Rüya kabinim sonunda online

LucaChangretta

Kıdemli Üye
Selam dostlar hali hazırda olan düşük bütçeli kabinimi uzun zamandır fizibilitesini yaptığım kabine upgrade yaptım sonuçları konuyu güncel tutup paylaşıcam
Işık 750W mercekli cob led Link > 250W Cob Led 3x
Işık 1000W quantum board Link > Quantum board
Çadır Secret Jardin 300x150x200
Genetikler;
2x lemon haze
2x og kush
2x Grand daddy purple
Diğer ekipmanlar ;
750m3 karbon filtre fan seti upgrade yapıldı
Ph ölçer
Nem Ölçer
Toprak Lightmix
Gübre : AN grow micro bloom +big bud
Saksım şimdilik Bez saksı ama airpot a geçiş yapabilriim
En can alıcı nokta zaman ayarlı otomatik sulama sistemi projesini kendim oluşturup çizdim
Birkaç güne fotoğraflar eklenicek
Konuyu güncel tutucam takip edebilirsiniz
Toplamda 30Bin TL civarı masrafım oldu
_------------------------------------------------------_
Günlük
2 adet grand daddy purple 5. gün bir yavru topraktan çıkmakta baya zorlandı ama yüksek nem ile müdahale yapıp toparlattım
Resimler eklenicek
Grand Daddy purple birinci topping yapıldı 20.gün

3x Lemon
3x og kush 12.gün genel görünüm

Son düzenleme:

Geyve5454

Müptezel
Hocam bu alana yapmış olduğun havalandırma çok çok az üstelik ışık konusunda da 240w 4 tane spider koymuş olsan iyisinden daha verimli olur bu kabine ben 15 saksı sığdırırım

higthead

Jolly Green
Dostum setup genel olarak başarılı fakat 3 yanlışın var.

1- 1000wpro olan 105w prızden çekiyor ve 1 bitkilik.
2- cobled 250w 3x her cobledı 1 bıtkı uzerıne konumlandırıcaksın 3 bitki eder. 1 bitkide yukarıdaki 1000w proyu konumlandırsan 4 bitki için okydir. 2 bitkilik ısık açığın var.
3- 150x300x200 gibi devasa kabine ve büyük hava hacmine sahip 360lık set komple yanlış. 360lık set 80x80 de kullanılır gerısını sen düşün=)

sana tavsiyem ışık için cobledlerle uğraşıp sıcaklıklarıyla uğraşıcagına butcen uygun ise

Bu konuda ısık lınklerı vs var 4 adet 240w lm301h evo sonled cıplerını kullan kafan rahat olsun iletişime geç derim.

Havalandırman ise hem kabinine hemde hava hacmine hemde 6 bitkilik koku yoğunluğun için. Eğer fazla bitki ekleseydin bu 2200m3h sete kadar çıkardı.

Girişin ise

yada 2 adet ama aksıyel tıpı fan bu kabıne cok amatör kacar karar senin

Bu ürünleri neden paylaşım yaptım kabinine göre kullanılcak ürünleri gör veya bir başkası görsün diye. Sen setup ı kurmuşssun başarılı olman dileğiyle güzel growlar.

Ve yine ve herzaman söylüyoruz ilk başlıyanların düştüğü hata ise ilk başta kabin seçip sonra kabin ıcını doldurmakla uğraşmalarıdır. Önce kabin yerine yapıcagınız bitki adetine göre kabin ısık havalandırma araştırması yapın ki kabin aldıktan sonra içini doldurmakla uğraşmayın.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bestvanın kendi sitesinden 2 adet 200w bat seriside iş görür bu sisteme ben 1000pro ile iki auto yaptım ak47-112gr Gorillaglue-87gr kuru trimlenmiş aldım daha sonra aynı lambadan birtane daha alıp yine 2 auto yaptım ak47-140gr Northernlights-120gr kuru trimlenmiş aldım yani uçurum olmuyor arada ama photoperiod da bide vegi uzun tutacaksan tek çiçeklik lambadır diyebiliriz başarılımıdır evet bestva çok başarılıdır sana bi marshydroyu aratmaz, havalandırma zayıf bencede ayrıca bide blauberg ducto200 hava beslemesi ister dışardan temiz hava çekmek için, ayrıca büyük kabin demek nemi zor tutturmak demek çift nem makinesi lazım sana ilk 3-4 hafta yoksa %50 üzerine çıkamazsın diye tahmin ediyorum tek makine ile

LucaChangretta

Kıdemli Üye
Dostu
Dostum setup genel olarak başarılı fakat 3 yanlışın var.

