Ph metre ayarini nasil yapmalym arkadaslar yardimci olurmsunuz

Zmn123

Üye
Selam aleykum arkadaslar growkent 'ten ph metre aldim ama ayarı nasıl yapmam lazım kalibrasyon diyorlar onu kaca ayarlamam lazım yardımcı olurmusnuz

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Onun yaninda kalibrasyon tozu veya sivisi olmali.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka aldigin yere sor neden göndermemisler sana kalibrasyon yapma tozunu veye sivisini, piyasada tek bulur musun o kalibrasyon maddesini bilemem.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bana 4 paket kalibrasyon tozu geldi, paketin icinde. Ben hatirlamiyorum ama n11 den almistim galiba.

Grauwolf

Üye
Mesela erikli su üzerinde 7.8ph yazıyorsa saka su 8.3ph yazıyorsa, hayat su 7.5 yazıyorsa. Veya başka doğru ph yazan başka bir marka küçük sulardan alırsın bir kaç farklı ph de. Erikli su ile 7.8 ayarlarsın. Diğer sular ilede doğruluğuna bakarsın. Yinede en güvenlisi ph test kiti. Benim sarı metre bozuldu çöpe attım. Damla kitlerden kullanıyorum.

Zmn123

Üye
Mesela erikli su üzerinde 7.8ph yazıyorsa saka su 8.3ph yazıyorsa, hayat su 7.5 yazıyorsa. Veya başka doğru ph yazan başka bir marka küçük sulardan alırsın bir kaç farklı ph de. Erikli su ile 7.8 ayarlarsın. Diğer sular ilede doğruluğuna bakarsın. Yinede en güvenlisi ph test kiti. Benim sarı metre bozuldu çöpe attım. Damla kitlerden kullanıyorum.
Damla kitler hangisi kardeşim sence ph kagidi iyimi ama.ben ph metreyi açtım sürekli sayılar değişiyor du sonra suya kattım 8.0 gösterdi onu nasil ayarliycam kaç ph ye getircem normalde diyorlar kalibrasyon sıvısı al ole oluyormu normal de 0.0 yazması gerekki ben ayarliyim onu nasıl ayar vercem cozemedim

Grauwolf

Üye
Damla kitler hangisi kardeşim sence ph kagidi iyimi ama.ben ph metreyi açtım sürekli sayılar değişiyor du sonra suya kattım 8.0 gösterdi onu nasil ayarliycam kaç ph ye getircem normalde diyorlar kalibrasyon sıvısı al ole oluyormu normal de 0.0 yazması gerekki ben ayarliyim onu nasıl ayar vercem cozemedim
Yazmıştım dostum. Mesela erikli su 7.8ph yazıyor. Dijital ölçerı batır kaç ph yazıyor bak. Arkasında tornavida girecek bir delik var ordan çevirerek 7.8 e getir. Sonra ph si degisik başka bir marka suda kontrol et ph yi tutuyormu. Ama çok güvenme çabuk bozuluyor sarı ph metre ler. Growkent vb satılan sıvı ph test kitleri daha güvenilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha*** ******* hahahaha *** ******** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ****** ****** ******** ******** *** ******* ********* hahahaha*** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* hahahaha****** hahahaha***** hahahaha* hahahaha
    +1
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* ********** * ******** ****** *** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* **** ******** **** ****** ******* ** ***** ***** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** ***** * ** ***** ******* ******* *** **** hahahaha ***** ***
    **** ******* ***** ***** ***** ***** *** ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** **
    +1
    ***** *** ********** ***** ********* **** ******* ***** ********* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha