Photo Blue dream çiçeklenme 5. hafta sömeklenmiyor sıkıntı ne olabilir ?

bafici

Üye
beyler selamlar tekrar. bu kız 22 ocakta 12/12 ye geçti. çiçeklenmenin 5. haftası bitiyor. fakat gördüğünüz üzere sömeklenme yok henüz. nem 48-55 arası sıcaklık 26-28 arası. biobiz gübreleri kullanıyorum. topmax-bloom tam ölçü, diğer 4 ü yarı yarıya. arada bir 2 ml callmag veriyorum. sizce sıkıntı ne olabilir? mart ayı bitmeden kesmek zorundayım. hızlandırmak için ne yapabilirim?

bafici

Üye
3 kere topping yaptım, vegde 3 ay kaldı. ışık specturum led 2000 w. . çinden aldım. 200-300 w falandır muhtemelen gerçeği. yüksekliği 50 cm de.

Aguş

Doktor
Vegteki topping çiçeklenme süresini etkilemez sadece veg i uzun tutar ama ışıkla yada genetikle ilgili bi sorun var karanlık zamanda hiç ışık almıyor değil mi bitki?

sativasever

Müptezel
Vegteki topping çiçeklenme süresini etkilemez sadece veg i uzun tutar ama ışıkla yada genetikle ilgili bi sorun var karanlık zamanda hiç ışık almıyor değil mi bitki?
Bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Normalde bize verilen çiçeklenme süresi 4 haftalık veg dönemine göre veriliyor. Şu an 1.5 ay veg de tuttuğum bitkiler bile yavaş büyüyor. 3 ay veg de tutulandan bahsediyoruz. Eğer yine 10 haftada çiçek verirse şaşırırım.

bafici

Üye
yok bro almıyor. zifiri karanlık. 37 gündür 12/12 de . ışığı aliexpresten aldım. 2000 w diyor ama verdiği 300,400 dür max. arkadaşların yorumlardan sonra ışığı 40 cm ye çektim. 3-4 gün içinde bi gelişme olmazsa koparıp atıcam. mart sonu gitmem gerekiyor çünkü, 4 aydır bununla uğraşıyorum.

sativasever

Müptezel
yok bro almıyor. zifiri karanlık. 37 gündür 12/12 de . ışığı aliexpresten aldım. 2000 w diyor ama verdiği 300,400 dür max. arkadaşların yorumlardan sonra ışığı 40 cm ye çektim. 3-4 gün içinde bi gelişme olmazsa koparıp atıcam. mart sonu gitmem gerekiyor çünkü, 4 aydır bununla uğraşıyorum.
Neden 3 ay veg'de tuttun :d

mami10_

Doktor
ışık aşırı yetersiz gibi gözüküyor bitkilere dikkat et her yeri ip ince ağır sömek yapa bile o dallar ömeği taşıyamaz
ışığını değitir bence. markası ne ?

Vybz Kartel

Müptezel
Bu haliyle bu bitki maalesef zor olur kanka.. Çİçek taşıyacak dal yok bitkide. Kibrit çöpü gibi kalmışlar. Tamamen ışık sorunu.....

bafici

Üye
ışık aşırı yetersiz gibi gözüküyor bitkilere dikkat et her yeri ip ince ağır sömek yapa bile o dallar ömeği taşıyamaz
ışığını değitir bence. markası ne ?
kanka aliexpresten 400 tl ye aldım. 2 modu bar. bloom veg ayrı. ben hepsini yakıyorum ama dediğin gibi ışıktan sanırım

sativasever

Müptezel
bro her anını forumda paylaşarak fikir ala ala yaptım, kafama göre değil. 3 kere topoping yapınca her seferinde 1.5 hafta uzuyor veg süresi dediler. tam 3 ay da tutmamışım. 8 kasım-22 ocak arası vegde kaldı.
Bir sonraki growunda 3 kafa almayı tavsiye etmem. Benim şuan kabinimde 4 bitki var. Sadece birini 3 kere toping yaptım o da diğer 3üne göre biraz fazla uzuyordu dengeleyebilmek için yaptım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****