Sömekte küflenme

420online

Yeni üye
Selam arkadaşlar , ben hasat aldım 3-4 gün normal kuruttuktan sonra kavanoza koydum fakat bugün baktığımda sömekler küflenmiş bu durum icin ne yapabilirim , neden böyle olmuş olabilir ? Önerileriniz nelerdir acil yardım

Legend86

Müptezel
4 gün kuruma nedir, 4 güne kurumaz ki o sadece söner, dalı ters asıp 15 gün nem 40-50 arası karanlıkta bekleyecek, sonra kavonaza koyup bir kaç gün, günde bir kaç kez kapağını açıp havalandırıp kapatacaksın, acilen kavonazdan çıkar, gazete kağıdına iyice ser karanlık odaya al camı aç odayı havalandır, yoksa komple küf sarar

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka çıkar onları delikli elek gibi birşeye ser kuruyanana kadar dursun oranın ortamı nemi bilmedigim için gün söylemem yanlis olur 20 güne kuruyanda var birde karanlık yerde kurut kesince zaten 2 gün bitki hala yaşıyor totalde 2 gün kurutmussun. Ortalama 13 14 gün kalmasi lazim . Daha güzel olmasını istersen kavanozu günde 3 sefer 5 dakika açip kapatırsın 1 2 hafta . Bol dumanlar . Geçmiş olsun .

420online

Yeni üye
Kanka çıkar onları delikli elek gibi birşeye ser kuruyanana kadar dursun oranın ortamı nemi bilmedigim için gün söylemem yanlis olur 20 güne kuruyanda var birde karanlık yerde kurut kesince zaten 2 gün bitki hala yaşıyor totalde 2 gün kurutmussun. Ortalama 13 14 gün kalmasi lazim . Daha güzel olmasını istersen kavanozu günde 3 sefer 5 dakika açip kapatırsın 1 2 hafta . Bol dumanlar . Geçmiş olsun .
Yani dışarı koydum ama hala küf olmaya devam ediyor üstü çok küflü olmuş bunlaro kurtarma şansım var mı

Legend86

Müptezel
İlk koyduğumu havalandırma yapmadığım icin küflenmiş dışarıya koydum tekrardan fakat küf olmuş bunlar içilir mi daha ? Ne yapmam gerekiyor bunun icin küf hepsinde var :(
File ger biraz yükseğe ser otları, fan aç uzaktan essin üzerine oda camınıda aç temiz hava gşrsin içeri, küflü sigara içilir tabi, tadı değişik olur ama kafa yapar yine

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ******* **** hahahaha* ******* ** ***** hahahaha******** **** ******** ********** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* ********* ******* ****** ****** ** hahahaha ** ********** **** ***** *** hahahaha ******* ***** ** **** ** ****** ***** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* *******
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** *** ** ***** **** *** **** **** ****** hahahaha **** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** **** ******* ** ****** ***** ******* ***** ******** ********** ** ***** ** ***** *** ********** ********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ****** hahahaha ******** ***** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha**** ********** *** ********** ********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **** *******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** ******* ***** ***** *** ********** ********** *** *** ****** ********** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* ********** ** ***** ******* **** ****** ***** ******** ******* ******** ******* ** ******** ******** ***** ** ******* hahahaha** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ***** *** ******* *** ***** **** ********** ***** ********* *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ***** ****** ** hahahaha ***** ******* ****** ****** hahahaha* ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** ** ******* ****** ***** hahahaha** hahahaha***** hahahaha ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* *** hahahaha ******* *** *******
    +1
    Ü Üfürükçü gargamel: ********* *** hahahaha ******* *** ******* +1