photo iç mekan

köksalbaba

Yeni üye
süre 28 gün oldu bitki büyümüyor arkadaşlar yaprak uçlarında hafif kararma var neden olur üstad var mı yardım edebilecek
photo
torf toprak migrosdan aldım içinde solucan gübresi torf coconat lifleri detay isterseniz tam yazarım
ışık 250w 80 cm mesafede ışık 4200k 21k lümen ayar full ampül balasttımda ayar olmadığı için fll açık döngü 18-6
nem 35 sıcaklık 24-25
gübreleme npk verdim , 100ml su 100 ml npk
kabin 50 genişlik 1m yükseklik
su günlük 100ml veriyorum altda varsa bazen vermiyorum bile
verdiğim suyun ph 6,5
kökler üşümesin diye yerden yükselttim 10 cm
@Bandaleros @Night owl
@Yesil888 @pineapple express

Son düzenleme:

Bandaleros

Müptezel
kanka hps işinden anlamam ama migrostan aldıgın toprakla olmaz bu iş
plagron veya biobizz light mix toprak alman lazım
konun için sana yardımcı olabilecekleri ekledimbu cal-mag yazmaktan ben gercekten sıkıldıım ama herkeste aynı dert var
cal-mag takvıyesı lazım yapraktan
nemi %80 e cekmen lazım bol neme ıhtıyacın var
acılen nem makınası al kendıne buyuk olanları tercıh et mınımum 3 lt falan haznesı olan
1lt suya 1,5 ml cal-mag ekle
yapraklardan ph ayarlamadan gunde 2 kere yapraklarına spreyle cal mag ver 2 fıs fıs yeter
ışığını kısmanın yolunu bul yada daha da yukarıya as benım yorumlarım bunlar
@Yesil888 ustad sana daha cok yardımcı olur bence

hayırlı geceler öncelikle fotodan baktığım kadarıyla yaprakların aşağı sarkmış bu genelde ya fazla sulamdan yada az sulamdan kaynaklı oluyor.
şimdi toprağına baktığım çok sulamışın.
28. gün diyorsun bitki daha 5 6 günlük kalmış.
sulama aralığın nedir.
nem oranın nedir.
toprak tam kurumadan su verdiğin olduğumu fide halindeki kenevhir bitkisi fazla su istemez nemle beslenir daha çabuk gelişir.
toprak nedir lıght mix mi yoksa gübreli toprak mı ?
tahminim kökler fazla sudan boğulmuş.Kök çürümesi yaşıyor olabilir bitkin
tabiki tam teşhisi @Yesil888 üstadımız koyar.

Yesil888

Ordinaryüs
@köksalbaba Filizinde kök cürümesi var. Toprak tam kurumadan su verdigin icin, öyle hergün su verilmez. Toprak kuruyunc su verilir. Isik rengin yalnis, sana su anda 6500 k beyaz isik lazim. Nem cok düsük. Daha o filizi kökleri 6-7 ca asagi dogru büyümüstür, yan kilcal kökler cok azdir, hangi akla hizmet alttan su cikana kadar su veriyorsun. Köklerin gelismesi icin NPK gübresinin yaninda kök gelistirme gübreside vermelisin. Eger filizin büyüme sartlarini düzeltirsen, ve dogru sulama yaparsan, o filiz kurtulur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    çaylakyetiştirici çaylakyetiştirici: ***** *** ******* ****