ROLL'UN YANINDA SEN HANGİ MÜZİKLERİ TERCİH EDIYORSUN?

edanur34

Üye
Arkadaşlar, keyfinizi yasarken yaninda yemek yemenin ne kadar keyifli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yediğiniz yiyeceklerle icindeki butun aromalari, kokuları her ayrintisina kadar hissedip sizi yolculuğa çıkarttigindaki hisler anlatilamaz.

Pekii... Müziğin önemi?

Hepimizin olmazsa olmazlarından biride tabi ki müzik. Fişeğimizin cinsi ve türü bizim için bilinmez diyarlara acilan birbirinden farkli goruntulere hislere ve duygulara sahip birer kapıyken, müzikse bu kapinin içindeki macerayi, hikayeyi ve kusursuzlugu olusturan anahtarimizdir.
Icinden geceleri bir nebze olsun okuyormusum gibi hissediyorum. Cunku bu hisleri bizde yaşıyoruz. Arabesk dinleyen var, trans , elektro muzik, slow , pop, yabanci vs vs cok cesit muzikler dinleyen var.
Dedigim gibi. Muzik seciminiz kapinin icerisinde ki hikayeyi ve macerayi belirler.

Simdi sizleri farklı diyarlara goturecek, dunyadaki butun ulkelere pasaportunuz varmis gibi, dunyaya 12 tur attiracak müzikler önereceğim.

1) Lütfen öncelikle yapmanız gereken herseyi yapın. Islerinizi bitirin.
2) Masanizi favori yancı yiyeceklerinizle donatın. ( önerilerim: frigola dondurma, buyuk boy meyveli yogurt, pizza, bergamotlu icetea Didi)
3) Sigarasınızı sarın( favorim ince ve tutunsuz sativa)
4) Hoparlorun sesini ayarla. Muzik listeni indir ve...
5) Artık koltuğuna otur ve rahatlas.
6) ard arda 5,6 duman vur.
7) 10 dakika sonra 2 duman daha veee kafanın geldiğini anladiginda bu muzik listesini ac ve tek tek dinle. Kendini ritme birak. Aralarda masadakileri atistir ve birak muzik seni farklı diyarlara gotursun. Her tarzda muzik bu listede. Kimisi 60lara kimisi 70lere kimisi gelecege kimisi hic bilmedigin bir zamana , kimisi Amerikaya , kimisi japonyaya kiraz cicegi bahcelerine, bazıları siyah beyaz bir televizyonun icindeki bir filme goturuyor sizi. Klibiyle izlenecekler klipli izlensin

Liste:
Ali Bakgör - Ocean
The Weeknd - Save Your Tears
Chris Lorenzo - California Dreamin'(feat. higt jinix)
Felix Jaehn - Call It Love
The Weeknd - Blinding Lights ( mutlaka klibiyle birlikte izleyerek dinle)
Lamp - Yume Utsutsu
HYBS - Ride
Bolier - Fade Away
Drinche - Orient Spirit
Ata Öztuna - Destiny
Arman Cekin - Oasis
Melih Aydogan - Will You Stay(Rivo remix)
Faylasuf - Be Mine
Esotique - Bangladesh
Cut Off - Escuro
Yedi Karanfil - Devlerin aşkı (Fon muzik)
Doja Cat - You Right
Prince of Falls - Marlboro
Pretty Pink - Euphoria
Moonlight - Arab Money
Mahmut Orhan - Schhh
Alan Walker - Headlights
Nasteisha - Minor
Nat King Cole - Stardust
Halsey - Without Me
Boyfriend - Mystery
Adem & Murat - Dripping
Berat Oz - Lovely
Recham - Arabian Macig
Miss A - Good bye Baby ( sabirla en basindan klibiyle birlikte izle)
Nilipek , Deeperise - Bildiğim Gibi
Post Melon - Wrapped Around Your Finger Animated Video ( mutlaka animasyon klibini izleyin)
Post Melon - Goodbyes ( klibi izleyin)
Post Melon - Circles ( mutlaka klibi izleyin)
The Avener, Kadebostany - Castle in The Sonw ( mutlaka klibiyle izle)
Mike Posner - Ibiza ( klibiyle izle)
Regard - Ride It ( klibiyle izle)
Twenty One Pilots - Stressed Out
ATB - Ecstasy
LSD - Genius ( klibiyle izle)
Armin Van Buuren - Our origin ( electro festival klibi sevenler kliple izlesin)
Müslüm Gürses - Sensiz Olmaz
Eric Prydz - Generate
Eric Prydz - Opus

Ön yargi ile yaklasmadan dinlerseniz mutlaka kendi tarziniza göre muziklerin oldugunu goreceksiniz. Hatta belkide aslında farklı bir tarza sahip oldugunuzu kesfedebilirsiniz. Bunlar benim mix listelerimden sadece biri. Dinlerken ve izlerken iyi yolculuklar diliyorum. Aralarda yemek yemeyi unutma. Ve bizim icin, diger arkadaslar icin kendi mix listeni buraya birakirsan bizde senin listeni dinleyip senin kafani yakalayip , senin gezdigin diyarlari kesfedebiliriz.

Herkese mutlu , huzurlu , müzikli , yemekli ve keyifli yolculuklar dilerim...
Mariyi Koklayan Değil Yaşan Kadın ....

edanur34

Üye
Listede bana hitap eden bir tek Müslüm Gürses var :D
Bence aralardan bir kac tane dinle. Sana gore bsyler bulacagina eminim ki ben Türkçe popla baslamis biriyim. Bu kafayla muzik zevkimin turkce pop oldugu dusunuyordum. Ama kafam guzelken temizlik yaptigim vakitte kendi kendine calan 5,6 farkli muzikle, aslinda bu kafaya giden muziklerin bunlar oldugunu kesfettim. Muzik zevkim buymus meger. bide meyveli yogurt dene mutlaka

kropotkin

Yeni üye
Bob marley - ganja gun muazzam munchlara katılıyorum frigola çokk iyi laviva baya iyi ama lavivayı önce yiyin frigoladan sonra yavan gelio dominos sarımsak soslu sucuk sever bombastik, pringles soğan, peynir ruffles o_Oo_Oo_O ve nadiren psytrance dinliyorum. Dizi falan izlemeyi seven kankalara net tavsiyem trailer park boys izleyin.

edanur34

Üye
Bob marley - ganja gun muazzam munchlara katılıyorum frigola çokk iyi laviva baya iyi ama lavivayı önce yiyin frigoladan sonra yavan gelio dominos sarımsak soslu sucuk sever bombastik, pringles soğan, peynir ruffles o_Oo_Oo_O ve nadiren psytrance dinliyorum. Dizi falan izlemeyi seven kankalara net tavsiyem trailer park boys izleyin.
Güzel tavsiye dominos ayrintina bayildim.

Yestafo

Kıdemli Üye
Dinlediklerimden aklıma gelenlerden bir kac tane yaziyorum

Dj sivo ft Aga B - Yabadabadu
Mode xl - Hadi ****
Sansar salvo - yok kokain
Gazapizm - Perişan
Gazapizm - pisliğin üzerine basmışlar
Diyar pala - benden uzak ol
Diyar pala - şerefsiz
Sağol - vazgeçtim inan
Yener çevik - hasta işi
Yener çevik - yıkıla yıkıla
Ramiz - Para
Cash flow - mikrofon bizness
Ezhel & Murda - Duman
Ezhel - bul beni
Ezhel - allahindan bul
Norm ender - deli
Norm Ender - kaktüs

kralkobraa

Kıdemli Üye
ben sativa joint bitirdikten hemen sonra yarım lsd yutuyorum ikisi bi çarpışıyor o arada spotifydan hızlı müzikleri açıyorum on numara kafa yaşıyorum herkese öneririm eğer unutmazsam bi ara bu listeyide deneyeceğim

Trefalgar

Kıdemli Üye
Gidersin araya cashflow

Üçe beşe bakamam

BektopA Напоследок

Late night lucino

Bones Timberlake

Mentalité baby gang

Big shark russ milions

All eyes on me dj belite

Addicted/ZaZa eli juggz

Gökyüzü sansar salvo

Te molla arnon

Let the weed bun

Elbow pain glue trip

Sohbet ederken vs arkada çalmasını sevdigim yabanci sarkilar daha yazardimda kafam iyi :)

310

Üye
Amerikan trap kesinlikle öneriyorum türkçe rap yanında halt etmiş kalıyor kim ne derse desin dostlar.Arada bir Fransızca ve Almanca sarar iyi gider.

Young Thug & Gunna - Solid (Feat Drake)
Lil Durk - Finesse Out The Gang Way (Feat Lil Baby)
Yeat - Out The Way
Ufo361 - Sollte Nicht Sein
Gazo - Molly
Future - The Percocet & Stripper Joint
21 Savage - Cant Leave Without İt
Young Dolph - 1 Scale (R.İ.P)
Luciano - Beautiful Girl
Yeat - Flip (Garip ama çok sağlam)
Gazo - Tchin 2x (Fr Drill)
Future - Like me (Feat 42 Dugg,Lil Baby)
NBA YoungBoy - Make No Sense
Kanye West - Famous (Feat Rihanna)
Daft Punk - Doin it Right (Sağlam vibe)
Playboi Carti - 9PM in UK (7am ve 9 am in Calabasas önerilir)
Kwengeface - Freedom (Uk drill ve Uk Garage harmanlanmış bi parça)
Ufo361 - VERANDERT
Kanye West Sunday Service - Lord Youre Holy Ballin (LİVE FROM PARİS)
Suspect Caught Inda Rain (Türkçe çeviri sarıyor ama sert UK Drill)

Herkese keyifli dinlemeler joint eşliğinde dinlenicek nadide parçaları derledim eksik artık varsa söyleyin liste yapacağım.

theboy

Üye
Benim listem biraz garip ve beni moddan moda sokuyor, hele kulaklıkla dinlerseniz kafadan kafaya sekme garantili :) Not: bu konu için teşekkür ederim her şarkıyı dinleyip listemi genişletebilirim sayenizde.

Nu, Depart Acustica=WHO LOVES THE SUN
Low Hum=COMATOSE
Sansar Salvo =KAPI ÇALDI
Micheal Jackson =WHO IS IT
Suicideboys, Night Lovell= JOAN OF ARC
Sushisings= SHY LITTLE FROG :)
Izzamuzzic =UNO
Luciano =DUNYA
Viken Arman =CLOSE- YOUR EYES
Suicideboys =CHARIOT OF FIRE,
Suicideboys =LTE,
Suicideboys =GLOSS OF BLOOD,
Suicideboys =MY FLAWS BURNT THROUGH MY SKIN LIKE DEMONIC FLAMES FROM HELL
Sophie Hunger= LE VENT NOUS PORTERA

Herkese keyifli dinlemeler şimdiden :))

mimir45

Üye
Bence yazdiklarimi dene derim. Meyveli yogurt ve dondurma.
kanka meyveli yogurt gibisi yok ben yurt disindayken meyveli yogurt almiistim 4 lu 1 tanesini tadina bakip begenmemistim normal yogurtun tuzlu degilde sanki sekerli ama arasinda meyve parcaciklari vardi bu ne la deyip cope atmistim kafam guzel eve geldim midemde grul grull buz dolbaindada sadece 3 tane meyveli yogurt var **** neyse en azindan acliktan olmeyeyim diye actim 1 paket **** haytimda yedigim en guzel seydi israrla denemenizi tavsiyye ediyorum dondurma icinde tuzlu karamelli favorim kafa guzelken

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Meyveli yoğurttan ziyade ben genelde yoğurda mısır ekmeği ufalayıp üzerine de pekmez tüketerek yiyorum.

bişey sorucam ya sigara içerken veya içtikten hemen sonra neden bişeyler yiyorsunuz eğer çok çok aç değilseniz yedirmiyor hemen zaten ve hemen yenmesinin kafayı düşürdüğünü düşünüyorum acaba tek bende mi oluyor bunlar yorumlarınızı bekliyorum kankalar bu konu hakkında

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka bildiğim kadarıyla kan şekerimiz düşüyor o da acıktırıyor. Yiyince kan şekeri yükseliyor kafa düşüyor. O yüzden içtikten 1-1,5 saat munchise düşüyorum daha keyifli oluyor. Sonra da ister zengin ol ister fukara her kayıntıdan sonra yak bi cuvara diyip yine içiyoruz

edanur34

Üye
Benim listem biraz garip ve beni moddan moda sokuyor, hele kulaklıkla dinlerseniz kafadan kafaya sekme garantili :) Not: bu konu için teşekkür ederim her şarkıyı dinleyip listemi genişletebilirim sayenizde.

Nu, Depart Acustica=WHO LOVES THE SUN
Low Hum=COMATOSE
Sansar Salvo =KAPI ÇALDI
Micheal Jackson =WHO IS IT
Suicideboys, Night Lovell= JOAN OF ARC
Sushisings= SHY LITTLE FROG :)
Izzamuzzic =UNO
Luciano =DUNYA
Viken Arman =CLOSE- YOUR EYES
Suicideboys =CHARIOT OF FIRE,
Suicideboys =LTE,
Suicideboys =GLOSS OF BLOOD,
Suicideboys =MY FLAWS BURNT THROUGH MY SKIN LIKE DEMONIC FLAMES FROM HELL
Sophie Hunger= LE VENT NOUS PORTERA

Herkese keyifli dinlemeler şimdiden :)rica ederimmm
Senin de miziklerin diger butun arkadaslarin ki gibi harika. Birbirimize destek olup yeni seyleri ogrenip öğretmek icin burdayiz :)

edanur34

Üye
kanka meyveli yogurt gibisi yok ben yurt disindayken meyveli yogurt almiistim 4 lu 1 tanesini tadina bakip begenmemistim normal yogurtun tuzlu degilde sanki sekerli ama arasinda meyve parcaciklari vardi bu ne la deyip cope atmistim kafam guzel eve geldim midemde grul grull buz dolbaindada sadece 3 tane meyveli yogurt var **** neyse en azindan acliktan olmeyeyim diye actim 1 paket **** haytimda yedigim en guzel seydi israrla denemenizi tavsiyye ediyorum dondurma icinde tuzlu karamelli favorim kafa guzelken
Biliyorsun agzinin tadiniii ;)

edanur34

Üye
bişey sorucam ya sigara içerken veya içtikten hemen sonra neden bişeyler yiyorsunuz eğer çok çok aç değilseniz yedirmiyor hemen zaten ve hemen yenmesinin kafayı düşürdüğünü düşünüyorum acaba tek bende mi oluyor bunlar yorumlarınızı bekliyorum kankalar bu konu hakkında
Ya aslinda biraz da sativa , indica olmasina gorede aclik durumun fark ediyor. Ve arkadasin dedigi gibi kan sekerin dusuyor vs. Yemek ihtiyaci duyuyorsun. Bazende kisiden kisiye gorede degisebiliyor tabi durum. Ben saf sarip iciyorum. Aclik bir anda bir vuruyor. Allaaahh diyorum. Tamam ben kesin simdi acliktan ölücem, hemen bsyler yemem lazim, ne oluyoooo, bayilicaaammm .... diye sayilayarak yerimden firliyorum. Buzdolaba yapisiyorum. Hani o an yiyecek ne varsa sirf o yogun acligim gecsin diye yiyorum. Ama doymak nedir bilmiyorum yani o sirada. Bu yuzden onumde bir masa ve yiyecek olmasi sart benim icin. Ha bide su. :D bobreklerimi cok yoruyorum. Yani her mari de rahat 5 lt su bitiriyorum. Assiri susuyorum. Ve karnimin agridigini , yanlarimin agridigini vs icimde garip hislerin oldugunu anladigimda biliyorum ki acilen su icmem lazim. Vucudum su ariyor. Icesim olmadigi halde vucudumun su ihtiyaci icin litre litre icerim. Ve su ayrintisi cok onemli arkadaslar. Kesinlikle dikkte alin derim. Biraz mide bulandiricu ama , gunluk su ihtiyacınızi karsilayip karsilamadiginizi , idrarinizin renginden anlayip ona gore su tuketimine yogunlasmaniz sart. Eger rengi koyu ve cok koyuysa böbrekleriniz suya cok actir ve acilen boool su tüketimi gerek. Rengi acik ve cok aciksa hic bir sorun yoktur. Su tuketiminiz iyidir. Bu ciddi bir mesele. Konu nerden nereye geldi bilmiyirum ama lafam guzel bagislayin :D yemek ve su onemli tek bildigim bu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
    ********* ** **** ********* ******* ****** ******* hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha* *** *******
    **** ******** hahahaha** *****
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** hahahaha** ********* **
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** ******** ** ***** *** *** ******** ******* ********* ****** ********** ********* ***** ***
  • Emmy Emmy:
    ** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******** ******* ***** **** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ******* ****** ****** ***** ****** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ********** ******* ***** **
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    +1
    hahahahahahahaha * ***** *****
  • Emmy Emmy:
    **** ***** hahahaha ****** ***** ** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** ******* * ********** ****** ******** ***** ***** * ****** **** ******* * **** **** ******* ********* ***** **** hahahaha******
  • NewGardener NewGardener:
  • NewGardener NewGardener:
    * ****** ***** hahahaha* ***** ***** *********
    +2
    ******* ******** hahahaha*
    hahahahahahahaha hahahaha ******** ******** ******* * ** **** ******
  • 2 2008Grower:
    ***** ****** *** hahahaha ********* ******* ******* *** ********* ***** ********* *** hahahaha*** ********** ***** **** ********* hahahaha* ********* *** **********
    2 2008Grower: ***** ****** *** hahahaha ********* ******* ******* *** ********* ***** ********* ***...