Quantum Board

Gonbeo

Yeni üye
Kankalar selam yxo dob ledlerle işimi görüyorum ama uzun zamandır quantum board araştırıyorum. Öncelikle quantum board u kendimiz yapabilirmiyiz elektrikçi arkadaşım var ledleri alabileceğim bir site var mı bilen varsa çok iyi olur daha ucuza yapabilirim belki.Diğer sorum ise fiyat performans ürünü 5 bitkiye yetecek bir quantum board önerisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler kankalar

Kendin yapamazsın kanka o yeni nesil smd çipleri pcp karta farklı bir metodla işliyorlar. Fabrikasyon bir işlem yani. Elle tek tek dizilecek bir mevzusu yok.
5 bitki için maksimum verimi alıyım diyorsan 600wlık bir quantum board bakabilirsin. 480watt da işine yarar.

S

silas

Guest
Led, PCB, driver, soğutucu kasa aslında kolay, fikir olması için bu adresten başlayabilirsin.

Gonbeo

Yeni üye
Kendin yapamazsın kanka o yeni nesil smd çipleri pcp karta farklı bir metodla işliyorlar. Fabrikasyon bir işlem yani. Elle tek tek dizilecek bir mevzusu yok.
5 bitki için maksimum verimi alıyım diyorsan 600wlık bir quantum board bakabilirsin. 480watt da işine yarar.
Kanka önerdiğin marka model var mı ?

Onlar uzun ömürlü olmaz kanka driver yok güya kendinden driverli ama hikaye bir meanwell veya bir invetronics veya bir truefull driver olması lazım bu çipleri maksimum verimde kullanmak için. Ayrıca soğutucu incecik ve kıytırık. Biraz kullandıktan sonra verimi düşer bunların

selam dostum aynı sorunu bende yaşıyordum https://www.sahibinden.com/ilan/iki...watt-quantum-board-garantili-868302308/detay/ bu ilandan quantumboard satın aldım yarın gelicek size bilgi veririm konu hakkında olumlu olumsuz

Kanka adam ilan açıklamasında yanlış bilgi vermiş insanları gaza getirmeye çalışmış 400 watt hpsye eş değer lümen gücü diye bir şey yok. Bir kere bu ürün 24.000 lümen 400 watt hps ise ortalama 50.000 lümen verir e hani 400 watt hpsye eş değer lümen veriyordu ? Ne de olsa insanlar bu konuları ayrıntılı bilmiyor diye herkes ağzına geleni yazıyor. Bu ürün gelse gelse 250watt hpsye eş değerdir.

Ayrıca açıklamada başka çelişkiler de var boardın bileşenleri olarak 3000K + + 450NM + 660NM + 730NM) demiş
450 nm UV 730 nm ise IR ışınıdır.
Ama resimlerden ve videodan göründüğü üzere bu boardda UV ve IR yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    **** **** hahahaha *******
  • Night owl Night owl:
    ** *** ********* ********** ********* hahahaha ** ****** *** *** **** *** ********* ****** ********* ***** ****** ** *****
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
  • zero00 zero00:
    ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****