sıcaklık problemi yardım

GanjaGuner

Yeni üye
4m2 grow odamı soğutamıyorum sıcaklık 37-38 dereceleri görüyo ucuz yollu çözüm önerisi olan yardımcı olabilir mi

OtomatikCigara

Yeni üye
Cvp: sıcaklık problemi yardım

IGanjaGuner' Alıntı:
4m2 grow odamı soğutamıyorum sıcaklık 37-38 dereceleri görüyo ucuz yollu çözüm önerisi olan yardımcı olabilir mi

Aynı sorunu ben de yaşıyordum fakat bu işin malesef ucuz çözümü yok.Belirtmemişsin sanırım ama bu sıcaklıklara çıkıyorsa HID ışık kullanıyorsundur ben de cooltube+sıcak havayı dışarı veren fan olmasına rağmen baş edemedim tek çözüm klima dendi kime sorduysam.Şimdi AliExpress ten COB led söyledim elime yeni ulaştı.Işık performansı çok iyi tavsiye ederim.

GanjaGuner

Yeni üye

OtomatikCigara' Alıntı:
IGanjaGuner' Alıntı:

Aynı sorunu ben de yaşıyordum fakat bu işin malesef ucuz çözümü yok.Belirtmemişsin sanırım ama bu sıcaklıklara çıkıyorsa HID ışık kullanıyorsundur ben de cooltube+sıcak havayı dışarı veren fan olmasına rağmen baş edemedim tek çözüm klima dendi kime sorduysam.Şimdi AliExpress ten COB led söyledim elime yeni ulaştı.Işık performansı çok iyi tavsiye ederim.

hocam güzel bi vantilatör buldum odanın sıcaklıgını düşürür mü acaba oda zaten ufacık klimaya gücüm yetmez şuan

ciftciciragi

Yeni üye

OtomatikCigara' Alıntı:
IGanjaGuner' Alıntı:

Kanka link atar mısın 
Bende cob led kullanıcam ama full spectrum olanı aldım. 
50 Hz frekansla kameranın yakalayacağı şwkilde yanıp sönüyor. Driversız 50w mpr ışık led ler

Sn.Kenevir

Yeni üye
YouTube da vantilatör buz kova gibi şeylerle soğutucu yapıyolar bi bak bakalım belki işini görür birde nem makinesine buz koymayı dene

GanjaGuner

Yeni üye

Hz.Kenevir' Alıntı:
YouTube da vantilatör buz kova gibi şeylerle soğutucu yapıyolar bi bak bakalım belki işini görür birde nem makinesine buz koymayı dene

eyvallah hocam bi bakıyım 32 dereceye düşse razıyım zaten fazlasında gözüm yok :D

mert özmen

Yeni üye
kabine en azından en önemli olarak hava çıkış fanı yapmalısın. mümkünse ışığın yan hizasında olsun( ışığı zamanla yükselteceksen hesap et hava sirkulasyonunda hava yukarıdan çıkar aşağıdan girer) aşağıyada bir hava giriş deliği açarsı nsadece. imkanın varsa girişede bir fan koyarsın. 39 görüyordum 29-31 aralığına düşürdüm bu 2fanla ben. bahçıcan 800m3/h ve 600m3/h fanlarla. ucuzlar enazından çıkış için 150 liraya bir 800m3/h debi si olan fan alabilirsin en yüksek bulacağın fiyatı söylediğimi sanıyorum. bende 1giriş 1 çıkış fanı 1de çiçeklere üfleyen fan var(üfleyen soğutmuyor dalları güçlerndiriyor böcekten korumaya yardımcı fln) uğraşmak sıkar ama hergün buz kovası yapabilirsin odaya vs saçma çözümler var. enazından bir çıkış fanı senin işini düzgün rahatlatıcaktır bir nebze.. nekadar rahatlartır, dene öğren kanka faydasız olmaz sonuçta

wallthe

Yeni üye
çok yalan o iş, o buz kovalarının falan ben kralını yaptım 1 derece anca oynadı. Hiç para ve zaman kaybetmeyin ufak 2.el klima en makulu

OtomatikCigara

Yeni üye
IKankalar cob grow led yazın AliExpress e YXO YUXINOU markalı ledler.Ben full Spectrum almadım gelişim dönemi için yetersiz kalıyor diye duydum. 3 farklı renk seçeneği var onları karıştırdım.mavi olanı gelişim pembemsi olanı çiçeklenme,3500 k olanı ise her iki dönem içinde uygun renk seçenekleri.Bu ledler ile hasat alıp konu açan bi abimiz var ben de ondan ilham aldım ve aynı sistemi kurdum ışıklar sabit ve fanlar çadırın dışında kalacak şekilde.Konu linki burada: https://forum.tohumsuz.com/showthread.php?tid=1160

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **