Problemler üzerine düşük bütçeli öneriler

Pıtır

Üye
Merhabalar ustalar. Bugün 11. günümüzdeyiz ve büyümeye devam ediyoruz. Birkaç gündür yapraklarda biraz sararmalar oldu ve bunun sebebi hakkında forumdaki yazılardan biraz faydalandım. Öncelikle şuan nem makinesi termo ph ölçer 10 gündür ptt de rehin durumda gelecek umarım o zaman daha net veriler sunabilirim.

Şuan problemin sıcaklık ve nem olduğunu düşündüm ve sıcaklığı düşürmek adına birkaç hamle yaptım. Sulamayla ilgili de toprağın kuru kalmıyor oluşundan dolayı da olmuş olabilir diye düşündüm bir gün susuz bıraktım ve yeni çıkan yapraklarda bu sorun gözükmüyor. Kafam biraz karışık lütfen fotolara bakarak birkaç tavsiye

WhatsApp Image 2020-11-19 at 22.36.27 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-11-19 at 22.36.27.jpeg

son olarak da üstteki ve alttaki sizce aynı tohum mu? Sponsordan aldım iki farklı genetik hediye ettiler ama aynı poşetteydi biri sanki üsttedi indika??

S

silas

Guest
Toprak light mix mi?
Aşırı sık sulama yapıyorsun ve yanlış ph'ta su veriyorsun.
Ph metre ve ph down al, ayda 1 kalibre et, kullanmadığın zamanlar ucu suyun içinde kalacak şekilde beklet, kurumasın.
Sulama hakkında konuyu iyi oku;

Pıtır

Üye
Toprak light mix mi?
Ph metre ve ph down al, ayda 1 kalibre et, kullanmadığın zamanlar ucu suyun içinde kalacak şekilde beklet, kurumasın.
kanka toprak batmix baştan öyle almış bulundum malzemeler çok yakında elimde olacak. Bu toprak konusunda yapabileceğim bir şey var mı şuan bir de üstteki bitki sence sativa mı indica mı

S

silas

Guest
:D olmaz öyle kardeş, bitkiyi ilk 15 gün gübreli toprağa koyma bir daha, ondan dolayı yaprak uçların yanıyor. yazık etmişsin gereksiz yere büyümeyi yavaşlatmışsın. sativa indika ilk yapraklarda belli olmaz, biraz daha büyümesi gerek.

Pıtır

Üye
:D olmaz öyle kardeş, bitkiyi ilk 15 gün gübreli toprağa koyma bir daha, ondan dolayı yaprak uçların yanıyor. yazık etmişsin gereksiz yere büyümeyi yavaşlatmışsın. sativa indika ilk yapraklarda belli olmaz, biraz daha büyümesi gerek.
çok sağol yorumların için bitki ölmez değil mi bu toprakta

S

silas

Guest
alışır ölmez ama auto tohumsa başlarda sıkıntıya soktuğun için photoya göre daha olumsuz etkilenir.

Zmn123

Üye
Toprak light mix mi?
Kral burda ph metreyimi suyun icinde beklet diyorsun her gun neden bunu yapiyoruz anlamadim sonucta makine ac calistr

S

silas

Guest
Kral burda ph metreyimi suyun icinde beklet diyorsun her gun neden bunu yapiyoruz anlamadim sonucta makine ac calistr
Sıvı dolu cam probun kuru kalmaması gerekiyor o şekilde saklanır. Araştır istersen biraz benim uydurduğum bir şey değil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **