Ph metremin ayarı kaçtı Nasıl ayarlayabilirim

Tiny

Üye
Ph metremin ayarları kaçtı sabitlemem ayarlayabilmem için nasıl bişi kullanırım hazır su alsam dışında yazan ph lar doğrumudur yada başka nasıl düzeltebilirim yardım lütfen

C

Canna

Guest
Bu ürünü alirsan saf suya ihtyacin var, PH metreni ayarladiktan sonra o suyu koy bir kavonaza dursun arada bir kontrol edersin.

higthead

Jolly Green
Başımdan geçen olayı anlatayım size Adwa ad12 ph kullanıcısıyım. Yaklasık 2 seneye yakın kullandım son growda an serısı eklıyorum ph olcuyorum hazır su veya osmoz kullandıgım ıcın an serısı ml olarak yuklendıgımde ph perfect olayı ph cok dusurur veya ml olarak yarım ml gıttıgımde ph yukarıda kalıyor neyse kalıbrelerımı yaptım ettım gubre yuklemelerınde ph normalden cok dustugu ıcın ben cozemedım herzamankı gıbı dusuruyor dedım sureklı yukselttım normal sevıyeye getırdım bıtkıde kalsıyum eksıklıgı belırtılerı basladı tabı ph prob un bozulacagı aklımın ucundan gecmedı yahu calmag yuklemıstım bıtkıme herseyı yapmıstım gubresel sorun yok dıyorum.Yapraklardakı o kalsıyum eksıklıgı belırtılerını sarı pas mantar lekesı olarak belırledım ve 1 hafta tedavıye basladım ve duzelme olmadı butun yaptıklarımı eleyerek totalde 2-3 haftada ph prob un bozuldugunu cozdum en son a ph sorununu bırakmıstım ve en sonra ph sorunu oldugunu ve probun bozuldugunu cozdum ve hemen komple cıhazı degıstırdım.

Bu arada adwa ad12 cıhazı 2 senedır kullandım ama 1 kere yenı orjınal prob ıle degıstırdım. Burdan anlıyoruzkı ph kalemınızı lutfen durum var ıse 1 yıl veya 1bucuk yılda bır degıstırın. Prob ucu degıstırsenız bıle cıhazın kendınde arıza olabılıyor boyle bır olay gectı basımdan ki ben titiz adamımdır tiptop herseyım ama hersey tecrube işte=)))

Tiny

Üye
Başımdan geçen olayı anlatayım size Adwa ad12 ph kullanıcısıyım. Yaklasık 2 seneye yakın kullandım son growda an serısı eklıyorum ph olcuyorum hazır su veya osmoz kullandıgım ıcın an serısı ml olarak yuklendıgımde ph perfect olayı ph cok dusurur veya ml olarak yarım ml gıttıgımde ph yukarıda kalıyor neyse kalıbrelerımı yaptım ettım gubre yuklemelerınde ph normalden cok dustugu ıcın ben cozemedım herzamankı gıbı dusuruyor dedım sureklı yukselttım normal sevıyeye getırdım bıtkıde kalsıyum eksıklıgı belırtılerı basladı tabı ph prob un bozulacagı aklımın ucundan gecmedı yahu calmag yuklemıstım bıtkıme herseyı yapmıstım gubresel sorun yok dıyorum.Yapraklardakı o kalsıyum eksıklıgı belırtılerını sarı pas mantar lekesı olarak belırledım ve 1 hafta tedavıye basladım ve duzelme olmadı butun yaptıklarımı eleyerek totalde 2-3 haftada ph prob un bozuldugunu cozdum en son a ph sorununu bırakmıstım ve en sonra ph sorunu oldugunu ve probun bozuldugunu cozdum ve hemen komple cıhazı degıstırdım.

Bu arada adwa ad12 cıhazı 2 senedır kullandım ama 1 kere yenı orjınal prob ıle degıstırdım. Burdan anlıyoruzkı ph kalemınızı lutfen durum var ıse 1 yıl veya 1bucuk yılda bır degıstırın. Prob ucu degıstırsenız bıle cıhazın kendınde arıza olabılıyor boyle bır olay gectı basımdan ki ben titiz adamımdır tiptop herseyım ama hersey tecrube işte=)))
Eyw çok sağol

Tiny

Üye
Bu ürünü alirsan saf suya ihtyacin var, PH metreni ayarladiktan sonra o suyu koy bir kavonaza dursun arada bir kontrol edersin.
Başta almıştım akü suyu dimi ? Kullanım onla temizleyip yerine koyuyorum ama bozulmuştur die tekrar kalibrasyon yapmak istedim çeşme suyu kullanıyorum herzaman aynı gelmio

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    *** ***** *** ******** hahahaha**** ******* ****** hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • A ax-b:
    ****** ******* ****** hahahaha** ** ****** * *** ******** ********* * *** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha* **** ********* **** ***** ******* ***** ********* ***** ***** ********* ***** hahahaha*** ***** ******* **** ****** ******* ******* ***** *** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha* **** ********* **** ***** ******* ***** ********* ***** ***** ********* ***** ********* ***** ******** * ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********** ***** ******** hahahaha***
  • A ax-b:
    *** ******** hahahaha* * hahahaha ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ****** hahahaha*
  • kawinnnz kawinnnz:
  • A ax-b:
    ***** ***** hahahaha** * ******* ***** hahahaha** ******** **
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • A ax-b:
    *** ********* *** ** **** ***** ******* *** ******* ********* * ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    * ***** ** ** ****** ********** *** **
  • A ax-b:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha******* ******** ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ********* *****