Quantum Board hakkında yardım ?

cemsid

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Yavaş yavaş grow malzemelerimi topluyorum. Amazon üzerinden quantum board almayı düşünüyorum. Ama tabi her yeni bu işlere başlayan insan gibi ışık konusunda kafam allak bullak. Almışken biraz para ayırıp beni bir süre idare edecek bir şey almak istiyorum. Pişman olmak istemiyorum, çünkü 2. ışık alma şansım olmayacak. 1*1 ve 1,5*1,5 arasında bir kabin alacağım. Bir çoğumuz quantum kullanmaya başlamamıştır, forumda gördüm bir kaç kişi sipariş edeceğini söylemiş ama onlarda sanırım kullanmaya başlamamışlar. Ara ara girip açılan başlıklara bakıyorum. Auto yetiştireceğim. Bütün dönemler için bu ışıklar kullanabilir mi ? 

Almayı planladığım ürünler (link paylaşmak sorun değil diye paylaşıyorum) : 

https://www.amazon.com/Spectrum-lm301b-Board-Light-RED660nm/dp/B0817D5D6K/ref=pd_lpo_86_t_2/138-0194898-2991609?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0817D5D6K&pd_rd_r=15cb0ba9-675b-4d25-9695-d4eff7101157&pd_rd_w=uA4FW&pd_rd_wg=C0MGa&pf_rd_p=7b36d496-f366-4631-94d3-61b87b52511b&pf_rd_r=7Q5T4K6QG67EF93X73K5&refRID=7Q5T4K6QG67EF93X73K5&th=1

https://www.amazon.de/Spider-Farmer-Pflanzenlampe-Vollspektrum-Zimmerpflanzen/dp/B07TYM44D6/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2LZ639AN6Q6DA&dchild=1&keywords=quantum%2Bboard%2Bsamsung%2Blm301b&qid=1589975780&sprefix=quantum%2Bboard%2Bsamsu%2Caps%2C237&sr=8-1&th=1

Yetiştirme yapmayı düşündüğüm alan için bunalar çok fazla ,şuna da bakabilrisin diyebileceğin başka ışıklar var mıdır ? Açıkcası ingizliceye çok hakim değilim, yanlış anlayıp yanlış linkte koymuş olabilirim, affola. Ama derdim kısacası şudur : quantum board almak istiyorum, kabin ölçülerim yukarıda ki gibi sizce ne ışık kullanmalıyım ? 

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

criminalis

Yeni üye
Kanka 240 w lik qb 2 3 bitkiye yetiyor.
Tüm dönemler icin kullanabilirsin ama şuna dikkat et üstlerinde uv ir ledler var. Uv isiklarin büyüme döneminde kullanilmamasi tavsiye ediliyor. Yani uv ir ledlerin switchli olmasi önemli yani kapatip acilabilecek sekilde olmasi lazim. Ciceklemeye kadar uv falan kapali olacak.

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=8076 bu başlığı incele.

400w o kabine fazla

240w 3500k uv ir switch li modellerden kafana yatani alabilirsin.

cemsid

Üye
Eyvallah moruk. Ben de okudum buna benzer bir şeyi de onun için sormak istedim. Bazı yerlerde de her dönemde kullanılır yazıyor. Kafam karışıyor bazı bilgilerde. Türkiyede birisi var sanırım hazır swichle satıyor. Ben Almanyadan aldırmaya çalışacağım , olmadı o elemana yöneleceğiz.

criminalis

Yeni üye
Tr den alacagim kanka ben konuştum bayramdan sonra falan teslim alacam elden. Alinca inceleme tarzi bişey yaparım. Korona dan dolayı gübre, tohum, çadır da stok sıkıntısı var tr de ki tedarikçilerde. Işık olsa bile gubreler falan yok o yüzden acele etmiyorum. Sistemini ne kadar topladın bilmiyorum ama su korona olayi hafifleyene kadar ağırdan al ürünlerde seçenekler çoğalacak.

Cvp: Quantum Board hakkında yardım ?

Kanka ben lm301h aldım bir arkadasın tavsiyesiyle o çok iyi sonuç aldı. Haftaya gelmesini bekliyorum TNT ile gönderecekler

cemsid

Üye
criminalis' Alıntı:
Tr den alacagim kanka ben konuştum bayramdan sonra falan teslim alacam elden. Alinca inceleme tarzi bişey yaparım. Korona dan dolayı gübre, tohum, çadır da stok sıkıntısı var tr de ki tedarikçilerde. Işık olsa bile gubreler falan yok o yüzden acele etmiyorum. Sistemini ne kadar topladın bilmiyorum ama su korona olayi hafifleyene kadar ağırdan al ürünlerde seçenekler çoğalacak.

Aynan öyle olacak . Stokta hiç bir şey yok, olanlarda çok pahalı. Geçen hafta 1250 lira olan çadır bu hafta 1600 olmuş. Muhtemelen fiyatlar artacak gibi stoklar gelsede.
Yusufyusuf19691' Alıntı:
Kanka ben lm301h aldım bir arkadasın tavsiyesiyle o çok iyi sonuç aldı. Haftaya gelmesini bekliyorum TNT ile gönderecekler
Moruk linki var mı aldığın ürünün ?

9 günde elime ulaştı aldıgım ürün gayet dogru seçim yapmısım. İngilizceni varsa Alibaba dan yazın 1 tanede olsa veriyorlar.daha uygun fiyat

karanfilyedi

Yeni üye
cemsid' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Yavaş yavaş grow malzemelerimi topluyorum. Amazon üzerinden quantum board almayı düşünüyorum. Ama tabi her yeni bu işlere başlayan insan gibi ışık konusunda kafam allak bullak. Almışken biraz para ayırıp beni bir süre idare edecek bir şey almak istiyorum. Pişman olmak istemiyorum, çünkü 2. ışık alma şansım olmayacak. 1*1 ve 1,5*1,5 arasında bir kabin alacağım. Bir çoğumuz quantum kullanmaya başlamamıştır, forumda gördüm bir kaç kişi sipariş edeceğini söylemiş ama onlarda sanırım kullanmaya başlamamışlar. Ara ara girip açıla başlıklara bakıyorum. Auto yetiştireceğim. Bütün dönemler için bu ışıklar kullanabilir mi ? 

Almayı planladığım ürünler (link paylaşmak sorun değil diye paylaşıyorum) : 

https://www.amazon.com/Spectrum-lm301b-Board-Light-RED660nm/dp/B0817D5D6K/ref=pd_lpo_86_t_2/138-0194898-2991609?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0817D5D6K&pd_rd_r=15cb0ba9-675b-4d25-9695-d4eff7101157&pd_rd_w=uA4FW&pd_rd_wg=C0MGa&pf_rd_p=7b36d496-f366-4631-94d3-61b87b52511b&pf_rd_r=7Q5T4K6QG67EF93X73K5&refRID=7Q5T4K6QG67EF93X73K5&th=1

https://www.amazon.de/Spider-Farmer-Pflanzenlampe-Vollspektrum-Zimmerpflanzen/dp/B07TYM44D6/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2LZ639AN6Q6DA&dchild=1&keywords=quantum%2Bboard%2Bsamsung%2Blm301b&qid=1589975780&sprefix=quantum%2Bboard%2Bsamsu%2Caps%2C237&sr=8-1&th=1

Yetiştirme yapmayı düşündüğüm alan için bunalar çok fazla ,şuna da bakabilrisin diyebileceğin başka ışıklar var mıdır ? Açıkcası ingizliceye çok hakim değilim, yanlış anlayıp yanlış linkte koymuş olabilirim, affola. Ama derdim kısacası şudur : quantum board almak istiyorum, kabin ölçülerim yukarıda ki gibi sizce ne ışık kullanmalıyım ? 

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

criminalis' Alıntı:

Yusufyusuf19691' Alıntı:

https://tr.aliexpress.com/item/33006404204.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1f534c4d4aFqqX
Buradan 430 dolara aldım TNT ile yolladı ve 3200 tl kadar bi fiyat çekti karttan her neyse asıl konuya döneyim ben adama yazdım böyle böyle çok vergi çıkıyor vs diye bunun bi yolunu bulalım dedim 60 dolar yaz lütfen faturaya dedim öyle yaptı ve bugün an itibari ile 80 lira gümrük vergisi ödeyip ürünü gümrükten çektirdim :==))

Dostum açıkcası korkmustum fakat gelince içim rahatladı. Çok başarılı malzeme kalitesi olarak. vergide cıkmadı gümrükte ilginc.

cemsid

Üye
Texasli_Shevket' Alıntı:
@[size=small]Yusufyusuf19691https://tohumsuz.com/member.php?action=profile&uid=16521 kanka ürünü deneme fırsatı buldun mu ? alüminyum kalitesi nasıl ısı problemi var mıdır ?[/size]

