Photo ciceklenme ilk hafta (Tüm bilgiler) öneriye açığım..

sixDark

Yeni üye
GMO feminized genetiğin de toplam grow süresi
50 gün. Dün itibari ile çiçeklenmeye soktum, sanki kızlarım çiçeklenmeye ac gibi hemen fark etti sömek dalları hemen kendini belli etti ve 3 4 cm boy farkı oluştu.

Işık- 150 watt LED (çiçeklenme için hps lamba alacağım 450 watt'lık)

Kabin-120 60 180

Gübreler- grow-fish mix-bloom-top max

Saksı-8 litre

Toplam saksı 6 adet, isimden anlaşıldığı gibi sixdark :)

Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım kizlarimla gayet sağlıklı

Sadece veg döneminde boyları biraz kısa kaldı o da saksıların 8 litre ve ledin 150 wattlık olduğun dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

3 günde bir, bi boş sulama bi gübreli sulama yapıyorum.

2 kere yaprak temizliği yaptım.

15 dk da bir içeriye yarım saat boyunca temiz hava girişi oluyor

15 dk da bir yarım saat boyunca bitkiler kendilerini doğal ortam da hissetsin diye vantilatör çalışıyor.

Karbon filitre full çalışıyor 7/24

Nem ve sıcaklık ideal

Varmı önerileriniz üstadlarım...

VendettaX

Ordinaryüs
Bu saksi boyu bu alanda o ışıkla yapabileceğini yapmışsın önerim alan ve ışığı yükselt derim başka bişey yok.d

İstanbul

Müptezel
havalar ısınıyor hps ile sıcsklık değerini koruya bilecekmisin özellikle sativa genetiklerde sorum yasatır yüksek sıcaklık

sixDark

Yeni üye
havalar ısınıyor hps ile sıcsklık değerini koruya bilecekmisin özellikle sativa genetiklerde sorum yasatır yüksek sıcaklık
Evet dediğin doğru hps lambalar çok sıcak çalışıyor. Kabinin iki tane file kısmı var onları açık tutarım zaten vantilatör sıcaklığı dışarıya atar bu sayede diye düşünüyorum

İstanbul

Müptezel
Evet dediğin doğru hps lambalar çok sıcak çalışıyor. Kabinin iki tane file kısmı var onları açık tutarım zaten vantilatör sıcaklığı dışarıya atar bu sayede diye düşünüyorum
bitki ile ışşık arasına vanti koyarsan bir nebze dağıtır üzerinden fakat kabinin orasını burasını açarsan koku sızar onada önlem alman gerekir

sixDark

Yeni üye
bitki ile ışşık arasına vanti koyarsan bir nebze dağıtır üzerinden fakat kabinin orasını burasını açarsan koku sızar onada önlem alman gerekir
Evet koku sıkıntısı da var hele ki çiçeklenme döneminde 2 3 kat artıyor koku. Peki ne yapmalıyım bu durum da bi önerin var mi

Ü

Üye silindi 38992

Guest
Her bitkinin en üst boğumdaki el kadar 2 tane fan yaprağı var ya, onları kes kankam. Yan dallar ışık alsın, gelişsin. Saksının içinde kalan ve yan dalların ışık almasını engelleyen fan yapraklarını da kesebilirsin. Birde grow ve bloom vermeye devam. Eline sağlık kızlar çok güzel görünüyor.

İstanbul

Müptezel
Her bitkinin en üst boğumdaki el kadar 2 tane fan yaprağı var ya, onları kes kankam. Yan dallar ışık alsın, gelişsin. Saksının içinde kalan ve yan dalların ışık almasını engelleyen fan yapraklarını da kesebilirsin. Birde grow ve bloom vermeye devam. Eline sağlık kızlar çok güzel görünüyor.
falan filan tamda rumuzuna yakısır yorumlamıssın helal sana

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    +1
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ***** hahahaha** ****** ** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ** *** **** ** hahahaha*****
  • R raw.w33ds:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • R raw.w33ds:
    ******** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******* ** **** ********** ******* ** ** ** *** ******* ********** ********* ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
    ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** ***** ****** *********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ******* ****** hahahaha** ***** ******** hahahaha********** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** *** *** **** *** ******* ** ******** ***** ******** ***** **** hahahaha *** *** ****** ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** *****
    ***** ***** ***** ** **** ******* ********** ** **
    ** ** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ********** ** hahahaha ********** *****
    *** ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha * ****** **** ******* ** **** hahahaha** ****** ******* hahahaha *** hahahaha** ******* hahahaha ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* **** ****** ******* ****** ******
    NewGardener NewGardener: ****** ***