ROZET SİSTEMİ VE GROW BATTLES

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

ROZET SİSTEMİ GELSİN Mİ ?

• GELSİN

Kullanılan: 33 75.0%
  • GELMESİN

Kullanılan: 11 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    44
R

Ripley'sOG

Guest
Merhaba Tohumsuzlar,

Bilenleri dışarda bırakıyorum ancak rekabeti ve grow heyecanını bir üst raddeye taşımayı hedefleyen rozet sistemini kendi forumumuza getirmeye ne dersiniz ? 

Örnek vericek olursak bunu en çok kullanan https://www.autoflower.net/forums/#grow-journals.522 adlı ünlü bir sitedir.Kısaca sizleri yeşillendirmek için şöyle anlatayım;
  • X grower **** genetiklerini kullanırsa **** rozetini almaya hak kazanır.(Baska seedbank olabilir)
  • X grower sınır olarak belirlenen düzeyleri geçerse rozet almaya hak kazanır.Örnek olarak +200 gram hasat alarak monster grower rozeti mesela
  • Rozet sistemi getirilirse ekstra olarak dahada fazla rozetler var ama kısaca böyle.
Rozet sistemi ile ortam kızışacak ve forum dahada iyi yerlere gelecek ve insanlar arasındaki rekabet "kin ve hasetsiz" elbette daha çok araştırma ve tecrübe ile vücüt bulacak ve forum her ay duzenlı olarak az olan profesyonel grower sayısını artırarak yoluna devam edicek.Olabilirse bu growerlar ve bizler medikal kullanımda türkiyedeki öncü growerlar olabiliriz.

GROW BATTLES:

1.) Örnek olarak Ripley'sOG ve @reaL arasında bir genetik belirlenir ve söz konusu genetik iki grower tarafından yetiştirilir.Hangisi galip gelirse rozet alarak ve başarı puanı elde ederek yoluna devam eder.

2.)Hakem tarafından bir genetik seçilir daha sonra seçilen kişiler arasında yarışma düzenlenir.Kazanan arkadaş rozetini ve başarı puanını alarak yoluna devam eder.

Baştan herkese söylüyorum amaç burda asla ve asla "KİN,HASET VB" güdülmemelidir.Amaç söz konusu rozetler ve yarısmalar ile hem seyircilerin hemde growerların arasındakı rekabetten dogan arastırma aclıgı ıle yenı bılgılere ulasarak dahada bılgılendırılmesıdır.

Söz konusu rozetler ve savaslar her growerın hakkıdır anlasılarakta yapılabilir.Konuyu kuşbakısı sizleri yeşillendirmek için anlatıyorum anketime katılarak ve rep vererek gelmesini isteyebiliriz gereken puana anket sonucuna ulasırsak umarım yönetimde buna kayıtsız kalmayacaktır.Gerekli bilgileri isteyen arkadaşlar sora bilir ancak çok heyecanlı ve zevklı bir forum bizi bekliyor emin olun ! 

Herkesin hasatı,dumanı ve saglıgı bol olsun !

Ripley'sOG

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka her zamanki gibi faydalı paylaşımlar.
Forumla ilgili yapılacaklar var. Tohumsuzun eve dönmesini bekliyoruz. Rozet uygulaması gayet mantıklı. 
Fakat kişilerin kendi beyanlarına göre rozet verilmesi sıkıntılı. Malum, autodan 300gr alanlar, photodan 1 kilo alanlar var. Allah muhafaza rozet yetmez.

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: ROZET SİSTEMİ VE GROW BATTLES

Marangoz' Alıntı:
Kanka her zamanki gibi faydalı paylaşımlar.
Forumla ilgili yapılacaklar var. Tohumsuzun eve dönmesini bekliyoruz. Rozet uygulaması gayet mantıklı. 
Fakat kişilerin kendi beyanlarına göre rozet verilmesi sıkıntılı. Malum, autodan 300gr alanlar, photodan 1 kilo alanlar var. Allah muhafaza rozet yetmez.

Söz konusu rozetler belirli moderatör hakemler tarafından vericektir.Ve paylaşılan grow journal üzerinden olacaktır yoksa ağzı olan konuşur burda haklısın

L

Labtech

Guest
kanka ben gelmesin diye oy kullandım ama yazıyı okuduktan sonra fikrim değişti.. gelmesin dememdeki sebep, rep puanı.. rap puanı yüksek kişiler rozet sahibi gibi düşün.. ama dediğin rozet sistemi bize şunu öğretir.. kimin sistemi var kimin yok.. kim gerçek yetiştirici kim takılan bireyler.. cok rozet alan arkadaşlarada şimdiden uyarım.. memurdan amirden daha çok sakının ::) fişsiniz..

R

Ripley'sOG

Guest

Labtech' Alıntı:
kanka ben gelmesin diye oy kullandım ama yazıyı okuduktan sonra fikrim değişti.. gelmesin dememdeki sebep, rep puanı.. rap puanı yüksek kişiler rozet sahibi gibi düşün.. ama dediğin rozet sistemi bize şunu öğretir.. kimin sistemi var kimin yok.. kim gerçek yetiştirici kim takılan bireyler.. cok rozet alan arkadaşlarada şimdiden uyarım.. memurdan amirden daha çok sakının ::) fişsiniz..

Olayın rep puanı,yorum sayısı vb şeylerle ilgisi yok amaç rekabet ve foruma ekstra yoğunluk getirmek.Kisaca heyecanı doruklarda yaşamatmak gibi birşey growerlara yeni üye olandan admine kadar herkes dahil olucak bu sürece mesala tohumsuz esrar vs x grower bile olabilir iki tarafta kabul ederse.Sunuda açıklığa kavuşturalım burdaki amaç kimin grow yapıp yapmadığı değil sadece foruma başka bir renk gelmesidir kısaca.Grow yapsın veya yapmasin bizim umrumuzda değil herkes kendi yaptığı ile mükelleftir bizim buralarda bir söz vardır."Herkes kendine yakışanı yapar" zaten kimin ne olduğu az çok belli oluyor bilen bir göz bunları anlıyor ancak kimseninde katiyen ben biliyorum triplerine grip havaya kalkmaması gerekiyor ne buralarda growerlik tekellesecek yani sahili growerlar olucak ne de herkes bilgi ve tecrübede geride kalıcak isteyen istediği pozisyona gelebilecek kısaca bununda yani rozetinde amacı kısaca teşfik edici olmak olay kısaca böyle numaracı growerlar icinse kendinizi kandırmayın yalan resimleri google ile ara diyince ortaya çıkıyor  ;)

Taman Shud

Yeni üye
bence süper bir fikir hem bu sayede kim iyi grower, kim başarısız bi grower görmüş oluruz ve tavsiyelerimizi daha çok rozete sahip olandan ya da puanı daha çok olandan alırız.

R

Ripley'sOG

Guest

Taman Shud' Alıntı:
bence süper bir fikir hem bu sayede kim iyi grower, kim başarısız bi grower görmüş oluruz ve tavsiyelerimizi daha çok rozete sahip olandan ya da puanı daha çok olandan alırız.

Aslında burda amaç kimin ne olduğunu ortaya çıkarmak değil.Herkesin imkanları kısıtlı herkes elinden geldiğini yapmaya çalışıyor mesala herkes benim sahip olduğum imkanlara sahip degil ama bende yurt dışındaki imkanlara sahip değilim yada @Medikalkullanim sahim oldugu imkana bir baskasi sahip olamıyor.Ama elbette eldeki imkanlarla en iyisini yapmak gerek unutmadanda burdaki asıl amaç hem eğlenelim hem birşeyler öğretelim ve foruma renk gelmesi bir bakıma.Ama senin dediğinde bir bakıma haklılık payı var ak ilede karada ayrılır işte tamda burda ak dahada gelişir kara aka yetismeye çalışır herkes bir yerlere gelir.Karada zamanla ak olur baska karalar gelir devim dair olayı olur teşvik gibi yani  :)

R

Ripley'sOG

Guest
Sağolun beyler mantığı aynı olduğu sürece adı herşey olabilir.@reaL senin canın saģolsun :)

devilx

Yeni üye
Kanki bombastik olur . Hem neşelenir ortalık hem rozete koşan arkadaşlarda daha cok arastrma yapar yenilere katkısı büyük olur tecrübelerini paylaşırlar. Hem de farklı bi atmosfer olur . Makara tukara olur. Bize boyle birşey lazımdı zaten. Ben coktan @arwen'i rozet yarışında seçtim bile :D

R

Ripley'sOG

Guest

devilx' Alıntı:
Kanki bombastik olur . Hem neşelenir ortalık hem rozete koşan arkadaşlarda daha cok arastrma yapar yenilere katkısı büyük olur tecrübelerini paylaşırlar. Hem de farklı bi atmosfer olur . Makara tukara olur. Bize boyle birşey lazımdı zaten. Ben coktan @arwen'i rozet yarışında seçtim bile :D

:)  :8

olabilir mi

ışimdi söylediğiniz çok mantıklı aşırı mantıklı bir şey rekabet tarzı oluşturup herkesin 1%1ini %50 de osla yukarı çıkmek ama lakin şöyle bişi yok mu türkiyede yasal değil zor şartlar altınta saklı bir şekilde genetiklerni yapıyor çoğu dostumuz bu koşullar altındannasıl olabilir acaba bende katılmak isterim onaylı oy verdim ama nasıl olucak onu tam anlamadım

R

Ripley'sOG

Guest
Sistemin birçok dalı bulunuyor.Start verilirse ister 2 grower ister tek genetik üzerinden birçok grower amaç dedigim teşvik,eğlence ve azım.Calisma sistemi ise yönetim ile yonledirilicek sonuçlar ise tüm forumla paylaşılarak.en yüksek hasat alan,en uzun boy vb gibi rozet ve kupalar çok çeşitli bir uygulama olur bence.

Sezgin

Yeni üye

İnsanında hayvanında sınıfı olmaz..kişinin yaptıkları yapacaklarını göstermez yapamadıkları yapacaklarını göstermez...gelişimi tetikleyen yarış değil tutkudur sevgidir yaptığın işine duyduğun sevgidir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****