Ppm sorunu tecrübeli kankalar yardım

Selam arkadaşlar bitkilerimi daha 10 dk önce suladım merak ettim bir ppmini ölçim dedim bloom gübrelerine ek bazı gübreler verdim ppm 1800 çıktı ve bu olması gerekenin çok üstünde diye biliyorum 1.2 litre sulama yaptım sorun olursa hemen önlemini alayım yaprak uclarında sararma var gördünüz gibi 2 gün önceki gübrede fazla verildi muhtemelen

Organik

Kıdemli Üye
Gübre miktarlarını biraz abartmışsın yada gübreden sonra boş sulama sıklıgını az yaptıgın için içerisindeki miktarlar artmış şimdi biraz gözlemle ben her zaman derim uçlarda olan yanık ideal bir yanıktır bence evet istemeyiz ama maksat komple toksitlenmeye dönüşmesin en kötü ufak çaplı bir flush atabilirsin bu toparlıycaktır çiçekteler bir sonraki gübrelemende grow gübrenden verme birde hangi marka gübreler kullanıyorsun onuda öğrenebilirsem net yardımcı olurum sana

Gübre miktarlarını biraz abartmışsın yada gübreden sonra boş sulama sıklıgını az yaptıgın için içerisindeki miktarlar artmış şimdi biraz gözlemle ben her zaman derim uçlarda olan yanık ideal bir yanıktır bence evet istemeyiz ama maksat komple toksitlenmeye dönüşmesin en kötü ufak çaplı bir flush atabilirsin bu toparlıycaktır çiçekteler bir sonraki gübrelemende grow gübrenden verme birde hangi marka gübreler kullanıyorsun onuda öğrenebilirsem net yardımcı olurum sana
Aynen abarttım biraz bilmeden oldu kanka baktım sarılar fazlalaşıyor ozmn 1 litre phli revive vereyim bir sonraki gübreleme takvimime göre çalmag ve rhino skin verecektim bir aksilik olmazsa gübre an serisi atami bloom bastic var ama daha kullanmadım

Organik

Kıdemli Üye
Aynen abarttım biraz bilmeden oldu kanka baktım sarılar fazlalaşıyor ozmn 1 litre phli revive vereyim bir sonraki gübreleme takvimime göre çalmag ve rhino skin verecektim bir aksilik olmazsa gübre an serisi atami bloom bastic var ama daha kullanmadım
Bence şöyle yap 10-15litre phı ayarlı su ile güzelce ufak bir flushla alttan aksın son su verişinde revive ekleyip ver ve sonra bitkini sal güzelce kuruyunca toprağın yine standart takvimine dönersin birde an serisiyse micro ve grow gübreni bir tık az ver ondan sonraki sulamanda sonra normale çekersin toparlıycaktır bol hasatların olsun korkulucak birşey yok çokta merak etme toparlar ^^

Bence şöyle yap 10-15litre phı ayarlı su ile güzelce ufak bir flushla alttan aksın son su verişinde revive ekleyip ver ve sonra bitkini sal güzelce kuruyunca toprağın yine standart takvimine dönersin birde an serisiyse micro ve grow gübreni bir tık az ver ondan sonraki sulamanda sonra normale çekersin toparlıycaktır bol hasatların olsun korkulucak birşey yok çokta merak etme toparlar ^^
Bu dediğini hemen yapim mi yoksa gözlemleyip duruma göremi yapim ustad

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
çiçeklenmeye geçmiş çiçeklerin 1500 1800 ppm çok mu arkadaşlar yada iyi mi ben mi bilmiyorum sanki normal gibi biliyorum saksının altından çıkan ppm kaç ?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bir

saksı altından 1810 ppm çıktı
Toprak pH, PPM

Esrar bitkileri, tüm yapraklı ürünler gibi besin maddelerini gövdelerinden taşır. Kökler topraktan besin ve su çeken gözenekli yapılardır. Su ve besinler daha sonra bitki tarafından fotosentez ile yemek üretmek için kullanılır. Bu yemekler, kenevir bitkisinin yapraklardan çiçeklere ve kannabinoidlere kadar tüm yapısal unsurlarını etkiler. İnsanlar gibi, bitkiler de her gün çok fazla beslenebilir. Aşırı beslenirlerse, bitki belirli bir elementten çok fazla zarar görebilir, kökler kilitlenir ve bitki yiyeceklerle çevrili halde durur.

PPM devreye girer burada. Bir bitkinin ömrü boyunca kenevir bitkilerinin farklı beslenme ihtiyaçları var. Gelişimin her aşaması için optimal bir PPM seviyesi vardır. PPM'yi ölçmek için bir TDS veya EC metre kullanılması, bitkilerinizin tam olarak doğru miktarda besin almasını sağlamanın kesin bir yoludur.

Örneğin, bitkinin geç gelişim aşamada olduğunu varsayalım. 800 civarında bir PPM olmalı. Ph 6.0 - 6.5 arasında olmalı. Mesela geç gelişimde 1500 civarında PPM ve 5.3 pH'ı elde ederseniz, bitki zehirlenmesinin sınırındasınız demektir besin kitlenmesi olur bitkinizde, PPM 2 sulamada bi saksının altından akan su kontrol edilmeli yüksek işe flush atılmalı.

İşte bir kenevir bitkisinin farklı aşamaları için önerilen PPM seviyelerinin bir listesi

Fide Aşaması: 100-300
Fide aşamasında besinler gerçekten gerekli değildir. Biraz Kök Suyu her zaman yardımcı olur.

Erken Gelişim Aşama: 400-700
Buna klonlar da dahildir. Azot bu aşamada anahtar besindir.

Geç Gelişim Aşama: 700-850
Bitkiler NPK gerektirir. bitkisel evrenin sonunda istediğiniz dengeli NPK'yı elde etmek için iyi bir yoldur.

Erken Çiçeklenme Aşaması: 850-1200
Kenevir bitkisi bu noktada gerilecektir. Fosfor ihtiyacı artmaya başlarken Azot ihtiyacı azalmaya başlar.

Orta Çiçeklenme Aşaması: 1200-1500
Bu, bir kenevir bitkisinin en fazla yiyeceğe ihtiyaç duyduğu aşamadır. Sömekleri şişirrmek için Fosfor ve Potasyum'u arttırırken orta Azot seviyelerini korumak.

Geç Çiçeklenme: 1000-500-0
Geç çiçeklenme PPM'de bir azalma ile başlar. Olgunlaşma haftası boyunca, PPM yaklaşık 500 olabilir. Son olarak PPM sıfıra düşürülür. Bitkiler, kimyasallardan temizlemek için sadece su ile beslenir. Bu tadı iyileştirir ve sertliği azaltır.

Ec- Ppm dönüşüm tablosu

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Toprak pH, PPM

Esrar bitkileri, tüm yapraklı ürünler gibi besin maddelerini gövdelerinden taşır. Kökler topraktan besin ve su çeken gözenekli yapılardır. Su ve besinler daha sonra bitki tarafından fotosentez ile yemek üretmek için kullanılır. Bu yemekler, kenevir bitkisinin yapraklardan çiçeklere ve kannabinoidlere kadar tüm yapısal unsurlarını etkiler. İnsanlar gibi, bitkiler de her gün çok fazla beslenebilir. Aşırı beslenirlerse, bitki belirli bir elementten çok fazla zarar görebilir, kökler kilitlenir ve bitki yiyeceklerle çevrili halde durur.

PPM devreye girer burada. Bir bitkinin ömrü boyunca kenevir bitkilerinin farklı beslenme ihtiyaçları var. Gelişimin her aşaması için optimal bir PPM seviyesi vardır. PPM'yi ölçmek için bir TDS veya EC metre kullanılması, bitkilerinizin tam olarak doğru miktarda besin almasını sağlamanın kesin bir yoludur.

Örneğin, bitkinin geç gelişim aşamada olduğunu varsayalım. 800 civarında bir PPM olmalı. Ph 6.0 - 6.5 arasında olmalı. Mesela geç gelişimde 1500 civarında PPM ve 5.3 pH'ı elde ederseniz, bitki zehirlenmesinin sınırındasınız demektir besin kitlenmesi olur bitkinizde, PPM 2 sulamada bi saksının altından akan su kontrol edilmeli yüksek işe flush atılmalı.

İşte bir kenevir bitkisinin farklı aşamaları için önerilen PPM seviyelerinin bir listesi

Fide aşamasında besinler gerçekten gerekli değildir. Biraz Kök Suyu her zaman yardımcı olur.

Bitkiler NPK gerektirir. bitkisel evrenin sonunda istediğiniz dengeli NPK'yı elde etmek için iyi bir yoldur.

Kenevir bitkisi bu noktada gerilecektir. Fosfor ihtiyacı artmaya başlarken Azot ihtiyacı azalmaya başlar.

Bu, bir kenevir bitkisinin en fazla yiyeceğe ihtiyaç duyduğu aşamadır. Sömekleri şişirrmek için Fosfor ve Potasyum'u arttırırken orta Azot seviyelerini korumak.

Geç çiçeklenme PPM'de bir azalma ile başlar. Olgunlaşma haftası boyunca, PPM yaklaşık 500 olabilir. Son olarak PPM sıfıra düşürülür. Bitkiler, kimyasallardan temizlemek için sadece su ile beslenir. Bu tadı iyileştirir ve sertliği azaltır.

Ec- Ppm dönüşüm tablosu
Dostum ilk verdiğin ppm 'de saksıdan çıkan ppm'n onu çıkaracaksın doğru ppm'i böyle ölçeceğini böyle düşünüyorum eğer 1800 saksının altından çıktıysa ilk verdiğin ppm'eyle ölç kalan ppm çiçeğin aldığı miktardır diye biliyorum

Organik

Kıdemli Üye
Şöyle yap dostum flush girme bir sonraki gübrende micro ve grow gübrende verme bir bakalım duruma sadece bloom ver aman aman bir şey yok zaten bitkinde sadece dikkat etmen lazım tabloya göre gidersen yakarsın,temiz çözüm olsun kafamda soru işareti kalmasın diyorsanda dediğimi yap zaten flush değil yaptıgımız işlem saksının boyutuna göre bir şey sayılmaz bu miktarda yıkama toprağı senin tercihine bırakıyorum

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Toprak pH, PPM

Ec- Ppm dönüşüm tablosu

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Selam arkadaşlar bitkilerimi daha 10 dk önce suladım merak ettim bir ppmini ölçim dedim bloom gübrelerine ek bazı gübreler verdim ppm 1800 çıktı ve bu olması gerekenin çok üstünde diye biliyorum 1.2 litre sulama yaptım sorun olursa hemen önlemini alayım yaprak uclarında sararma var gördünüz gibi 2 gün önceki gübrede fazla verildi muhtemelen
Ppm 450-700 olmasi gerekiyor. Evet yaprak uclarindaki saralanma ve yapraklardaki kivrilma fazla gübreden kaynaklaniyor. Hemen gübreyi kes ve yapraklar normale dönünceye kadar PH 6-6,5 degerinde su ver. Ben PH 6 tercih ediyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **