Sıcaklık hakkında

Merhabalar siteye ve ekim işine yeniyim. Hemen hemen her başlığı okudum ve arkadaşlarımdsn da bilgi aldım. Fakat aklıma takılan ve mantıklı açıklamasını istediğim birsey var.
Bu bitki sıcak ortam seven bir bitki değil mi. Yani nemi 50-60 arasına sabitleyip sıcaklığı da 32-36 derece yapsak bitki daha iyi ve bol hasatli gelişmez mi? Şimdiden teşekkürler

Merhabalar siteye ve ekim işine yeniyim. Hemen hemen her başlığı okudum ve arkadaşlarımdsn da bilgi aldım. Fakat aklıma takılan ve mantıklı açıklamasını istediğim birsey var.
Bu bitki sıcak ortam seven bir bitki değil mi. Yani nemi 50-60 arasına sabitleyip sıcaklığı da 32-36 derece yapsak bitki daha iyi ve bol hasatli gelişmez mi? Şimdiden teşekkürler
bu bitki sıcak ortam seven bir bitki ama sıcaktan kastettiği senin denize girdiğin sıcaklık değil.20-30c arası. 35 derecede bitki ölür mü ölmez ama amacımız bitkiden maksimum verim almak olduğu için ideal denenmiş koşulları yakalamaya çalışıyoruz

pusher

Üye
Dostum öncelikle bu yolculukta başarılar dilerim. Evet bitki sıcak seviyor ama bu yeni genetikler kavurucu sıcakları sevmiyor. O eski dağda yetişen landrace yabani bitkilerde geçerliydi. Onlar dağ kedisiydi bunlar narin minnoş ev kedileri öyle düşün.

Eyvallah arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki buhar makinesine buz koyup soğuk buhar derecesini arttirsam ideal sıcaklığa ulaşabilir miyim. Naptiysam 30 un altına inmiyor. Pervane ve carbon fiber de var

Aguş

Doktor
Alanın dar ışığın çok ısı üretiyor cooltube alıp oradan fanla sıcak havayı çekmelisin 2-3 derece fark edecektir

a-420

Müptezel
slm kanka daha uygun ve daha basıt baharda dısarı ekıp yazın yapmak kanka dumanın bol olsun ...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    *** ********* ** ** **** ******* ***** ****** ********* ** *** hahahaha* ********* ****
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: *** ****** ***** ***** ***** ******** ***** *** ***