PH perfect

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20042
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20042

Guest
PH perfect özellikli gübreyi kullanırken kullandığımız suyun pH’ı önemli mi yoksa karışım yaparken ilk önce pk13-14 vb gübreleri koyduktan sonra mı koyalım pH perfect özellikli gübreyi

Aemili31

Müptezel
İlk önce base nutrient yani ph perfect özellikli gübre sonra karışım yapacaksın kullanacağın farklı takviyeler bu teknolojiyi devre dışı bırakacak o yüzden ph ayarlaması yapman gerekiyor

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Anladım kanka pH perfect var ya benim mantığım şu şekildeydi hepsini koyardım sondada pH perfect özellikli gübreyi koyardım o pH ı ayarlıyor ya hiç pH metreye gerek kalmadan verirdim bitkiye

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Phmetre kullanmadan ayarlamanın bi yolu yok mu mesela full Erikli gibi pH ı sabit sulardan alsam

damla suyun üzerinde yazan ph doğru değil damacana alıyorum eve çiçeklere vermek için ve ph metre ile ölçtüğümde tam 6.6 - 6.7 civarı çıkıyor ph metre almayacaksan damla suyun seni üzmeyeceğine inanıyorum

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka Özkaynak suyun pH ı 6.5 olması lazım bu yarım litrede de 20 litrede de aynı değil mi

Rebelmove

Neden ?
İlk başta farklı marka ürünleri ardından ph perfect özellikli ürünleri kullanırım. Ph ölçtüğümde hep 6.5 gördüm. Besin kilitlenmesi vb gibi bir sorun ile karşılaşmadım.

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Peki hiç gübre karışımına calmag koyduğun oldu mu? Kökler besin alımını kitliyor gübreye calmag karıştırınca kanka ondan soruyorum

Perfect2

Yeni üye
Ben 7.4 olan dinledirilmis musluk suyuna sadece ph perfect gübre attıgımda ölctügümde 5.5 cıkıyor ama ph perfect diye müdahale etmiyorum sizde nasıl 6.5 cıkıyor :)

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka seninki doğru ölçüyor pHmetreler bazen doğru sonuçlar göstermiyor an pH perfect gübrelerin pH skalası o aralar kanka 5.8-5.5 de sabitliyor suyu

haku

Yeni üye
Hangi urununu kullandigina gore siralamasi onemli. Once ana gubrelerin dogru siralamayla eklenip ek besinleri ardindan eklemek gerekiyor. Ama advanced nutrients farkli marka urunlerle birlikte kullanimda ph perfect garantisi vermiyor zaten, ben o yuzden sadece AN kullaniyorum daha 1 kez bile ph olcmedim ve bir sikintim yok

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Hangi urununu kullandigina gore siralamasi onemli. Once ana gubrelerin dogru siralamayla eklenip ek besinleri ardindan eklemek gerekiyor. Ama advanced nutrients farkli marka urunlerle birlikte kullanimda ph perfect garantisi vermiyor zaten, ben o yuzden sadece AN kullaniyorum daha 1 kez bile ph olcmedim ve bir sikintim yok
Kanka mantık olarak pH ayarlıyor zaten pk ve alg a mic koyduktan sonra pH ı değişir suyun üzerine pH perfect özellikli an gübreyi koyduğumuzda mantıken pH ı nominal düzeye gelir diye düşünüyorum o birazda sıralama ve satış stratejisi bence

Rebelmove

Neden ?
Peki hiç gübre karışımına calmag koyduğun oldu mu? Kökler besin alımını kitliyor gübreye calmag karıştırınca kanka ondan soruyorum
Calmag ürünüm farklı bir marka 15 günde 1 sade sulamaların birinde litre başı 1ml calmag veriyorum. Diğer soruya cevabım daha önce dediğin gibi bir şey yaşadım ama bitki küçüktü o yüzden fazla geldi diye düşünmüştüm. Dediğin gibide olabilirmiş.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: