Quantum Board İle İlgili

Kankalar herkese merhabalar
Yurt dışı grow sitelerinde açılan günlükleri takip ediyorum ve adamlar ts600 ile 2-3 bitki
Ts 1000 ile 3-4 bitki bakıyor ve hasat verimi olarak gayet mâkul rakamlar elde ediyorlar merak ettiğim bi konu var sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.yakın zaman içerisinde fiyat ve ürün performansı olarak
Samsung 240W LM301 H modeli olan quantum board siparişi vereceğim. W|Lumen220) olarak en yüksek dim. Ayarında :52.800 lümen olarak geçiyor
Mars hydro ts serilerinde w/Lumen olarak hangi değeri veriyor baktım fakat bulamadım.Benim kafamdaki düşünceye göre LM301H çip olarak daha güncel bir model ve Ts1000 150W 2-3 bitkiye yetiyorsa
LM301H 240w 4 auto bitkiye rahat yeter düşüncesi içerisindeyim bu kondu hakkında bilgi sahibi birileri var ise yorumlarını bekliyorum PEACE ! ✌

Dostum yabancı forumları bende takip ediyorum bize oranla baya kalabalıklar yanlız çoğu, bitki tarım kültürünü bilmiyor forumlarında ki sorun hastalık vsvs konularına bak anlarsın yüzde 90 ı sulama ve sulamama konusunda hatalı

Dostum yabancı forumları bende takip ediyorum bize oranla baya kalabalıklar yanlız çoğu, bitki tarım kültürünü bilmiyor forumlarında ki sorun hastalık vsvs konularına bak anlarsın yüzde 90 ı sulama ve sulamama konusunda hatalı
Kanka bitki hastalıklarına felan bakmadım yabancı sitelerden günlük sitesi varya growdiares orda görüyorum ts600 ts1000 çadırları hep dolu adamların

Ü

Üye silindi 899

Guest
Kanka benm alanım 60x(derinlik)120x(genişlik)160x(yükseklik) benim kullandığım alan kendi alanıma 240qb yeticeğini düşünüyorum yetersiz kaldığını hissedersem 2-3 tane 50W 3000k torh ampul kullanıcam takviye olarak çiçekteyken

Alanına göre 240w board uygundur dostum. Yanlız sana naçizane önerim, yan yana optimum 2, maximum 3 olacak sekilde bitkileri konumlandırırsan, seni mutlu edicek hasadı alabilirsin..

Lumen hesabından çok ppfd map veriyor Mars hydro veya bu tarz ışıklandırma sistemleri.. Senin kullanacağın boardlar için de zaten en güzel derinlik 60 dır. Alacağın board 70cmx20cm boyutlarında olması lazım; ki bu da 120x60 alanı doyurur..

Alanına göre 240w board uygundur dostum. Yanlız sana naçizane önerim, yan yana optimum 2, maximum 3 olacak sekilde bitkileri konumlandırırsan, seni mutlu edicek hasadı alabilirsin..

Lumen hesabından çok ppfd map veriyor Mars hydro veya bu tarz ışıklandırma sistemleri.. Senin kullanacağın boardlar için de zaten en güzel derinlik 60 dır. Alacağın board 70cmx20cm boyutlarında olması lazım; ki bu da 120x60 alanı doyurur..
Aynen kanka zaten ışığı alıcağım yere de danıştım bu konu için kendi alanımı belirttim göndercekleri board’un ölçüleri 75x20 cm
Bende senin gibi düşünüyorum min3 max 4 sığdırabilirsem eğer saksıları koyup ortama bakıp karar vericem yorumun için teşekkür ederim.

Kanka bitki hastalıklarına felan bakmadım yabancı sitelerden günlük sitesi varya growdiares orda görüyorum ts600 ts1000 çadırları hep dolu adamların
B418210C-069D-4ACA-BBED-4ACD75CA7FF6.jpeg
Kanka ts600 var kabin kendi yapımım 50x100cm lux ölçümü yaptığımda sağ ve solda düşük değerler aldım (merkez 28000 kenarlar 3500 civarında) bende güzel geçen gelişim döneminden sonra işimi garantiye almak için 2x50w Cob Led 60cm levha üzerine yaptırıyorum 2 gün sonra gelecek gelişimde ts600 ciceklenmede hibrit devam edeceğim

_sansar

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 16101
Kanka ts600 var kabin kendi yapımım 50x100cm lux ölçümü yaptığımda sağ ve solda düşük değerler aldım (merkez 28000 kenarlar 3500 civarında) bende güzel geçen gelişim döneminden sonra işimi garantiye almak için 2x50w Cob Led 60cm levha üzerine yaptırıyorum 2 gün sonra gelecek gelişimde ts600 ciceklenmede hibrit devam edeceğim
kabinin duvarlarında kullandığın şey mylar mı yoksa alüminyum folyo falan mı? merkede 28k lux alıp kenarlarda 3.5k alıyosan yansıtıcın iyi olmayabilir bence.

_sansar

Üye
Dost 120x60 alan için dikdörtgen şekilde dizilmiş qb çok uygun, ışık kabinde çok güzel dağılacaktır. Yerinde olsam 3 auto bakardım yada kısa vegli 3 photo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B burap1:
  • B burap1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ********** ** **** ** ******** ********* **** **** *******
  • N NoStressKush:
    ** ******** ** ***** ****** ** ****** **** ******* * **** ****** ***** ******* ***
  • S sharkek:
    *** ***** ****** * **** ** ******* *** **
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ** *** ******* *****