PH sorunu

Hyperone

Müptezel
Kankalar aldığım gübrelerden dolayı heralde phı çok düşürüyorlar , örnek vermem gerekirse @Kanka 'nın çizelgesindeki gibi vermeye kalkıyorum , mesela şuan 33. gündeyim , bahsettiği miktarları verdiğimde ph 5.5 lara kadar düşüyor (kuzeyden içme suyu kullanıyorum ph 7.20 lerde gübresiz ) , ben de phı 6.6.5 arasına çekmek için biraz daha su ekleyip suyu fazla veriyorum hep , fakat ph up mu kullanmalı yoksa böyle devam mı sizce ?

Yesil888

Ordinaryüs
Cesme suyu kullan, PH yi karbonatla yükseltebilirsin. Cesme suyunu kovaya al, 1 gün beklet,kloru ucsun kullan.

Hyperone

Müptezel
Cesme suyu kullan, PH yi karbonatla yükseltebilirsin. Cesme suyunu kovaya al, 1 gün beklet,kloru ucsun kullan.
Cesme suyu ph daha yüksek oluyor evet ama yine sağlam gübre hazırladığımda o da yetmez cesmeden gelen ph da 7.5-8 arasına denk geliyor tam ucu ucuna denk gelicek , karbonatın zararı var mı bitkiye ?

Yesil888

Ordinaryüs
Hayir kanka karbonatin bitkiye zarari yok, zarari olsa sana tavsiye eder miyim?:confused:Bazen sirke ile PH düsürken, sirke fazla kaciyor, cok düsüyor, bende karbonat ile yükseltiyorum.:)

Hyperone

Müptezel
Hayir kanka karbonatin bitkiye zarari yok, zarari olsa sana tavsiye eder miyim?:confused:Bazen sirke ile PH düsürken, sirke fazla kaciyor, cok düsüyor, bende karbonat ile yükseltiyorum.:)
Sagol reis sen dedikten sonra hemen aldım suyla karıştırdım , az az damlatarak phı tam nokta atışı ayarlıyorum artık fazla su vermeme gerek kalmadı. Haftada 1 gübreli sulama yapıyorum (kankanın auto çizelgesine göre ) geri kalanlarda gün aşırı boş sulama yapıyorum toprak hemen her gün kuruyor.

Hyperone

Müptezel
Kanka bence o kadar cok bos sulama yapma, 3 dolu bir bos git, bitki daha iyi gelisir.Haftada 1 gübre bence az.
kanka gecen growumda 3 dolu 1 bos gittim herkes sövmeye basladı , kankanın auto cizelgesine göre de öyle oluyor 3 bos 1 dolu git diyorlar kafayı allak bullak ettiler iyice , 1 bos 1 dolu gidicem bu gidişle :D

Hyperone

Müptezel
Tamam en azindan 1 bos, 1 dolu git :) Ben cocoda yapiyorum, bende hic bos yok.:)
kanka bide en cok aklımı karıstıran diğer konu , suan bitki 40 günlük , 3 litre civarı su iciyor asagı yukarı , 1 litreye 2ml atmam gereken gübreyi 3 litreye 6ml atıyorum normal olarak hepsini iciyor.

Ama kankanın konusunda 1litre su verilecek diyor , yani ben onun 3 katı gübre vermiş oluyorum , durum cok sacma , 1 dolu 1 bos gidersem adamın dediginin 6 katı gübre vermis oluyorum olay cok sacma bi hal alıyor.

Hyperone

Müptezel
kanka bide en cok aklımı karıstıran diğer konu , suan bitki 40 günlük , 3 litre civarı su iciyor asagı yukarı , 1 litreye 2ml atmam gereken gübreyi 3 litreye 6ml atıyorum normal olarak hepsini iciyor.

Ama kankanın konusunda 1litre su verilecek diyor , yani ben onun 3 katı gübre vermiş oluyorum , durum cok sacma , 1 dolu 1 bos gidersem adamın dediginin 6 katı gübre vermis oluyorum olay cok sacma bi hal alıyor.
Ben en iyisi bunla alakalı bir konu acayım

Yesil888

Ordinaryüs

Hangi gübryi kullaniyorsun? Ben canna kullaniyorum, ve semadaki miktarlar her sulamada verilmisi gereken miktarlar. Genelde bütün gübre semalarindaki miktarlar her sulamada verilmesi gereken miktarlar, kanka resim yüklede bakalim bir senin bitkiye.

Yesil888

Ordinaryüs
Msallah kanka, cok güzel gelismis, bir dahaki bos sulamada 1 lt ye 0,7 ml calmag ver. 1 hafta sonra tekrar. Hic bi sikinti görmedim.:)

Yesil888

Ordinaryüs
Nasıl düşürülüyor hocam ufak bir bilgi verirmisiniz
Kanka beyaz sirke cok cabuk PH yi düsürüyor, eczanaden 20 ml plastik siringa aldim, ignesi lazim degil, 3-5 damla sirke veriyorum, suyu karistiriyorum, tekrar PH ölcüyorum. PH istedigim araliga gelince suyu veriyorum kizlara,Ayrica gübre icinde kullaniyorum o siringayi, zaten 2 bitkim var.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ** ** **** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha ********** ***** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam: