Projektör Saçmalığı :D

Mertali54

Doktor
eyvallah kanka yaşla arkadaşlıkla deilde, madem tartışma konusu oldu. herkes iyice aydınlansın diye konu netleşsin..

verilere bakıldıgında mavi spectrum, amber spectrum, kırmızı spectrum değerleri verilmiş. netice de hayatımızın büyük bir kısmı sayısal bilgilerle işleniyor, bu aldığımız nefes, baktığımız bitkinin gelişimi dahil.

Herkesin belirlediği konuştuğu ppfd değeri var örneğin; 300-600-1000 umol/s gibi..

Adam önerdiği projektörlerle gerekli lumeni yakalayıp bitkinin istediğini verdiğini düşünüyor.

Başka bir kankamız da bitkisinin öldüğünü düşünüyor. o zaman 2 seçenek var. ya arkadaş ölçüm vs. yapmadan bitkiye yeteri ışığı veremedi, ya da bu spectrum olayların hepsi BAŞLIBAŞINA hikâye..

konu hakkına GERÇEK anlamda bilgisi olan varsa, DETAYLI bir şekilde ışık, spectrum ve ışık bilgisini paylaşırsa o zaman birşeyler konuşulabilir.

Birisi çıkıcak benim olmadı diyecek, bir başkası çıkacak ben yaptım oldu diyecek...
Projektör ile bitki güzel büyümüyor ben bizzat yaşadığım ve denedim

Mertali54

Doktor
0.70 cm kare bir metre kare bile değil burda öncelikle 2 bitki ama benim gözüm doymaz iki bitki ile ben illa fazla yapacağım diyorsan en fazla 3 yaparsın gelelim ışık konusuna 500 watt cob LED yada 240 watt 281 b yada 301 modeli ise senin çadırına cuk diye oturur tavsiyem ise kesinlikle Samsung quantum board neden Samsung her şeyden önce diğeri yani cobled üstündeki fanlar çalıştığında 600watt gibi bir enerji çekecek ona göre elektrik faturası gelecek ama Samsung quantum board 240 watt çeker adada neredeyse 3 katı gibi bir elektrik faturası farkı olur bu yüzden Samsung quantum board ve alacağın lümen olarak cob LED e göre yar yarı ya fazla lümen alacağın kesin çünkü bende videosu var cob LED ile qb karşılaştırma videosu GB 301 modeli ile 500 w yada 600 watt cebled bizzat kendimde ölçüm ve benim için ölçen bir kardeşimiz den video geldi

Knka aklımda 281 modeli var hazır elimde de 150 w cob led var 3 bitkiye bakarım gibi,1 hafta içinde alıcam inşallah o zaman senle iletişime geçerim bana yardımcı olursan çok sevinirim
0.70 cm kare bir metre kare bile değil burda öncelikle 2 bitki ama benim gözüm doymaz iki bitki ile ben illa fazla yapacağım diyorsan en fazla 3 yaparsın gelelim ışık konusuna 500 watt cob LED yada 240 watt 281 b yada 301 modeli ise senin çadırına cuk diye oturur tavsiyem ise kesinlikle Samsung quantum board neden Samsung her şeyden önce diğeri yani cobled üstündeki fanlar çalıştığında 600watt gibi bir enerji çekecek ona göre elektrik faturası gelecek ama Samsung quantum board 240 watt çeker adada neredeyse 3 katı gibi bir elektrik faturası farkı olur bu yüzden Samsung quantum board ve alacağın lümen olarak cob LED e göre yar yarı ya fazla lümen alacağın kesin çünkü bende videosu var cob LED ile qb karşılaştırma videosu GB 301 modeli ile 500 w yada 600 watt cebled bizzat kendimde ölçüm ve benim için ölçen bir kardeşimiz den video geldi

Mertali54

Doktor
Knka aklımda 281 modeli var hazır elimde de 150 w cob led var 3 bitkiye bakarım gibi,1 hafta içinde alıcam inşallah o zaman senle iletişime geçerim bana yardımcı olursan çok sevinirim
Ben çok anlamasamda projektör kullanılan biriyken direk 240 watt 281 qb ye geçtim neden 281 açıkliyim fiyat aşağı yukarı 700 TL fark vardı ama ben alalı 1 hafta oldu bugün baktığımda zam gelmiş yaridmci olmaya calisirim

SentetikZenci

Müptezel
19. Günden selamlar. Evet bitkileri öldüreni bulduk PROJEKTÖRLERMİŞŞŞŞŞ AHUAHAUAHAU. Utanır mı arkadaş? Sanmam. Bana bu konunun altında giydirenler utanır mı peki? Neyse bizi bilen bilir, bu konuyuda hortlattık ama neyse.

150w Cob kullanıldı bu bitkide. Diğer 1 aylık bitkinin resmide önceki mesajlarda alın yapın karşılaştırmayı.

Shammy

Kıdemli Üye
19. Günden selamlar. Evet bitkileri öldüreni bulduk PROJEKTÖRLERMİŞŞŞŞŞ AHUAHAUAHAU. Utanır mı arkadaş? Sanmam. Bana bu konunun altında giydirenler utanır mı peki? Neyse bizi bilen bilir, bu konuyuda hortlattık ama neyse.

150w Cob kullanıldı bu bitkide. Diğer 1 aylık bitkinin resmide önceki mesajlarda alın yapın karşılaştırmayı.

Açtığınız konulardan sonra yapıp hasat almış biri olarak benide killandirdiniz cob led aldım denemek için ki projektör benim ilk deneyimim diyebilirim. Gerçekten cob led daha üstün diyebilirim bu konuda hakli olduğunu kabul ediyorum. ha benim bir taneydi projektör altında seninki gibi küçük kalıp ölmedi boyu 70 cm yaklaştı 80 gr da hasat aldım ama dediğim gibi cob led çok daha hızlı büyütüyor...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********