Potasyum Eksikliğimi Magnezyum Eksikliğimi ?

Arkadaşar selam 57. günde olan lemon ve 49. günde olan ak 47 bitkilerim  hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2 3 Gündür lemon haze bitkim hastalıklı  yapraklarında pütür pütür kahverengi lekeler var. Ph değerimde bi sıkıntı olmadığına eminim olsaydı ak de de bu sorunu yaşardım veya son 3 gündür cıkmazdı bu sorun cünkü toprağa ekildigi ilk günden beri 1 2 gün bekletilmiş musluk suyu veriuorum ( bulundugum semtin ph 6.7 6.9 arası + advanced nutrients bloom carbload kullanıyorum.   Internetten bktıgımda potasyum ekskliği veya magnezyum eksikliğine benziyor benzemiyor hatta aynısı bu neden olur ? Bunun çözümü nedir ?  Aksam 12 litrelik lemon haze saksıma 36 litre 1 gün bekletilmiş temiz su ile flush yapıcam varmıdır baska yapılması gereken ? 
Akşam yaprakların net fotosunu çekicem 

Netten buldugum kadarıyla aynı su sorun

https://www.dudegrows.com/spotting-problem-potassium-grow/    ( en sağdaki 3. yaprak gibi )

Cvp: Potasyum Eksikliğimi Magnezyum Eksikliğimi ?

Blackbalrog' Alıntı:
Knk çözümünü bulursan yeşillendirsene

kanka kasaptan minnet eyleyeceğimize kendi s*kmizi kesip yeriz  cözüm flush  dün 12 litre saksıma 36 litre suyu boşlttım o güzel limon kokuları burnuma gelirken tüm o sikindirik ypraklarını da b güzel kestim % 30 40 kadarını. Suanda 12 tane tepe kelle yemyeşil sağlıklı bir şekilde büyüyyor. Sabah baktıgımda kendine gelmişti bugün yokum yarın bakıcam durumlarına tekrar haber verırım.

ZIVANA

Yeni üye

Baba Haze' Alıntı:
Blackbalrog' Alıntı:
Knk çözümünü bulursan yeşillendirsene

kanka kasaptan minnet eyleyeceğimize kendi s*kmizi kesip yeriz  cözüm flush  dün 12 litre saksıma 36 litre suyu boşlttım o güzel limon kokuları burnuma gelirken tüm o sikindirik ypraklarını da b güzel kestim % 30 40 kadarını. Suanda 12 tane tepe kelle yemyeşil sağlıklı bir şekilde büyüyyor. Sabah baktıgımda kendine gelmişti bugün yokum yarın bakıcam durumlarına tekrar haber verırım.

Bendede soldaki resim gibi oldu bende flush attım 1 hafta önce canavar gibi yani bu teşhisi koyup flush çok işe yarıyor besin yanıklarımda vardı onlarda kayboldu hasatın bol kanka.

ZIVANA' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

Bendede soldaki resim gibi oldu bende flush attım 1 hafta önce canavar gibi yani bu teşhisi koyup flush çok işe yarıyor besin yanıklarımda vardı onlarda kayboldu hasatın bol kanka.

Aynen kankam bitkide ne sorun olursa olsun flush %90 cözüm arkadaşlar. Bende pph ölcer falan yok kankam ölcmüyrum ama dün bitkiye 10. litreden sonra suyu dökmeye başlayınca alttan akan suyun rengi koydugum gübrelerin rengiydi bildiğin bi  1 litre gübre akmıştır onlar aktıkca bende rahatladım tabi. + Sentetik gübre kullanıyorum (sens,i  bloom a b ) ondan dolayı son 2 hafta flush atıcaktım zaten bu şekilde 3. flushı atmakta iyi oldu sentetikle ne işimiz olur kral sonucta =)

ZIVANA

Yeni üye

Baba Haze' Alıntı:
ZIVANA' Alıntı:

Aynen kankam bitkide ne sorun olursa olsun flush %90 cözüm arkadaşlar. Bende pph ölcer falan yok kankam ölcmüyrum ama dün bitkiye 10. litreden sonra suyu dökmeye başlayınca alttan akan suyun rengi koydugum gübrelerin rengiydi bildiğin bi  1 litre gübre akmıştır onlar aktıkca bende rahatladım tabi. + Sentetik gübre kullanıyorum (sens,i  bloom a b ) ondan dolayı son 2 hafta flush atıcaktım zaten bu şekilde 3. flushı atmakta iyi oldu sentetikle ne işimiz olur kral sonucta =)
Kankacım ben akan renge dikkat etmedim ama bundan sonra bir flush atarsam edicem :). Kızlar ne kadar sağlıklı biz okadar mutlu vallahi bende hesi marka kullanıyorum son 2 hafta flusha çok önem vericem tat olarak çok fark ediyor sentetik bizi bozar :).

Baba Haze' Alıntı:
ZIVANA' Alıntı:

Kankacım ben o renge dikkat etmedim ama bir daha flush atarken dikkat edicem :). Su ph bu işte çok önemli bir çok sorun ph düşük veya yüksek oluşmasından dolayı oluşuyor ona dikkat etmeni öneririm :) bende hesi marka kullanıyorum son 2 hafta flush önem vericem içim ve tat olarak çok fark ediyor dediğin gibi sentetikle bizim ne işimiz  olur :).

Baba Haze' Alıntı:
ZIVANA' Alıntı:

Kankacım ben o renge dikkat etmedim ama bir daha flush atarken dikkat edicem :). Su ph bu işte çok önemli bir çok sorun ph düşük veya yüksek oluşmasından dolayı oluşuyor ona dikkat etmeni öneririm :) bende hesi marka kullanıyorum son 2 hafta flush önem vericem içim ve tat olarak çok fark ediyor dediğin gibi sentetikle bizim ne işimiz  olur :).

Simtozu

Üye
Tuz birikintisi bendede oldu acayip canımı sıkıyordu flush ile düzeldi sadece bu tek bitkide oldu

Hunlu' Alıntı:
babahaze nerelerdesin moruk? sırra kadem bastın yoksun piyasalarda? bitkiler iyidir umarım?

kanka allaha cok sükür herşey yolunda pek aktif olamıyorum işlere güçlere  yoğunluk verdim. bitkilerinde 1 haftası kaldı saat saat gözlemliyorum trikomlarını haftaya makası vurucam. Sen nasılsın iyisin inşallah ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****