Purple Haze Sararmasına çözüm!

aliatif

Yeni üye
Merhaba kanka. 

Purple Haze Autonun 15. Günündeyim. Kızımın gelişimi gayet güzel fakat en alt yaprakların hepsinde sararma meydana geldi. Önemsemedim en alt yaprak sonra budarım diye şimdi bir üst yaprak ucuna çıktı bu sarılık. Daha da ilerlemesinden korkuyorum. 

Detay veriyim biraz müsadenizle:

1200 watt bestva led var. Bitki ile arası şuan 75 cm falan. (yukarı çıkarabilirim biraz daha)

İlk gübreli suyu dün verdim (tang çizelgesi). Gübreden önce pH 7.4 olan hazır su kullandım. 

12 litrelik airpot saksı. Kurudukça suluyorum. (4 günde bir yaklaşık) dün 3 litre verdim onun öncesinde bitki ufak diye biraz daha az verdim. 

Toprak plagron light mix

Sıcaklık 25-28 derece arası

Nem 50-60 arası değişiyor. 

http://imgur.com/UaeytQQ
http://imgur.com/eTHGB41
http://imgur.com/ZM8FAmP

Fotoğraflar da linkte kankalar. 

Normal midir bu sarılık veya önemsenecek derecede midir? Ne yapılması gerek. Fikri olan varsa yardımlarını esirgemesin  lütfen

Dumanınız bol olsun :)

T

tuna

Guest
Işık mesafesi iyi kanka, hatta 50cm'e kadar düşürebilirsin bitki ve ışık arasını.
Elini bitki mesafesine koy elini rahatsız edecek derecede, ışıktan sıcaklık gelmiyorsa o mesafe aralığı iyidir.
PH değerleri 6-7 arasında olursa daha iyi olur. Bitki besin emilimini tam yapar buda ileride farklı hastalıklara ve besin eksikliğine neden olmaz.
3LT.yi bir anda verdiysen kanka, çok fazla sulama yapmışsın. Yarısı akmıştır o suyun. Fazla sulama ve fazla gübreleme bitkiye yarardan çok zarar verir.
1. 2. Fotoğtaki yaprak ıslak toprakla temas ettiyse ışıkta yakmış olabilir kanka oarayı, yada ıslak toprakla temasla çürümüş olabilir.
Bitkin gayet güzel gözüküyor, şimdilik gübre takvimine göre gübre vermeye devam et.
Bir kaç hafta sonra tekrar detaylı bir fotoğraf atarsın ona göre çözümüne bakarız.

aliatif

Yeni üye
Çok teşekkür ederim kanka yorumun için. Dediğin suyla temas edip çürüme olayı mantıklı geldi. Daha da ilerlerse cal-mag kullanmayı da deneyebilirim.
Bu ph olayı ilk 2 hafta için öyle oldu zaten gübre sensi bloom perfect ph olduğu için artık ph derdi kalmıcak.
Suyu bir iki saat aralıkla falan mı veriyim peki kanka? 3 litreyi azar azar direk boşalttım ben. alta da 750 mL falan döküldü

T

tuna

Guest
Cvp: Purple Haze Sararmasına çözüm!

aliatif' Alıntı:
Çok teşekkür ederim kanka yorumun için. Dediğin suyla temas edip çürüme olayı mantıklı geldi. Daha da ilerlerse cal-mag kullanmayı da deneyebilirim.
Bu ph olayı ilk 2 hafta için öyle oldu zaten gübre bitcoin bloom perfect ph olduğu için artık ph derdi kalmıcak.
Suyu bir iki saat aralıkla falan mı veriyim peki kanka? 3 litreyi azar azar direk boşalttım ben. alta da 750 mL falan döküldü

PH perfect olayına çok güvenme derim kanka, çünki herkes buna güvenerek PH dikkat etmiyor bitkilerde besin eksikliği yaşanıyor. Sitede sorun yaşanlara dikkat edersen hiç birisi PH ayarlarına dikkat etmiyorlar.

Kanka toprağın üstten 1-3 cm kuruduğu zaman sulama yap. Airpot ve kumaş saksı biraz daha çabuk kuruma yapar. Bitkinin evrelerine göre 1-3 gün arasında sulama yap.
Mümkünse ışıkların açılmadan 30 dakika 1 saat önce sulama yap, ışıklar yanarken sulamamaya dikkat et. Işıklar yanarken suluyorsanda yapraklara su sıçramamasına dikkat et. Işık su sıçramış yaprağın o kısmını yakar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!