Potasyum eksikliği ve önerileriniz

developer

Kıdemli Üye
Selam kankalar,

Kızlar 50. güne geldiler,

Birkaç gündür yapraklar potasyum eksikliği gösteriyor gibi:

pXYfUzb.jpg
tZWn7N1.jpg

Growkent'teki AN'nin ana ve yan besinler tablosuna birebir uymaya başladım. Yakın zamana kadar bir gübreli bir boş şeklinde sulama yapıyordum. Son üç sulamayı gübreli yaptım nitrojen eksikliği vardı düzeldi gibi. Şimdi de bu durum baş gösterdi. Normal midir, yapmam gereken bir şey var mıdır?

Teşekkürler.

JrGrow

Üye
suyun pH dikkat et kanka bu tür rahatsızlıklarda en önemli baş etken pH oluyor malesef sen istediğin kadar gübre ver pH yüksek olduğunda bitki alamıyor bu elementleri genelde baş sorun pH. iyi growlar

S

silas

Guest
Bitkin çiçeklenmede yada çiçeklenmeye girecek potasyum eksikliği var. Bilindik markaların bloom, PK (fosfor, potasyum) içeren gübrelerini kullanabilirsin.

developer

Kıdemli Üye
suyun pH dikkat et kanka bu tür rahatsızlıklarda en önemli baş etken pH oluyor malesef sen istediğin kadar gübre ver pH yüksek olduğunda bitki alamıyor bu elementleri genelde baş sorun pH. iyi growlar
pH 6.2

Uygun olduğunu düşünüyorum, teşekkürler.

Bitkin çiçeklenmede yada çiçeklenmeye girecek potasyum eksikliği var. Bilindik markaların bloom, PK (fosfor, potasyum) içeren gübrelerini kullanabilirsin.

AN kullanıyorum, sulamayı bir gübreli bir boş şeklinde yapıyordum, şimdi hep gübreli yapıyorum. O zaman biraz daha bekleyelim belki bu düzen gerekli potasyum seviyesine ulaştırır. Teşekkürler.

S

silas

Guest
pH 6.2

Uygun olduğunu düşünüyorum, teşekkürler.

AN kullanıyorum, sulamayı bir gübreli bir boş şeklinde yapıyordum, şimdi hep gübreli yapıyorum. O zaman biraz daha bekleyelim belki bu düzen gerekli potasyum seviyesine ulaştırır. Teşekkürler.
Yeteri miktarda gübre kullandığını düşünüyorsan, flushla önce. PH 'a dikkat et kanka, bitkinin tamamını göremedim ama saksını mutlaka büyüt autoysa 12 photoysa en 18 lt saksıya aktar

developer

Kıdemli Üye
Kanka bitkinin son hali:

Yakın zamana kadar bir bolu bir boş gübre verdiğimden şuan flush yapmama gerek olmadığını düşünüyorum toprağın PPM değeri o kadar yüksek değil şuan. 3-4 sulamadır full gübreliye geçtim. Saksılar 11L.

Şuan en iyi seçenek biraz beklemek gibi gözüküyor, yeni düzenle potasyum değerlerinin de zamanla oturmasını umuyorum.

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka bitkinin son hali:

Yakın zamana kadar bir bolu bir boş gübre verdiğimden şuan flush yapmama gerek olmadığını düşünüyorum toprağın PPM değeri o kadar yüksek değil şuan. 3-4 sulamadır full gübreliye geçtim. Saksılar 11L.

Şuan en iyi seçenek biraz beklemek gibi gözüküyor, yeni düzenle potasyum değerlerinin de zamanla oturmasını umuyorum.
Kanka potasyum falan eksikligi bir yana ciceklerin heybeti bir yana,bol hasatlar guzel duruyor baya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ******** ***** hahahaha ******** *** ********* ******** ********* ***** **** ******* ******* ** ***** **** ********** ******* ** **** ****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** ** hahahaha* ***** ***** ***** ***** ***** hahahaha** hahahaha* * ****** **** ***** **
    ******** ** hahahaha* ***** ***** ***** ***** *** ******* ******** hahahaha***** ****** hahahaha* ** *
    ***** **** ****** ********** hahahaha **** *******
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ** ** ***** ******* *** ********* ** *****
    hahahahahahahaha ** ** **** ******* **** hahahahahahahaha*** ** ** ******** **** *****
    ***** ***** hahahaha* ***** *** ********* ** *****
  • Coke Coke:
    ***** ****** **** ****** ***** ** ******* ** ****** ** ******** ** *** **** ***** **** **** ****** ***** ********* *****
    hahahahahahahaha ** ** **** ******* **** hahahahahahahaha*** ** ** ******** **** ***** **** **** ********** hahahaha****** ********* hahahaha***** ****** ****** ****** ********
    ***** ***** ****** ******* ******* ** **** **** ********** hahahaha****** ********* hahahaha***** ****** ****** ****** ********
  • Coke Coke:
    ** ***** ** ********** ** ***** hahahaha****
    ** ******** ****** **** **** ***** hahahaha**
    **** ****** hahahaha***** ********** ***** **** **** hahahaha* ****** ** ****** ********* hahahaha ******
    +1
    +1
  • K Ksksjssjjsj:
    ********** * ****** ***** hahahaha
  • K Ksksjssjjsj:
    ***** ******** ***** ** ** ** hahahaha ***** ** ** *** hahahaha **** ******* ***** **** ********** ****** * **** ********** ****** *** * ** ******** **** **** ** hahahaha** ** ***** ** ********** ** ***** hahahaha****
  • K Ksksjssjjsj:
  • Coke Coke:
    ** **** ****** hahahaha** ** hahahaha** ****
    *** ***** ***** hahahaha ***** **********
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahaha** hahahaha****** ***** hahahaha *** ***** *** ******* ******* ******** hahahaha ********** ******** ***** ***** ***
  • Coke Coke:
    *** ********* hahahaha** ********** *** ******** *** ***** *** ******* hahahaha* ***** ****** hahahaha ********* hahahaha ******
  • Coke Coke:
    *** ***** ***** hahahaha ***** ********** ***** ****** hahahaha* *** ****** **
    ***** ****** ***** *** ********** hahahaha**** ****** hahahaha* *** ****** **
    TabldotLife TabldotLife: ***** ****** ***** *** ********** hahahaha**** ****** hahahaha* *** ****** **