Sömek gelişimi yavaşladı

Entrikaci

Kıdemli Üye
Uzun suredir foruma giremiyordum konuyu açmak için anca vaktim oldu bitkide anlamlandıramadigim şekilde bir sürü terslik var resimlerde görürsünüz madde madde yazacağım

-yaprakların uçları ters dönüp ışığa doğru bakıyor ışık stresi olduğunu düşündüm 40 cmye çektim düzelmedi
-yapraklarda büzüşme ve cansızlık var
-en tepedeki sömek yapraklarının uçları birbirine yapışıp kapanmaya başladı
-30. Günde çiçeğe girmişti ve koku çok fazla geliyordu ama şimdi kokudan eser yok
-sömek gelişimi yavaşlamadı durdu resmen 60. Gunde olmasına rağmen ciceklenmenin başlarındaki o pistiller şu an çok az görünüyor

20. Günde 1x topping atıp lst yaptım
45.gününde fazla azot yuklemesinden Besin kitlenmesine maruz kaldı 7 gun once 2x flush attım 10 lt su ile biraz da olsun toparladı

Ek olarak bu allahın belası surekli uzuyor tel ile bir nebze eğdim uzayan dalları yoksa 2 metre olacak

-genetik:Auto süper lemon haze
-Gubreler:canna serisi
-toprak:plagron batmix (yanlışlıkla aldım)

Yardımcı olan olmayan herkesin eline sağlık şimdiden iyi forumlar

a-420

Müptezel
selam kankaalt yapraklardakı acıklıkların harıcınde bı sıkıntı gozukmuyor bıtkıler buyudukce kabın ufak gelıyor olabılır fan 7/24 hafif modda calısıyormu genel bı resım atarmısın kabının.

Kanka uzman değilim, hiç auto tohumum da olmadı ama senin agaç auto değil bence o yüzden ısığı 12/12 yapıp dene ama

bana kalırsa büyük yaprakları buda 2 hafta daha böyle git sonra 12/12 ye al ormanın olsun :)

Tepelerdeki yaprakları budama dipten budayıp bitkiyi aç biraz sadece yaprakların üstünden çıkan dallara yol aç yani + bitkin çok güzel efsane şeyler seni bekliyo olabilir :D

amaaa şu arkadaki sararmalar normal değil bir uzmanında bakması gerek

arapfaik

Kıdemli Üye
kanka photo olsa bile üzülme güzel gelişmiş bitkin. Azot hala fazla grow gübreni azaltarak devam et bence ve en acil olarak file germelisin. Eğer file gerip sömek dallarını yatırarak altında bırakırsan gördüğünün 2 katı hacminde 25+ sömekli bir bitkin olur. @Cigersiz dayıya sorabilirsin. :D Gölge yapan en büyük fan yapraklarını da sulama günün de alabilirsin 2 şer 3 er tane..

Son düzenleme:

Entrikaci

Kıdemli Üye
Kanka uzman değilim, hiç auto tohumum da olmadı ama senin agaç auto değil bence o yüzden ısığı 12/12 yapıp dene ama

bana kalırsa büyük yaprakları buda 2 hafta daha böyle git sonra 12/12 ye al ormanın olsun :)

Tepelerdeki yaprakları budama dipten budayıp bitkiyi aç biraz sadece yaprakların üstünden çıkan dallara yol aç yani + bitkin çok güzel efsane şeyler seni bekliyo olabilir :D

amaaa şu arkadaki sararmalar normal değil bir uzmanında bakması gerek
Evet auto olmadığı gerçeğini kabullenmekten başka çarem kalmadı zaten :D

Entrikaci

Kıdemli Üye
kanka photo olsa bile üzülme güzel gelişmiş bitkin. Azot hala fazla grow gübreni azaltarak devam et bence ve en acil olarak file germelisin. Eğer file gerip sömek dallarını yatırarak altında bırakırsan gördüğünün 2 katı hacminde 25+ sömekli bir bitkin olur. @Cigersiz dayıya sorabilirsin. :D Gölge yapan en büyük fan yapraklarını da sulama günün de alabilirsin 2 şer 3 er tane..
Yaptığım hatayı anlatayım auto diye fazla eğitim verip strese sokmak istemedim 1x toping atıp lst devam ettim photo olduğunu bilseydim 4 5 tane daha toping atardım hiç başıma geleceğini düşünmezdim autolar 30. Günde blooma geçiyor diye 30. Gunde veg gubresini kesip Bloom gubresini basıp durdum meğersem daha çiçeğe girmeyen bitkiye ben egzantrik şekilde Bloom gubresi verip durmuşum dedigin file olayını da bir an önce yapacağım sağol bro

arapfaik

Kıdemli Üye
bir sonra ki growunda beyaz pistil görene kadar bloom başlama kanka aklında olsun. sen fileyi ger acil olarak yatır sömek dallarını iyice 15-20 gün daha bekle. 1 doz bloom gübresi ver, 24 saat karanlığa al sonra 12/12 ışığa al seyret şovu :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****