1- 1000wpro olan 105w prızden çekiyor ve 1 bitkilik.
2- cobled 250w 3x her cobledı 1 bıtkı uzerıne konumlandırıcaksın 3 bitki eder. 1 bitkide yukarıdaki 1000w proyu konumlandırsan 4 bitki için okydir. 2 bitkilik ısık açığın var.
3- 150x300x200 gibi devasa kabine ve büyük hava hacmine sahip 360lık set komple yanlış. 360lık set 80x80 de kullanılır gerısını sen düşün=)

sana tavsiyem ışık için cobledlerle uğraşıp sıcaklıklarıyla uğraşıcagına butcen uygun ise

Bu konuda ısık lınklerı vs var 4 adet 240w lm301h evo sonled cıplerını kullan kafan rahat olsun iletişime geç derim.

Havalandırman ise hem kabinine hemde hava hacmine hemde 6 bitkilik koku yoğunluğun için. Eğer fazla bitki ekleseydin bu 2200m3h sete kadar çıkardı.

Girişin ise

yada 2 adet ama aksıyel tıpı fan bu kabıne cok amatör kacar karar senin

Bu ürünleri neden paylaşım yaptım kabinine göre kullanılcak ürünleri gör veya bir başkası görsün diye. Sen setup ı kurmuşssun başarılı olman dileğiyle güzel growlar.

Ve yine ve herzaman söylüyoruz ilk başlıyanların düştüğü hata ise ilk başta kabin seçip sonra kabin ıcını doldurmakla uğraşmalarıdır. Önce kabin yerine yapıcagınız bitki adetine göre kabin ısık havalandırma araştırması yapın ki kabin aldıktan sonra içini doldurmakla uğraşmayın
Dostum sistem güzel de çekiş fanı neden düşük merak ettim
Ben bu işi ticari olarak yapmicam sonuçta koku olayı benim için çok dert değil daha önce filtresiz 8 kök yaptım peoblem yaşamadım bu filtre benim işimi oldukça görecektir zaten zamanla upgrade yapıcam şuanlık çadırım 6 kök ama 10 köke kadar kapasiteyi artırmayı düşünüyorum lamba olayı daha önce 300w cob led ile 2 ağacı çok rahat büyüttüm şuan quantumun 100w çekiş olduğuna bakma par değerleri baya iyi maximuma aldığında ışığa bakamıyorsun yanında gözlük göndermişler

LucaChangretta

Kıdemli Üye
Bestvanın kendi sitesinden 2 adet 200w bat seriside iş görür bu sisteme ben 1000pro ile iki auto yaptım ak47-112gr Gorillaglue-87gr kuru trimlenmiş aldım daha sonra aynı lambadan birtane daha alıp yine 2 auto yaptım ak47-140gr Northernlights-120gr kuru trimlenmiş aldım yani uçurum olmuyor arada ama photoperiod da bide vegi uzun tutacaksan tek çiçeklik lambadır diyebiliriz başarılımıdır evet bestva çok başarılıdır sana bi marshydroyu aratmaz, havalandırma zayıf bencede ayrıca bide blauberg ducto200 hava beslemesi ister dışardan temiz hava çekmek için, ayrıca büyük kabin demek nemi zor tutturmak demek çift nem makinesi lazım sana ilk 3-4 hafta yoksa %50 üzerine çıkamazsın diye tahmin ediyorum tek makine ile
Bulunduğum yerde daha önce hiç nem makinasına ihtiyacım olmadı doğal şartlar %70 civarı zaten nem makinam var ama pek kullanıcağımı sanmıyorum , havalandırma gayet işimi görür görmesse upgrade yaparım ilerleyen dönemlerde bakacaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: