gubre ekledigimde ph 5.6 5.7 lere kadar dusuyor, Ph up ile dengeliyorum.
Baya zahmetli oluyor idare etmeye calisiyorum iste.
Kaliteli cihaz almak lazim, onu anladim kanka

BosCo

Kıdemli Üye
kanka sen cvp yazmadan dün linkini verdiğin adwa12 aleti 350 liraya aldım.bi çok forumda ve kullanıcı yorumlarında şiddetle tavsiye ediliyor.yılda 1 kere kalibre edilmesi yeterli deniliyor.kalbimiz birmiş kanka
Adwayi Koruma solusyonu ile muhafaza etmeyi oneriyorlar, ayrica sanirim probu degistirilebiliyor olmasi etkili avantaj saglar. Bende onumuzdeki hafta adwa almayi planliyorum.

El_Takashi

Kıdemli Üye

Suyu nasıl 25 derece yapcaz kanka

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Adwayi Koruma solusyonu ile muhafaza etmeyi oneriyorlar, ayrica sanirim probu degistirilebiliyor olmasi etkili avantaj saglar. Bende onumuzdeki hafta adwa almayi planliyorum.
Aynen Kanka makine efso Bi tekila bardağına koruma sıvısı koy içine bırak ben öyle yapıyorum zaten sürekli ph ölçmekden pratik oluyor

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Fakat Yinede kalibre sıvısı al 2 3 haftada bir yenile elektronik alet sonuçta ne olur ne olmaz işini sağlama al kızlara çok umut bağlıyoruz üzülsün istemeyiz

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Adwa icin 460tl kalibre sivisi ve koruma sivisi dahil. N11 fiyati.
hanna daha kaliteli ama bir tik daha pahali.
Nakadar para o kadar cokomel :D
Seçimler tartışılmaz Kanka benim mantığın adwa da işledi seninki hanna da xD aynısının laciverti xD

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **