Ph değeri 6.4 olan hazır su kullanmak.

nemesiz0

Üye
Her 2 günde 1 growa 1 litre 5 grow auto desek 70 gün 5 grow için yaklaşık bi 350 TL paran gidecek üstelik autodan hesapladım sativa felan olursa işin kötü senin

gübreli sulamada ph ölçmüyorum kanka gerekmediğini söylüyorlar. Dinlenmiş çeşme suyu ile veriyorum. Boş sulamayı temiz yapmak için bunu düşündüm

Smokycat

Müptezel
Bugün ustalardan aldığım bilgiye göre damacana suyu calmag eksikliğine yol açıyormuş yani bir ödeme de oraya yapmak gerek, dinlenmiş çeşme suyuna bir 0.50 lt şişe suyu kapağı (usta sırma su kapağı olacak dedi) sirke ekleyip çalkalarsan ph seviyesi 6.5 oluyormuş ve ustalar bu suyu kullanıyorlarmış böylece su maliyet olmaktan çıkıyor, sadece şehir suyu ücreti ve bir şişe sirke bütün maliyet..

higthead

Jolly Green
Brocan ben herzamn kipa su kullanırım ec degerı en dusuk su. ph normal olmasına ragmen gubrelerı ekledıgımde hemde an serısı connoisseur ph perfect ve dıger yan urunlerı kullanıyorum hazır suyumun ph ı 5.5 lere dusuypr. Broooo ph olcer olmadan bu iş olmaz ha olur mu olur ama sureklı bıtkıyı ph dengesızlıgınden strese sokucaksın ve sorunlar yasıcaksın.

Kankalar hem adva 12 hemde sarı dandik pH metrem var. Aynı zamanda advanced hydroponics pH down ürününü kullanıyorum. PH ölçüyorum fakat merak ettim ve edenlerde var bu pH dengeleyici sıvılar bence suyun temizliğini berraklığını bozuyorlar. Sirke bi nebze mantıklı geldi ama yinede katkısız içebileceği bir su seçeneği olmalı sanki doğal yollarla ph seviyesinin düşük olması ile bizim düşürmemiz çok farklı diye düşünüyorum

Bugün ustalardan aldığım bilgiye göre damacana suyu calmag eksikliğine yol açıyormuş yani bir ödeme de oraya yapmak gerek, dinlenmiş çeşme suyuna bir 0.50 lt şişe suyu kapağı (usta sırma su kapağı olacak dedi) sirke ekleyip çalkalarsan ph seviyesi 6.5 oluyormuş ve ustalar bu suyu kullanıyorlarmış böylece su maliyet olmaktan çıkıyor, sadece şehir suyu ücreti ve bir şişe sirke bütün maliyet..
Kanka ben bi gübreli bir boş bir gübreli bir callmag ilaveli yapıyorum sulamamı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    T Turco: ****