Dostum peki ürünü kullanma prensibi nedir ? UR ve UV leri ayrı ayrı çalıştıracağın bir anahtar var mı üzerinde ? Yoksa tüm ışıkları açıp her dönem mi kullanıyorsun? Bu arada senin aldığın linkten artık Türkiye'ye gönderim yokmuş, öyle yazıyor :)

jackherermi

Yeni üye
[font="Open Sans", sans-serif]lm301B  lm301H bunlardan h olanı sunlike mi acaba b yada h olaninla aynıydı teknolojisi  osram kullanılmış bi led vardi bende.[/font][font="Open Sans", sans-serif] araya kırmızı ledlerden atmış azda olsa baya baya iyidi oda  firmaya bu kırmızı ledler neden ekli diye sorduğumda firmaya  normalinde bu ledlerde ful spectrum ama yeterli değil birazda olsa kırmızı led ekliyoruz ki kırmızı varken gölgede yada aksam üstü güneş az olarak algılıyor fotosentezi fazla yapmanın derdine düşüyor demişti bitki bi nevi teşvik yani uv de iki leddende var diye biliyorum uv kızlara biraz zarar veriyor buseferde yine teşvik isleri sağlıklı olacak çabası aynı vantilatör ile bitkiyi haraketlendirdikçe mucadele ederken gövdesinin dallarının erken kalınlaşması gibi[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]Samsung ve seoul de tek ledin icinde hem uv ır vs ne ararsan var 2019 da cikan sunlike olanına bakın tam güneş taklidi bu iki markada var ama hangi led modelinde var bilmiyorum. ben gersan demirled den aldım Büyük  seralara iş yapan bi firma  şu an kullandığım ledide  aynı firmadan aldım  baya performanslı samsung da hangi modelde var merak ettim bilen varmı samsung sunlike olan modeli? [/font]
[font="Open Sans", sans-serif]Uv işini de merak etmiştim buda  trikom olayını bitkide fazla üretiyor zarar görüyorum derdine[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]Yoksa pistilmiydi?[/font]

Alibaba’dan satıcı ile iletişime gecerek 1 adet verdiler.IR ve UV kapalı şuan hangi dönemde kullanılması gerektiği konusunda her kafadan bi ses çıkıyor. İkiside açılıp kapanabiliyor.

criminalis

Yeni üye
Yusufyusuf19691' Alıntı:
Alibaba’dan satıcı ile iletişime gecerek 1 adet verdiler.IR ve UV kapalı şuan hangi dönemde kullanılması gerektiği konusunda her kafadan bi ses çıkıyor. İkiside açılıp kapanabiliyor.

Uv nin veg doneminde zararli olduğu söyleniyor. Auto bitki de ciceklenme başladıktan sonra acilmasi photo bitkide 12 periyoduna gecis ile acilmasi oneriliyor.
Auto bitkilerde ir isiklar ciceklenmeyi tetiklediği icin erken ciceklenmeye girme vs gibi seyler oluyor. Veg döneminde kapali olmasi gerekli diye biliyorum yabanci forumlardan ve burdan öğrendiğim kadariyla.

jackherermi

Yeni üye
darkbiohazards' Alıntı:
Güneşte UV IR devamlı var ve açıp kapatılmıyor. 
criminalis' Alıntı:
Uv nin veg doneminde zararli olduğu söyleniyor. 
Bu yetiştirme işinde kabinlerde doğayı taklit etmeye çalışımıyormuyuz ? O zarar da lazım değil mi bide butarafdan bakalım 

Bitkinin kabindeyken doğadaki gördüğü bazı zararları kendimiz  insan eliyle uygulayıp bilinçli bi şekilde strese sokup verimi ve bitkinin direncini arttırmak bu işin püf noktası gibi algıladım bende forunda okuduklarımdan

cemsid

Üye
criminalis' Alıntı:
Yusufyusuf19691' Alıntı:

Uv nin veg doneminde zararli olduğu söyleniyor. Auto bitki de ciceklenme başladıktan sonra acilmasi photo bitkide 12 periyoduna gecis ile acilmasi oneriliyor.
Auto bitkilerde ir isiklar ciceklenmeyi tetiklediği icin erken ciceklenmeye girme vs gibi seyler oluyor. Veg döneminde kapali olmasi gerekli diye biliyorum yabanci forumlardan ve burdan öğrendiğim kadariyla.

Yani o zaman bu IR+UV boardlar sadece çiçeklenme dönemin demi kullanılmalı ?

growerLand

Yeni üye
Cvp: Quantum Board hakkında yardım ?

Valla kardes amazondan alirsan alirsan dunya para kargo odersin en az aldigin urun kadar aliexpresten almani tavsiye ederim bir syru alip olumlu yorum yapan var.
https://m.tr.aliexpress.com/item/33047169971.html?pid=808_0011_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.33047169971&aff_trace_key=ef5a56fa84c1410f8f688ea3668193af-1585929623480-03968-5vBAQyBA&aff_platform=msite&m_page_id=4622amp-OwOaSJYnhm2s-6Yma2pLqg1591284718715&browser_id=46c2ef15b5a7492e9b48da647c0fe776&is_c=N

Ornek bunu alabilirsin yorumlarini yorumlarini oku. Ucretsizde kargo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1