PH ayarlama

Knka ilk önce yapacağın kaç litre su veriyorsun 1 saksıya onu not etmek sonra çeşme su değerin nedir ph ölçüp onu not etmek. Sonra gübre verecek sen o sulamada. Önce gübreleri koyup ph ölçüp not etmek sonra kaç damla ph düşürücü vs artırıcı koyuyorsun 6.3. 6. 7 oluyor onu not etmek. Sıra sulaman gübresi ise kaç damla ile ph dengeleniyor onu not etmek sonra devam ke. Her sulamadan önce karşımını hızlıca yapar bir güzel ölçer sonra temizler kaldırırsın ph metreni.

DopamiN

Üye
Knka ilk önce yapacağın kaç litre su veriyorsun 1 saksıya onu not etmek sonra çeşme su değerin nedir ph ölçüp onu not etmek. Sonra gübre verecek sen o sulamada. Önce gübreleri koyup ph ölçüp not etmek sonra kaç damla ph düşürücü vs artırıcı koyuyorsun 6.3. 6. 7 oluyor onu not etmek. Sıra sulaman gübresi ise kaç damla ile ph dengeleniyor onu not etmek sonra devam ke. Her sulamadan önce karşımını hızlıca yapar bir güzel ölçer sonra temizler kaldırırsın ph metreni.
ph metre alcak durumu olmayanlar ne yapabilir peki su arıtma cıhazı var evde şebeke suyu kullanırken bir kaç damla bişey damlatsak aşşa yukarı bi deger yakalamış olurmuyuz.

DopamiN

Üye
ph metre alcak durumu olmayanlar ne yapabilir peki su arıtma cıhazı var evde şebeke suyu kullanırken bir kaç damla bişey damlatsak aşşa yukarı bi deger yakalamış olurmuyuz.
Litre başına 3 ml sirke koy karıştır, ideal bir yöntem olmasa da yaklaşık bir değer elde edersin
deniyecegim bu zamana kadar hep arıtılmış çeşme suyu veya hamidiye su kullandım kızlarım 3 aylık saglıklı durumdalar.. peki fark edermi sirkenin kalitesi gidip herhangi bir üzüm sirkesi alsak olur mu?
litre başına 3 ml sirke koyup karıstırdıktan sonra gubreleri o an mı karıştırmak gerekıyor suya yoksa bır muhtet bekletip daha sonra gubreleri karıştırıp öyle mi vermemiz gerekiyor kızlara

deniyecegim bu zamana kadar hep arıtılmış çeşme suyu veya hamidiye su kullandım kızlarım 3 aylık saglıklı durumdalar.. peki fark edermi sirkenin kalitesi gidip herhangi bir üzüm sirkesi alsak olur mu?
litre başına 3 ml sirke koyup karıstırdıktan sonra gubreleri o an mı karıştırmak gerekıyor suya yoksa bır muhtet bekletip daha sonra gubreleri karıştırıp öyle mi vermemiz gerekiyor kızlara
Kanka önce gübrelerini koy en son ph'ını düşür.
Benim dediğim rakamların da bi standardı yok yani, daha önce arıtma suyuna ph metre ile denedim 3 ml üzüm sirkesi ile 6.3e düşürmüştüm. Sonrasında gübre katarsan ya da suyu bekletirsen ph tekrar yükselir

DopamiN

Üye
Kanka önce gübrelerini koy en son ph'ını düşür.
Benim dediğim rakamların da bi standardı yok yani, daha önce arıtma suyuna ph metre ile denedim 3 ml üzüm sirkesi ile 6.3e düşürmüştüm. Sonrasında gübre katarsan ya da suyu bekletirsen ph tekrar yükselir
kardeşim tşk ederim bu gorw ısleri ve hayat pahalılıgı yuzunden ufak tefek şeyleri dahi alamaz olduk. bu gun zaten gubreli sulama yapacaktım bi deneyecegim tşkler tekrar..

DopamiN

Üye
Ama senin yerinde olsam Advanced Nutrients'in ph perfect gübrelerini kullanırım, bırak gübre kendi ph'ını ayarlasın
biobiz serisi gubreler var almıştım eskiden şuan işler biraz kötü gidiyor o yuzden 3 5 kısmaya calısıyoruz öle konuyu gorunce bır sorayım dedım.. zaten hasata 1 ay falan var bu zamana kadar böle gitti bundan sonrada 1 lt ye 3 ml uzum sırkesı koyar bı deneriz :)

Woppy

Ordinaryüs
Bro oyle 1 lt suya 3 ml sırkeyle olacak iş değil cesme suyu ph bılmedıgın suya 3ml olmaz yanı benim yasadım uerde cesme suyu alıp dınlendıruyorum 2 gün Sonra verıyorum 1.5 lt suya 9 ml sirke koyuyorum anca 6-6.7 arasına düşüyor. Demm o ki ölçmeden bilemezsiniz. En uygunu hazır kitler var kafan rahat yok kalibre cart curt gerek yok

Organik

Kıdemli Üye
Kankam bende bir ph metre yada arkadasin tavsiye ettigi gibi kit almani oneririm buyuk bir onem tasiyor bitkinin saglik problemleriyle ugrasma kisminda yani ph dusurucu varsa elinde 8-11damla isini gorucektir 1.5litre suda ama sart dostum inan sart ilerde yasiyosun sikintisini flush atarken bile ph i ayarli suyla atmak durumunda kaliyorsun ugrasmak istemiyosan al sen kafan rahat olsun

Woppy

Ordinaryüs
Ph ayarlamazasan söyle düşün bitki verrdigin gübreleri kullanamıyor ve bu yüzden gelişemez ve belli eder bende an ph perfect gubre kullanıyorum ayarlamadan veriyordum cok sıkıntı çektim suan ph düzelttim bitki saha kalktı önemli birşey ph.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Abilerim damacana su hazır su versem nasıl olur sizce bir sıkıntı olurmu çeşme suyu ile torbacı tohumu yetiştirdim sıkıntı olmuyordu. Genetik şimdi ya kafama takıldı. Ak48 20 lt saksı 160w cfl 50*70*120 şu anlık durum iyi 1 haftalık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ****** ****** ****** ** ***** ****** **** ********** **** **** **** **** ******* ******* *** hahahaha ***** ******** ** ******* ***** *******
    hahahaha*** ***** ******** *******
    * **** hahahaha***** *
  • needrich10 needrich10:
    ** hahahaha ***** ** ********** ***
    ******** ******** ******** ********* ***** ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ******* ******** ****
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ******* *** hahahaha ******* ******
    +1
  • needrich10 needrich10:
    **** ******** ***** ***** **** ****** ****** **** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ******* hahahaha* ** ****** *** ******
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
    ******** *** ******** ******* **** hahahaha****
    ***** ******* * **** ******* ****** ***** ***** **** ****** hahahaha*** ******** ******* * ******* ***** ******** ********
    ***** ***** ******** ********* ***** ********* ***** ******* ****** ********** ********* hahahaha ** ***** **** hahahaha**** ******** ***** ***** **** ****** ****** **** hahahaha****
    +1
    +3
    ****** ********** ******* ***** ****** ** ******* ****** ****** *** ***** hahahaha**** ******** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** *** ******* **** **** ******* *** **** *** ***** ******** ***** **** ******* ***** ****** ** *** *** hahahaha *** *** **** ***** ***** ****** **** ***** ** *** ********** ***** ******** ******* *** **** *** **** *** ********* hahahaha ***** ******* ****** *******
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ********** **** ***** ***** ******** ********* ***** ********* ***** ******* ****** ********** ********* hahahaha ** ***** **** hahahaha
    **** ***** **** ****** ******* hahahahahahahahahahahahahahahaha*** ********** ****
    TabldotLife TabldotLife: **** ***** **** ****** ******* hahahahahahahahahahahahahahahaha*** ********** ****